카터

Vzbudil se, ale nic si nepamatuje. A tajemný hlas mu ze zařízení v uchu našeptává, aby vyrazil zachránit rukojmí. Za každou cenu. (Netflix)

choze

Zběsilá akční smršť, která výchozí zápletkou, okázalou kaskadérskou divočinou a chaotickou poletující kamerou nejvíc připomene Hardcore Henryho. Pokud se tu někdo s někým honí, rube nebo střílí, je to nápaditý, brutální a krvavý nářez, byť oproti Henrymu dost digi. Bohužel, jakmile postavy začnou mluvit a scenárista rozehrávat paranoidní špionsko-politický thriller se zombiemi, nastupuje nuda. K tomu značně přepálená stopáž. S ohledem na to akční inferno, ale nemůžu jít pod tři. ()

BoPo

Ak máte chuť na filmovú počítačovú hru, tak ste našli to pravé. Uncharted zmixovaný s akoukoľvek zombie hrou. Máte vyložene ten pocit hrania. Roztrasená kamera, všemožné uhly pohľadu, zbesilá, fyzicky nereálna akcia, občas haprujúce "animácie". Scenár a postavy tiež ako v hre, len slúžia tomu, aby ste mohli svižne mačkať tlačítko pre streľbu. Nebavilo ma to a minutáž bola naozaj smrteľná. ()

EvilPhoEniX

Očekávaný akční nářez z Jížní Koree je bohužel obrovské zklamání. Na Netflixu jsme si za poslední dobu mohli všimnout, že i kvalitním režisérům tam ujíždí ruka a tím je rozhodně Byung-gil Jung, který má za sebou 2 parádní zářezy. Confession of Murder je inteligentní akční krimi, která se stala kultem a Villainess byl průlomový akčňák s Pov kamerou a s Cartrem chtěl posunout level o něco výše, bohužel režisér pohořel a vyloženě z toho srší méně je někdy více. Film má přitom velmi atraktivní námět- pro akční žánr jak stvořený, kde hlavní hrdina se probouzí se ztrátou paměti s hlasem v hlavě a s jasně definovanou misí, při které bude muset sejmout hromadu nepřátel. Jednoduché, přímočaré, efektní- bohatě dostačující. Zakomponovat však do toho Zombie byl přešlap vedle. to je jak vzít si ponožky do sandálů. Nevkusné, nevhodné, špatné. Dále režisér měl jasnou vizi a chtěl natočit film na One Take- tedy něco, co už vzniklo jinde ( Hardcore Henry), ale v Korei zatím ne a třeba říct, že nepřišel ten správný čas- chybí zkrátka prostředky i kvalitní CGI, aby to mohlo šlapat. Korea je nejsilnější v realističnosti, autentičnosti, v detailech, ve vizuálu a v násilí- to zde však selhává. Z kamery bolí oči, je šíleně roztěkaná, do toho tu jsou slow motiony i fast motiony, hodně špatné CGI vsuvky jak ze starých videoher a je to umělé, otravné a od reality sakra daleko. Ten film padá na režisérově vizi. Kdyby byl film pojat klasičtěji jejich stylem bez snahy se zalíbit Hollywoodu, mohli jsme se bavit o akčňáku roku, takhle většina mávne rukou. Abych jen nehejtil, tak povedla se úvodní bitka v lázních, kde došlo na slušnéj bodycount, trvala dlouho a byla slušně krvavá ( CGI krve však viditelně umělé a to dokážu tolerovat Číně, Korei ne.) zbytek akčních scén se spíš nese ve stylu Fast and Furious, tedy zajímavých kaskadérských kousků a auto naháněček, kde se občas objevil zajímavý moment, ale následně byl zprasen CGI nebo kamerou. Sice jsem se nenudil a stopáž na takový film je hodně přemrštěná na 3 hvězdy to vytáhnu jen díky lásce ke korejské tvorbě a pár zajímavým momentům. Zklamání. Příběh 3/5. Akce 3/5, Humor 0/5, Násilí 3/5, Zábavnost 3/5 Hudba 3/5, Vizuál 2/5, Atmosféra 2/5, Napětí 2/5, Emoce 1/5, Herci 2/5. 5/10. ()

moviefreak

Ufff, čakal som poriadne akčný úlet, ale toto doslova uletelo :) Dostali sme nakoniec bollywoodsku logiku a fyziku akcie, čo na konci doslova bolelo pozerať :) K tomu triky ako z Playstationa 2 (občas PS1) tiež moc nepomohli. Ale! Tá kadencia akcie, a jej šialenosti poteší každého akčného fanúšika :) Mali to radšej nazvať Hardcore Henry 2: Train From Busan :D ()

Marze

Znamy pribeh spionaze s politiky v pozadi a digitalnimi triky. Nelze uprit kinetickou energii, ale film od vas vic ocekava, nez dava. Je to hloupa , krvava zabava. Pusobi spise jako dvouhodinovy thriller a ne jako film. Spis videohra nez soudrzny pribeh. Film je zabavny, ale zaroven vycerpavajici. Jsou zde snad vsechny druhy zbrani. ()

• Aby ukázal naléhavost a zmatenost Carterovy (Won Joo) situace, vyhnul se choreograf bojových svcén Gwi-deok Kwon známé produkci souboje jeden na jednoho a vymyslel způsob, jak ukázat několik postav propletených v nebezpečné situaci současně. (mikki089)
  • Režisér Byeong-gil Jeong poznamenal: „Snažil jsem se udělat nemožné možným. Kaskadérské kousky byly skutečně reálně natáčeny. Nejedná se o CGI.“ (mikki089)
  • Won Joo (Carter) kvůli filmu nabral celkem 7 kg svalstva. Prošel také tří až čtyřměsíčním intenzivním výcvikem v provádění kaskadérských kousků a akčních scén, včetně automobilových honiček a zacházením s motocykly. (mikki089)