Detská hra 2

• Česko Dětská hra 2 (viac)

Vraždiaca bábika Chucky, ktorá v sebe skrýva dušu nebezpečného zločinca Charlesa Lee Raya, sa nevzdáva ani po predchádzajúcich neúspechoch. Je rozhodnutá za každú cenu získať telo malého chlapca Andyho Barcleya (Alex Vincent), ktorý jediný pozná jej hrozné tajomstvo. Andy prichádza do novej rodiny Joanne a Phila Simpsonovcov, ktorá sa bude o neho starať dovtedy, kým sa neuzdraví jeho matka. Aj on má čo najskôr zabudnúť na minulosť a vysporiadať sa so strachom z vraždiacej bábiky. Netuší, že čoskoro sa opäť ocitne zoči-voči vraždiacej beštii, ktorá ho úlisným spôsobom prehovára, aby boli kamarátmi na celý život.. (oficiálny text distribútora)

castor

Nostalgie je krásná věc, ale nezařídí úplně všechno. Chucky, respektive sériový vrah Charles Lee Ray, je zpátky, má zlověstný výraz a rozumí si s čepelí nože. A má smysl pro dost černý humor. Dobře víme, kam to celé směřuje. Motiv vraždící panenky, která má naopak přinášet radost, tehdy prostě dokonale fungoval a i moje generace se nechala děsit a napínat solidní prací maskérů a trikařů. Ať jsme ale féroví, herecké výkony byly jalové a nešlo přehlédnout velké množství přešlapů a logických lapsů, kdy prostě tvůrci přišli s první pytlovinou, která je napadla, ač úplně nenavazovala na předešlé dění. A u dvojky to platí dvojnásob. Přesto „oceňuji“, že se tvůrci nebáli udělat z něčeho (tady můžeme polemizovat) roztomilého něco děsivého. ()

filmmovier

Doposud jediný díl, který jsem z hororové série o Chuckym viděl. Poměrně zajímavé. Ta panenka je určitě jeden z nejrafinovanějších filmových vrahů. Film jako celek mě bavil hodně - trochu jsem se bál, trochu jsem se smál. Jenom konec v tý továrně je docela dost blbej... Jistě si nenechám ujít další Chuckyho zabíjačku a černohumorné hlášky. Jako horor to je zcela průměrný film, ale pobaví a trochu bát se budete. ()

dubinak

Vůbec ne taková pohroma, jakou jsem po brilantním prvním díle čekala. Samozřejmě už to nemá tak zlověstnou atmosféru, ale pobavit to pořád dokáže. Nevím, jestli se mi to zdálo nebo tomu bylo opravdu tak, ale malý hlavní hrdina hrál podstatně hůř než v jedničce. Příběh byl ale v pořádku a líbila se mi i konečná scéna v továrně. Pod tři bych nešla. ()

kaylin

„Dětská hra 2“ je filmem, kterému se daří celkem obstojně rozšířit děj prvního filmu, ale pouze cestou zbytečného natahování, kde není nějaký zásadní dopad. A i když se v úplném závěru zdá, že je konec, třetí díl na sebe nenechal dlouho čekat a Don Manici si dál hýčká své dítě, v podstatě jediné své přispění k hororovému žánru, ale vlastně i k filmu obecně. Tomu s říká životní dílo. ()

JohnnyD

Dvojka sa nesie v úplne inom štýle ako originál. Už nemôže spôsobovať napätie tým, či je hračka živá, alebo vraždí chlapec. Film sa vydal na priamočiaru cestu: Chucky sa objavuje v celom filme, ústa sa mu nezavrú a háďže jednu hlášku za druhou. Herecké výkony sú biedne, ale kto čakal Shawshank, pozerá nesprávny film. Záver je úžasný, plný úmyselného klišé, stále vtipného a nasratého Chuckyho a skvelej hororovej akcie, ako to má fanúšik slasherov a podobných žánrov rád. Približne na rovnakej úrovni ako jednotka. PS: môj rebríček série CP4, CP2, CP1, CP3, CP5 ()

• Martin Bryant, najhorší austrálsky masový vrah, 28. apríla 1996 zabil a zohavil 35 ľudí a ďalších 23 zranil. Bryant, ktorý mal IQ 66, bol doslova posadnutý Detskou hrou 2 a vplyv tohto filmu psychiater posúdil ako hlavný faktor na spáchanie takéhoto zločinu. (Raccoon.city)
  • Film sa nakrúcal v Chicagu. (Darkage)