Minisérie, natočená podle románu oceněného Pulitzerovou cenou, sleduje příběh Marie-Laure, slepé francouzské dívky a jejího otce Daniela LeBlanca, kteří prchají z Němci okupované Paříže ve snaze uchránit vzácný diamant. Marie-Laure a Daniel jsou pronásledovaní krutým gestapákem, který se snaží získat kámen pro své vlastní sobecké cíle. Oba najdou útočiště v St. Malo, kde se usadí u samotářského strýce, jenž v rámci odboje vysílá tajné rozhlasové vysílání. V tomto kdysi idylickém přímořském městě se však Marie-Laure střetává se spřízněnou duší Wernerem, geniálním teenagerem, kterého Hitlerův režim naverboval, aby sledoval ilegální vysílání. Spolu s Marie-Laure sdílí tajné pouto a její víru v lidskost a naději v neúprosné době. (Netflix)

kokofek

Snaha o dojemný příběh,který je chvílemi až trochu moc sladký,ale myslím,že tvůrcům šlo o trochu něhy,která lidem chybí. Knihu jsem nečetla a tak nemohu soudit jak moc se odklonil film a jestli a to bývá častěji má režie jiný pohled. Ale bavilo mě to. ()

Draconian

A tak tohle bylo fakt moc pěkný.Hezky natočené drama z období 2.světové války, kdy byla Francie okupována nácky, ale už němci začali prohrávat. Na jedné straně slepá dívka, která předčítá do rádia úryvky knihy od J.Verna a tím pomáhá odboji. Na straně druhé německý voják, který její vysílání poslouchá, ale nehodlá ji udat. Dojmů mám z této čtyřdílné série mnoho a i když se dá leccos vyčíst...já si to fakt užil. Už jen výprava, kamera, hudba a herecké výkony jsou super. Parádní Hugh Laurie jako strýček nevidomé dívky nebo Mark Ruffalo jako její obětavý otec. Louis Hofmann také zahrál německého radistu výborně - i když teda má vlastně stejné smutné pohledy jako v  seriálu Dark:-)) no a ona nevidomá dívka...fakt ji hrála slepá herečka! Knihu, dle které je seriál natočen jsem nečetl, a tak nemohu posoudit. Ale tohle mělo moc pěkný příběh, emoce a myšlenky.  Možná to mohlo být ještě lepší...víc propracované. Například jen pasáže z minulost německého radisty by zasoužily daleko víc prostoru. Netflix mě poslední dobou příjemně překvapuje.  85% ()

Bosvin

Tolik jsem se těšil…. Pokud jste četli knihu, na tento “filmařský pokus” radeji nekoukejte. Mizerné dialogy a herecké výkony skrz naskrz. Jenom Mark Ruffalo zaslouží kladné body. ()

Thalin

Na knižní předlohu se teprve chystám, takže můžu soudit jen tuhle seriálovou. A ta se mi líbila. Samotná Marie až tolik ne, ostatní postavy mi přijdou propracovanější i lépe zahrané. S výjimkou gestapáka, u kterého mě napadlo přesně to, co už tu padlo. Špatná verze Landy. I on už musel pak vědět, jak je ten hon za diamantem zbytečný. Ale jinak mi to přijde vizuálně, i dějově vcelku dobré. Ale ta jazyková stránka věci mě taky překvapila a celé mi to rušila. Američanům se evidentně nechtělo obtěžovat s titulky, když tu všichni mluví perfektně anglicky. To tomu jaksi ubírá na reálnosti. ()

Fazulina

Moc se mi to líbilo, marně však dumám nad tím,  jak malý německý sirotek v sirotčinci mohl rozumět francouzsky mluvícímu profesorovi v rádiu... ()

slamic5

Hulk schovává celou válku diamant před nackama, aby ho dcera v den osvobození hodila do oceánu ve stylu Rose. Dali jsme páteční maratón všech 4 dílů a trošku lituju. I když se člověk snaží povznést nad nereálností.... ()

smartynaf

Podle recenzí jsem čekal, že mne to vystřelí z trenek. Bohužel se to nekonalo. Místo toho se konala za vlasy přitažená pohádka o tom, jak si pár herců odskočilo z grilovačky odříkat do kulis WW2 pár replik a čekalo, že mne to snad vystřelí z trenek . ()

stret

Velmi pozeratelne - ked z toho nerobite vedu. Zaroven velmi idealizovane. Tolko tak velmi hodnych lidi pohromade proti horde tak zlejch fasistov - to sa len tak nevidi. To, ze hlavna postava je aj v realite slepa a neherecka - je obdivuhodne. ()

rostsoft

Na tento snímek jsem se vyloženě těšil, bohužel jak to tak ovšem bývá, většinou se jedná o velké zklamání. Takže jsem velice rád že tentokrát jsem se mýlil, a že opravdu tento seriál stál za shlédnutí. Velice mě potěšilo výběr dvou hlavních postav nevidomý dívek. Opravdu zvolili nevidomé dívky, což celému zážitků přidává na věrohodnosti a nemusejí se autoři spoléhat pouze na umu dané herečky. Celý děj je sice pomalejší ale o to více dává možnost divákům vžít se do situace. Hlavní padouch je sice jak vystřižený z nějakého komiksu, poněvadž hledá diamant, ke kterému se poutá legenda o nesmrtelnosti. Věřím, že takový lidi se najdou i v reálném životě, ovšem zde to působí trochu komicky, ovšem v dobrém slova smyslu. Určitě se jedná o mimořádné dílo, které stojí za shlédnutí ()

OtokPag

Chvílemi mi ta miniserie připomínala film Pianista, asi to bylo tou hudbou a všudypřítomnou stavební sutí. Historické Saint Malo dopadlo podobně, jako Varšava, teda s tím rozdílem, že tady bylo Němci bráněné město zdemolované spojenci. Tenhle “pohádkový” příběh s prvky “softhorroru” rozhodně stál za shlédnutí, nelituji ani minuty času. ()

David.S

Chtít po Američanech, kteří střílí na Drážďany a trefí Prahu, aby četli titulky či hledali v nastavení dabing, nejde. S tím se musíme smířit. Šum v rádiu, který nevadí, protože piano je dokonalé. ()

xterri

Mrzi me, ze musim dat jen 3 hvezdicky. Ale vzhledem k tomu, ze jsem cetla knihu, nemohu jinak. Moc dobre obsazeny film, ale tech slabin tam na me bylo az prilis. Skoda :( Verim, ze kdo nezna predlohu a dokaze se prenest napr. pres nelogicnost jazyku postav, muze mit hodnoceni vyssi. ()

von.netvor

Příběh z alternativního vesmíru, kde na planetě velmi vzdáleně podobné naší Zemi také probíhala agrese nácků. Pokud se však jedná o naší nealternativní Zemi je potřeba prostě buď být naprosto nevzdělaný blbec a nebo velmi malé dítě, aby to co je v tomto díle zobrazeno, mohlo být bráno vážně. Je to mile zahrané, ospale nudné, v krásných barvách podané a v nádherném francouzském městečku se odehrávající srágora, která si dělá legraci z historie a znevažuje smrt každého jednoho člověka, který zemřel rukami nácků. Během války se stalo mnoho neuvěřitelných a neznámých příběhů, ale tento, zde podaný, se nestal, nemohl se stát a je naprosto mimo jakoukoliv naši realitu. ()

Eridan_

Hezké zpracování knižní předlohy. Občas patetické, připomínající stylem a divadelností třeba Bídníky. Ale řekněme si upřímně, že je ten idealismus a filozofie občas fajn. Plné myšlenek o lidskosti, válce, totalitě, smrti. Není černobílý (dobrý Němec a zvláštní role revolucionářů). Doporučuji shlédnout na jeden zátah. Ruffalo i Laurie hrají na výbornou, hlavní záporák Eidinger také skvěle vybrán. Perfektní slizák. ()

Tomas129

Velmi hezký film z válečného prostředí druhé světové války. Němci jsou konečně bráni ne jako hlupáci, ale nebezpečný chytrý nepřítel a zároveň však na nich není nic k obdivu. Trošku se mi teda zdál divný ten "drsný výcvik"....Nevím zda to je to moc věrohodné. Nicméně podívaná skvělá. Vyzdvihována lidskost a inteligence a hrůza války. Za mě skvělý film a rozhodně doporučuji ke shlédnutí. ()

nemome odpad!

Velké zklamání, s realitou válečné doby to nemá nic společného. Němci (až na jednoho) jsou všichni neuvěřitelně zlí. 30 letý hlavní  hrdina si veme krátké kalhoty a hraje 13 letého kluka. Všichni mluví anglicky a báječné si rozumí atd. ()

Schuebelbach

Chtěl jsem bejt slušnej, tak jsem dal alespoň jednu hvězdu. Už jen za ty prachy, co to muselo stát. // Pokud jste to neviděli: klidně si o mě říkejte, že jsem úplnej blázen a že nic takového přece nikdo při smyslech nemohl natočit, ale v sérii se skutečně stane toto: německý sirotek ve věku +/- 8-10 let si v sirotčinci sestrojí svůj první radiopřijímač a za poslechu nočního vysílání jistého francouzského „profesora“ se naučí plynně francouzsky. Bude se mu to totiž jednou setsakramentsky hodit! // Stejného profesora poslouchá i jistá slepá dívka, jejíž otec v muzeu spravuje nejvzácnější francouzský drahokam, který je shodou okolností prokletý. // Co čert nechtěl - shodou zase jiných okolností se ukáže, že profesor je ve skutečnosti prastrýcem této slepé dívky, což doposud NIKDO NETUŠIL!!! // Shodou zase ještě dalších zvláštních náhod se cesty těchto tří zapálených radioamatérů – německého geniálního sirotka, slepé dívky a tajemného „profesora – prastrýce“ za dramatických okolností PROTNOU!!! // Že otec slepé dívky za útěku z Paříže natrefí na opuštěný statek, ve kterém se – jaké štěstí – nachází provozuschopný NÁDHERNÝ CITROEN, který je dopraví až za profesorem, zdá se být ve světle předchozích náhod ničím podivuhodným. // Pak už to jde ráz na ráz - floskule šustí, slzy kanou, dojetí je nezměrné, protože skoro všichni pomřou. Ne tak ovšem dva mladí krásní lidé, kteří se asi tak po 20 minutách, kdy se poprvé uviděli (anebo alespoň teda on ji), LÍBAJÍ! // V tuto chvíli nás tedy rozhodně nemůže udivit, že sirotkova sestra má někde daleko v Německu puštěnou domácí radiostanici, ze které se – poslouchajíc profesorovu frekvenci – prostřednictvím mimořádného vysílání svého bratra z rozbombardovaného Saint-Malo dozví, že tento jest naživu a dokonce potkal dívku s nejkrásnějšíma očima na světě! // Tak takové to tedy bylo! ()