Clay (Jason Statham), bývalý agent tajné organizace Beekeepers, se po smrti svého přítele a souseda vydává na cestu krvelačné pomsty celostátních rozměrů. (Arigato)

otík

Mno! Těšil jsem se na další akční výplach od Stathama a dostal jsem ho. Půlku filmu jsou kecy o včelách a úlech, půlka filmu je akce. Je výborná, dobře nasnímaná a drsná. Co mi vadí, že Statham likviduje všechny, dobré i zlé, najaté i ty v "právu" chránit americkou společnost (FBI a všichni další policajti). Je to prostě útok na první signální, který se může a nemusí líbit. Prostě vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Statham super, ale logika scénáře nic moc. Tak třeba příště. ()

Slasher

Ayer sice vynechal ten typicky špinavý feel a vizuál, aby natočil více odlehčený a "pozitivní" akční film, naštěstí to ale neznamená vyhlazený tuctový shit pro marvelácký blbečkos. Má to v podstatě stejně krve a brutalit co bych čekal od Friday the 13th, je to sympaticky starosvětsky drsný, stupidní a přímočarý, dost uspokojivý po stránce primitivní mačo srandy a takových těch fajnových zastaralých Dirty Harry hodnot. ()

M.i.k.e

Já mám Ayera pořád ještě rád a marně pátrám v paměti kam zmizely časy Patroly, Street kings a nebo třeba Sabotáže. The Beekeeper je přímočaré revenge béčko, kde se Jason Statham snaží pobít internetové podvodníky, kteří pod záminkou zavirovaného počítače luxují lidem účty a připravují je o všechny jejich peníze.V téhle rovině je Beekeeper naprosto v pořádku. Zápletka je jasně daná a v dnešní době aktuální, akce je dost a není vůbec špatná a Statham má charsima se kterým by utáhl i horší filmy. Pak je tu ale druhá rovina filmu, která se snaží o budování univerza s tajnou organizací včelařů zabijáků a tady to extrémně skřípe a nic dementnějšího sem dlouho neviděl. Je tu dost patrná inspirace světem Johna Wicka, ale poslouchat všechny ty drsné hlášky prošpikované na sílu včelí tématikou dost bolelo a mnohdy to působilo jako výtvor amatérské improvizace a ne jako něco co napsal zkušený (jakkoliv ne moc dobrý) scénarista. Na jednu stranu tedy zklamání, ovšem na tu druhou je spousta horších a když si odmyslím tu retardovanou včelařskou část pak je Beekeeper vlastně celkem v pohodě. Příště bych každopádně rád viděl Ayera i Stathama u něčeho s méně “ambiciózním” scénářem…60% ()

Dale

Začneme s pozitívami - Statham je ako vždy cool a zábavný, akcia je natočená efektne a na úrovni, vidno že Ayer je solídny akčný režisér, no ten príbeh je až príliš dementný a zvyšné postavy akoby tu boli omylom, či agentka FBI alebo prezidentkin syn. Pozrieť sa to dalo, trošku som sa zabavil a už to vidieť nemusím. ()

lykan9

Přesně tenhle tip filmů zbožňuju a The Beekeeper mi dal to, co jsem chtěl. Mrtě skvělé akce, pořádnýho drsňáka se suchými hláškami a ve výsledku slušné sympatické herce, ať už v kladných či záporných rolích. Jason Statham po právu patří mezi ty největší akční hrdiny a už ho dávno s klidným srdcem řadím do sekce s ikonami jako je Sly či Arnie. Je to boží odpočinkový film a skvělá akční podívaná. ()

• Natáčalo sa od septembra do decembra 2022 v Anglicku (Londýne, Tyringham, Tyringham, Isle of Sheppey), najmä kvôli úzkemu rozpočtu (34 miliónov dolárov) a tam poskytnutým daňovým úľavám. (Arsenal83)
  • Film mal pôvodne debutovať na streamovacích platformách. To sa však zmenilo v októbri 2023, keď šéfovia štúdií MGM/Amazon zistili, že začiatkom roka 2024 nebudú v kinách uvedené žiadne akčné filmy. (m.a.t.o.)
  • Dátum narodenia Adama Claya v zložke FBI je 26. 7. 1967, čo je skutočný dátum narodenia Jasona Stathama. (Arsenal83)

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

Statham, Stallone a Ayer chystají společný projekt

01.11.2023

Rýsuje se nám zde nová dlouholetá spolupráce na poli akčních filmů? Populární britský herec Jason Statham si údajně natolik užil natáčení nového snímku v režii Davida Ayera (Sebevražedný oddíl,… (viac)

David Ayer natočí akčňák se Stathamem

David Ayer natočí akčňák se Stathamem