Je dôležité mať Filipa

• Česko Jak je důležité míti Filipa (viac)

Dva mladí gentlemani, žijící v Anglii roku 1890, si pohrávají s pravdou, jen aby do svého poklidného venkovského života vnesli trochu vzrušení. Worthing (Colin Firth) si vymyslel bratra Filipa, kterého používá jako výmluvu, aby mohl navštěvovat okouzlující Gwendolen (Frances O´Connor). Moncrieff (Rupert Everett) si začne říkat Filip poté, co navštíví Worthingovu mladou a krásnou chráněnku Cecily (Reese Witherspoon) na venkovském sídle. Všechno se začne hatit, když se oba společně ocitnou pod jednou střechou. A to je ten správný čas odhalit, jak je důležité míti Filipa! (oficiálny text distribútora)

otík

Plejáda hereckých hvězd se představila ve zfilmovaném díle Oscara Wilda a určitě nezklamala. Film je příjemným potěšením a radostným vánkem do stojatých vod zfilmovaných knih. Přesto mně osobně asi příliš k srdci nepřiroste pro svou jednoduchost a průhlednost. To ale nic nemění na tom, že Everett i Firth spolu s dalšími herci podávají výborné a oku lahodící výkony. Hudba: Charlie Mole ()

filmmovier

Geniální. Skvostné. Britské. Britsky krásné. Geniální předloha, prvotřídní famózní obsazení, - Firth a Everett si to fakt neskutečně užívají, ale famózní jsou samozřejmě naprosto všichni - sympatická stopáž, navíc je to dobové, tudíž klasické. Brilantní film a definice komedie. Krása. Nejlepší Wilde. 100%. Filip se neomrzí ani při dalších reprízách. Závěrečné titulky rozhodně nevypínejte, jinak o dost přijdete. ()

NinadeL

Dokonalost sama. Nejprve jsem se připravila za pomoci malé české televizní verze a nyní se již mohu cele rozplynout nad ideální adaptací Wildeovy filipiky proti pozdně viktoriánským mravům. Obsazeno, okostymovanáno a vypraveno skvostně. Zahráno vkusně a svěže, hodící se k repríze téměř při každé životní příležitosti. ()

fabecc1222

Tak už rovnou vim, kterou divadelní hru nepotřebuju vidět...Film hodně věrně napodobuje styl klasické divadelní hry, ale pro mě jí nedokázal dát ten správný filmový tah na branku, aby tomu dal něco navíc. Plus asi už v základu bude pro mě "chyba" v samotné předloze, jejíž příběh je hodně triviální a snaží se zbytečně kombinovat, aby byl zajímavější. Je fakt, že herecké obsazení je výborné, občas je tu nějaký povedený slovní fór či dialogová výměna, ale i přes krátkou stopáž to pocitově ubíhá hodně pomalu. ()

Tsuki

Zápletku a vtipné situace už velmi dobře znám jak z četby samotné hry, tak z divadelní inscenace, takže mě film bohužel ničím moc nepřekvapil. Uznávám ale, že tohle zpracování vyzdvihují herecké výkony - Rupert Everett, Colin Firth i Judi Dench byli skvělí. Plus bylo hezké vidět Reese Witherspoon v jedné z jejich starších rolí. ~(3,5)~ ()

• Když se Reese Witherspoon učila anglický akcent pro tento film, její manžel Ryan Phillippe se zrovna učil skotský přízvuk pro svou roli ve filmu Gosford Park (2001). Kdo z nich se to naučil nejrychleji? Jejich dcera Ava. (HappySmile)
  • Přestože byla postava zahradníka Moltona nakonec z filmu vystřižena, můžete jej vidět v pozadí v mnoha scénách. (HappySmile)
  • Scéna, kde Rupert Everett plácne Colina Firtha po zadku a dá mu pusu na tvář, byla improvizovaná. Režisérovi Ovilerovi Parkerovi se zdála zaražená reakce Firtha tak vtipná, že se rozhodl scénu ve filmu ponechat. (HappySmile)