Gen V - Season 1

(séria)
USA, 2023, 6 h 15 min (Minutáž: 39–59 min)

Lenka.Vilka

Na Gen V jsem byla hodně zvědavá. Byť seriál působí jako pro mladší publikum (lze tohle spojení v rámci obsahu vůbec použít?!), logicky se zaměřuje na určitá témata víc než původní seriál. Podařila se cesta k dokonalosti i tady, nebo je Gen V jenom mladší a méně talentovaný sourozenec The Boys?  Mohu s klidným svědomím říct, se tohle se vážně povedlo. Sice byl začátek lehce vlažný, ale to se dost změnilo v moment, kdy jsem dostala možnost pořádně poznat postavy. A od nalezení důvodu, proč koukat dál a proč si to pořádně užít. Ano, základní linka řešeného problému je vlastně strašně jednoduchá a někdo by mohl říct i předvídatelná. Jenže ono je to zpracované vážně dobře, protože je logický, že právě na tohle se nabalí spoustu dalších problémů. A i tak pro mě byly na prvním místě postavy. Samozřejmě vedené tak, že pochopíte chování a motivace úplně každého. Jenom záleží na tom, jak to cítí každý sám za sebe a vybere si.  Gen V si cením nejvíc kvůli zpracovanému tématu: Máme vůbec na výběr nebo je úplně jedno, jak moc silní jsme, když o našem osudu rozhodují jiní? To je hezky vidět na každé z postav a je to skvěle ukázáno na jejich schopnostech, jak s nimi naloží a jak to funguje v rámci vývoje jejich charakterů. Mám svoje rodiče nenávidět, když o mém osudu rozhodli sobecky, když teď sami nejsou spokojení s výsledkem toho, co umím? A mám se chovat jako debil z důvodu, abych si užíval pocit falešné lásky, která je jenom radost z toho, že jim vidělám dost peněz? Přeci jen...pořád je to o tom stejném. Patřit někam a potřebě, aby nás měl někdo rád... ()

William_

Srovnávat to se svým věhlasnějším bratříčkem je prostě špatně. Gen V se nesnaží napodobit The Boys, naopak se snaží vyprávět svůj originální příběh, akorát s "teen" postavami.  Když si lidé v komentářích stěžují, že spousta věcí zde není reálných a nedávají smysl, tak i v The Boys jich hned několik napočítám a nějak extra to tam nikomu nevadilo. Oceňuju několik pomrknutí na závěr 3. série Bandy a celkově to do sebe všechno moc hezky zapadá. Děj v Gen V je s The Boys provázanější víc, než většina fanoušků ze začátku očekávala, což kvituji. Seriálu pomáhá i fakt, že postavy nejsou tupé chodící ovečky bez mozku, a to co dojde divákovi, dojde i postavám v seriálu. Závěrem jen dodám, že se jedná o pohodovou oddychovku, která si drží své tempo a zkracuje nám fanouškům čas před další sérií svého slavnějšího bratříčka. Tvůrci si tak krásně vytvořili cestičku jak pro 4. sérii The Boys, tak pro další sérii tohoto seriálu, který se bude v dlouhodobé časové linii střídat s Bandou. Vaší pozornost si Gen V jednoznačně zaslouží. ()

scarfacer

Ač se seriál snaží bejt neotřelej, drsnej a plnej překvapení, tak se nemůžu zbavit pocitu, že uz jsem všechno někde videl. Přehnaně korektní škola superzlomených srdcí, kde se obávám toho, že  budou dorůstat další postavy do hlavního seriálu a bude z toho další komerční hovnotoč, jako je Marvel a DC universe a spláchne to s sebou i skvělý The Boys. 50% ()

toi-toi

Výzvy mladých ľudí ako bulímia, sebapoškodzovanie či gendrová neistota sú pretvorené do schopností charakterov. Nájdu sa aj vizuálne nevyzretý párty boy a jeho kamarát čo sfetuje mladé baby. Napriek tomu problémom je svet, ktorý vytvorili dospelý a rodičia s nimi nemôžu alebo nechcú pomôcť. Seriál je v svete The Boys jednoznačne ukotvený, avšak zároveň dokáže priniesť autentické prežívanie GenZ, ktoré mnohé iné serióznejšie seriály nezvládajú. ()

VanTom

Jestli chtěli tvůrci Bandy v bizarnostech, krvi a sexu ještě přitvrdit, kde jinde najít ideálnější místo než na střední škole pro pubertální, nevybouřené superhrdiny? Zadařilo se jim nad očekávání jak samostatně (postavy studentů), tak v rozšiřování světa (zápletka s výzkumem) či v přímé návaznosti (soutěžení o místo v Sedmičce). ()

• V této epizodě se na krátkou chvíli objeví i Soldier Boy (Jensen Ackles), známý ze 3. série původního seriálu The Boys (od r. 2019). (tb_23)
  • Epizoda obsahuje potitulkovou scénu. (Duoscop)