Pamela: Příběh lásky

• USA Pamela, a Love Story

Pamela Anderson vypráví o svojí cestě ke slávě, vrtkavých vztazích i známém skandálu s erotickou nahrávkou. A na přetřes přijdou i její soukromá videa a deníky. (Netflix)

Marze

Kronika vzestupů a pádů sexuálního symbolu Pobřežní hlídky a doby. Vypráví o nebezpečích, které hrozí od pisálků, ale hlouběji vyprávění nejde. Neodhaluje nic, co by dříve neproběhlo tiskem. Jsou tu "mluvící hlavy" jejích přátel a hromada archivních záběrů. Pamela je podivná bytost a dokument odhaluje proč. ()

M.Z.A

Na tento dokument by se měli koukat hlavně fanoušci Pam. Protože pokud na něho narazí nějaký “fujsilikony”, tak si vyhoní péro, jistojistě dá pokrytecky nízké hodnocení a pak se vrátí ke své tlusté hnusné přítelkyni. Vidím tu jistou paralelu s Marylin Monroe, která by se, jako jedna z mála, dokázala svou feminitou vyrovnat Pamele. Ta to zatím nevzdala a stále se hledá. Přeju jí, aby konečně našla pokoj v duši. Narodit se totiž jako jeden ze sexsymbolu století nemusí být žádný med. Tomu ale, vy hnusáci, nemůžete rozumět. ()

Visáč

Podzim života u Andersonovic Pamely klope na dvere a tudíž ideálny timing pre zúčtovanie s minulosťou. Beznádejná romantička, obeť sexuálneho násilia, sex-symbol, značka. Je tu všetko podstatné, v podaní hlavnej aktérky, ktorá sa prezentuje až podozrivo normálne (čti "down to earth") - absence mejkapu či namustrovaných celebrity talking heads výslednému dojmu určite hodne pomohla. Hoci sa to tu archívnymi zábermi doslova hemží (četnosť výskytu Jay Lena by pokojne vystačila na credit Special Guest Star), na footage z Kutila Tima, theme song z Baywatchu alebo popkultúrny zeitgeist must-see v podaní Chandlera a Joeyho ("Hlavně, že běhaj.") bohužiaľ prachy v rozpočte nezostali. Škoda no. ()

AnanAss

Jó, to byla doba, když v devadesátkách Pamela vystavovala své míče po boku… ehm Mitche. Dnes už v podstatě přežívá ze své rané slávy, odříznutá na venkově, a čas tráví s matkou a dvěma syny. Upřímná zpověď se sebereflexí, ve které se navíc projevila jako docela sympatická osoba se smyslem pro humor a fajn vzpomínka nejen na časy, kdy se nám, prostřednictvím televizních obrazovek, po plážích ve zpomalených záběrech, promenádovala parta plavčíků. Doporučuji dát si spolu s touto vydařenou minisérií o odcizení domácí pornonahrávky. ()

William_

7/10. Pro fanoušky veškerého dění okolo Pamely je tento dokument jako stvořený. Doporučuju se na něj podívat až poté, co se podíváte na hraný seriál Pam a Tommy. O něm bude v tomto snímku taky řeč a krásně to podtrhne myšlenku celého dokumentu. Také shledávám paralelu s Marilyn Monroe, protože obě byly (i nadále jsou) ikony své doby a díky svému půvobu a kráse taky zneužívány. V případě Pamely se na konci dokumentu ukáže, že někteří lidé už prostě nedokážou vydržet delší čas ve vztahu díky tomu, co si prožili. ()