Prišla v noci

• Česko Přišla v noci (viac)

Pár tridsiatnikov – prekladateľ z Litovčiny Jirka a ergoterapeutka Aneta – vedie pokojný život v nedávno rekonštruovanom prvorepublikovom byte v Prahe. Keď pustia cez jeho prah matku jedného z nich, netušia, že sa práve ocitli v komornom očistci. Až doteraz si mysleli, že sú spokojní. Alebo sa tak aspoň tvárili pred svojimi priateľmi Po neočakávanom príchode matky a svokry v jednej osobe sa však ich pokojný život pomaly mení na chaotické trosky. Pestovaná šesťdesiatnička Valerie je energická diva, ktorá si krok za krokom podmaňuje nielen priestor bytu, ale aj myseľ jeho obyvateľov. Návšteva na jednu noc sa postupne mení na domácu inváziu naberajúcu na sile. Istoty sa otriasajú, hranice súkromia rúcajú. Majú matky a svokry vždy pravdu? Myslia to s nami dobre? A nie sú niekedy práve preto tými najväčšími monštrami? Hoci sami seba vidia ako nepochopenú obeť? (ASFK)

orangee

Po cenách kritiků jsem na toto dílko byla velmi zvědavá. Značně mi to pocitem připomínalo Vlastníky či Mimořádnou událost. Od začátku tam diváka něco štve a namísto toho, aby se to postupně zklidňovalo, tak to graduje. Hlavní postava zahraná skvěle, ale je vidět, že se jedná spíše o divadelní herečku. Solidní průměr za mě. ()

lu1

Dobré psycho :) První půlka je dokonalá, pak jakoby tvůrci nevěděli, co dál...nakonec nevím, co bylo horší, jestli invazivní matka nebo absurdní neschopnost syna situaci vyřešit. Oceňuji povedené titulky. ()

futislav

Vcelku nezáživný film o tom, že je máma blbá a syn je celá máma. Film zpracováním příliš nevybočuje z průměru a srdnatě dodržuje českou tradici špatné zvukařiny a drmolivě odříkávaných textů. To už se na škole neučí rétorika ? Některá místa působí stylem "honem to ze sebe musím vysypat, dokud si to po včerejším flámu ještě pamatuji. Jo a stydne mi kafe". Pokud se rozhovory mezi mladými dnes nesou v duchu naznačeném ve filmu, pak není divu, že mohl být film zařazen mezi nejúspěšnější. Plytké, pseudointelektuální a sebestředné kydy o ničem. ()

motyka52

Neuvěřitelně zábavná první hodina s fantastickou Simovou Pekovou, ale stejně tak výbornými Rendlem i Nesvadbovou. Poslední třetina filmu trochu zbrzdí, což by nevadilo, ale konec tomu hvězdu přece jen sebere. Já prostě nemám rád konce otevřené jenom proto, že zkrátka nevíme, jak to ukončit. ()

flyer.nick

Simona Peková samozřejmě exceluje a zaslouženě vyhrává. Ale jinak mne ten film nijak nechytl, hrozně se to vleče, žánr horor mi v tomhle případě taky přijde zavádějící, pokud za horor nepovažujete návštěvu tchýně nebo mít za chlapa totálního přizdisráče. Jinak ale zase něco jiného, než trapné komedie nebo filmy o naší minulosti, což je moc dobře. Atmosféru to každopádně má zajímavou, na začátku dokonce i lehký nájezd do hororu, který se pak ale bohužel úplně vytratí, herci jsou super a námět příběhu taky, byť dosti absurdní a nereálnou, i když i tak ve finále i těch slabých 85 minut působí jako děsný přepal. ()

mdf

Tak ze začátku je nutno říci,že české filmy v oblibě nemám,aspoň posledních pár dekád,protože se objevuje pořád jen ten jeden okoukaný okruh herců, připadá mi to jakoby hráli jenom kámoši kámošů. Samozřejmě tohohle jsem si všimnul až na předávání Lvů, kde Peková,fakt byla bezprostřední a vtipná.Ruku v ruce také přemýšlím nad tím,jestli je to tak dobrá herečka a nebo taková doopravdy je,vzhledem k tomu že jí nikdo nezná,mimo divadla,tak těžko posoudit.Celé to nebylo špatné minimálně hodinu, pak najednou přijde zvrat, No a celé to jde takzvaně do kopru,no a ten konec.... 3 jsou za Pecovou a 1 za Anette, že se svojí postavou,měla odvahu jít do té sprchy. Bohužel v našich vodách,je to jen,dobrá kapka.. ()

HugoCiz

Pokud vám v noci zazvoní na dveře takový parazit jako tchýně v podání Simony Pekové, máte se opravdu na co těšit. Tato komorní záležitost o třech postavách vás vtáhne do děje a nenechá vás odejít. ()

NikiVai

No, poměrně překvapení od české kinematografie. Tohle bylo hodně skvělý. Aby si člověk tento film užil, chce to trochu empatie, vcítění se do všech tří postav a pak je to emoční jízda. A musím vyzdvihnout výkony všech aktérů, zejména ale obou žen. ()

Jahoda

Hvězda za výkon paní Pekové. Jinak jsem bohužel ztratila hodinu a půl svého života. Škoda. A tak jsem se na ten film těšila. ()

PoprockCZ

Z traileru jsem byla nadšená - konečně dobrá satirická komedie! No a pak jsem si zapla film a zjistila, že je ve skutečnosti velkým zklamáním. Celé se to táhne, nikdo moc nechápe, proč postavy jednají tak nelogicky a závěr je pak takový nijaký. ()

vinducha

Morytát o babě šílené . Jestli mají páni tvůrci takovouhle osobní zkušenost ze své rodiny , tak si opravdu zasluhují mou lítost. ()

Holly_Molly odpad!

To čo bylo toto? Hodina a půl ztracená u filmu bez pointy, finále i toho avizovanýho černýho humoru. P.S: tim že dáš "děsivou" hudbu do každý random scény, hororovou atmošku faaakt nenavodíš. Postavy jsou kapitola sama o sobě.. Ty jsou tam všechny do jedný totálně na přesdržku a chovaj se jak kdyby jim chybělo půl mozku, protože kdyby měli (i vzhledem ke vzájemným vztahům postav) aspoň dvouciferný IQ, film by skončil po deseti minutách. Dílo vyloženě k nasrání, ale ne tak jak bylo zamýšleno. ()

Wanesska

Bravo a ještě jednou bravo. Bába Valerie se mi vryla totálně pod kůži a nemůžu na ni přestat myslet. Je něco takového vůbec možné? Paní Peková by měla dostat Oscara. Byla naprosto geniální a tohle je jeden z nejlepších filmů poslední doby. Pánům Vejnar, Pavlíček gratuluji k takovému veledílu, kdy se řehtáte a zároveň cítíte bezmoc a zoufalství a soucítíte s Jiříčkem a Anetkou. No a pan Kratina jako Kocour, ten byl snad charakterově ještě horší než Valerie. Ale když tak přemýšlím, ocenění by si zasloužili všichni, co se na tomto filmu podíleli. V dnešní záplavě trapných komedií, kdy navíc vidíte pořád dokola jeden a ten samý herecký ksicht, je tohle skvost. ()

zeyer

Napínavé, přesvědčivé, znepokojující, zábavné, vtipné. Zaznívají dialogy ze života, v nichž se pozná patrně každý, kdo má starší rodiče, kteří lezou na nervy, a přece se o ně nakonec bojíme a chceme, aby se měli dobře. Reálně působí i meziscénky - ZTP v metru chce uvolnit sezení, ač okolo je X volných míst; závislák v parku obtěžuje kolemjdoucí a ještě si stěžuje, že mu tykají; pánové na rehabilitaci jsou vůči ergoterapeutce nepříjemní - peklo všedního dne s touhou odpočinout si doma, kde trůní Valerie, následně podpořena Kocourem. Na druhou stranu i Valerie občas pronese něco, co dává smysl, má své světlejší momenty, touží po společnosti, lásce, čímž je celá její postava uvěřitelnější než Samara Morganová nebo Candyman v klasických hororových filmech. Dalším z herců je zde hudba, která nastupuje ve správné momenty. Pobavil jsem se. ()

Klimetka

Panebože chraň, aby se ze mě stalo takový monstrum. Peková je zralá...na českýho lva. Doufám že to jen hrála, jinak bych ji nechtěla potkat. ()

31. Český lev - výsledky

31. Český lev - výsledky

09.03.2024

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

Ceny české filmové kritiky ovládla Přišla v noci

03.02.2024

Večer v sobotu 3. února 2024 proběhl v Divadle Archa v Praze 14. ročník slavnostního předávání Cen české filmové kritiky, které každoročně uděluje Sdružení české filmové kritiky výrazným a chváleným… (viac)

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy

Cenu filmových fanoušků získal Bod obnovy