Fér hra

• USA Fair Play (viac)

Kvůli nečekanému povýšení v nemilosrdném hedgeovém fondu se jim vztah začne rozpadat pod rukama. A v ohrožení nejsou jenom nedávné zásnuby. (Netflix)

verbal

Pozor, možná nepatrná přítlačná křídla! Když se ňoumovitě vyprcají dva pohůnci v soukolí nejhoršího světového ekonomického zla – kokotporátního, nyní již pokrytecky překábatěného bolšokapitalismu, je to zpočátku jen ideologicky korektní, byť proti pravidlům, kariéristická idylka gordongekovským úspěchem posedlých otroků. Ale pak se začne povyšovat na vyšší místa za vyšší plat, a je zle. Generální nenažer si z párečku vybere pro postup to méněcennější pohlaví, načež dříve tolik citlivému a chápavému pánovi tvorstva okamžitě klesne volatilita až na šovinistický pytel, což dříve milá a skromná pypka okamžitě shortuje uzavřením pozice na lidožravé feministické barakundě a kokotporátní řiťolizce. Ze slabé ženy, co ani zjevně neví, kdy má periodu, se tak kýženě a přirozeně stává silná svině, zjevně konsenzuální mrd se náhle mění na znásilnění a náš odporný šovinista a ťulpasovitý lízal přes krámy začíná být notně psychotický. Výsledkem je skvěle zahrané, zábavné, uvěřitelné, psychologicky vcelku erudované a překvapivě ne příliš kundostranné dramátko o tom, kam až mohou klesnout dvě morálně zdánlivě vcelku ukotvené mantákovité hrdličky, nejprve idylicky tokající v odporném, hostilním a charakterově degenerativním prostředí plném bezskrupulózních, bezpáteřních, pokryteckých a egoistických pamrdů. Tahle Chloja to na debut domontovala docela kulantně. ()

castor

Nekompromisní svět financí a investic versus mladá láska, jejíž váhu navíc čerstvě pozvedlo zasnoubení. Ve světě, kde se vyplácejí víc než půlmilionové provize za zvládnutý obchod, běží šuškanda, že mladší verze Sama Worthingtona dostane flek portfolio manažera poté, co ten poslední ve vzteku rozsekal kancelář a zmizel. Jenže místo nakonec obsadí sympatické děvče z historické seriálové romance Bridgerton, která s ním (navzdory firemním pravidlům) sdílí jednu postel. Chápavý přítel je samozřejmě šťastný spolu s ní, ovšem zase tak horké to s tou přejícností nebude. Vztahy a zvraty charakterů jsou poměrně uvěřitelné a výživné, stejně tak (ne)uvědomění si, že i ambice mají mít své hranice. Ani jsem nepotřeboval nějaký šokující převrat. Velký chlapský svět, korporátní vyprázdněnost, s ní nervózní atmosféra a dva velmi slušní herci. Nepolíben výše zmíněným seriálem si jméno Phoebe Dynevor zapamatuju. Vlastně nakonec příjemné překvapení a lepší tři hvězdy. ()

Aljak

Začalo to vcelku nevinne, no postupný vývoj absolútne pohltil vzťah Emily a Luka. Avšak keď povýšia Emily namiesto ctižiadostivého Luka, začína sa doslova pekla. Inak, celkovo sa čudujem Emily, že vôbec chcela ďalej ťahať vzťah s niekým, kto jej absolútne nič nedoprial a nehorázne závidel. Správania Luka mi bolo totálne odporné, hoci aj Emily mala zopár zaváhaní - ale pri tom psychickom vypätí sa ani nečudujem. Takých narciskov ako bol Luke fakt nemusím. Čo sa filmu týka, tak atmosféra psychoteroru bola vystihnutá viac než dobre. Ale po dejovej stránke to bolo miestami fakt absurdné, a celkovo skôr priemerné. 3* ()

dO_od

// Solidní, přesto možná až příliš přímočarý vztahový psycho. Od tohoto žánru člověk čeká aspoň pár zvratů se změnou perspektivy, tady se ale po deseti minutách najede na dálnici směr neštěstí a přesně v téhle cílové stanici to i skončí. Celou dobu je přitom křišťálově jasné, kdo je bad guy, a kdo oběť. Herecky vynikající, Wall Street tradičně odporná, ale zbytku chyběla dravost a větší hra s divákem. Nicméně still better love story než Deep Water. 6/10 ()

Goldbeater

Velmi nadějný rozjezd, trochu pochybné rozuzlení. Rozumím, co tímhle snímkem Chloe Domont říká, ale z provedení jsem byl mírně na rozpacích. Celá ta myšlenka šla podat v náznacích a drobných niterních pohnutkách postav a bylo by to velmi efektivní, místo toho v druhé polovině filmu padla volba na rádoby šokující hnaní chování postav ad absurdum a všechna uvěřitelnost snímku tím u mě dost spadla. Je to škoda, mělo to náběh na velmi solidní drama s několika velmi podnětnými myšlenkami. [Sundance Film Festival 2023] ()

• Práva na tento film boli predané spoločnosti Netflix za 20 miliónov dolárov. (Arsenal83)
  • Film sa natáčal v Srbsku od januára 2022. (Arsenal83)