I malé deti vedia, že pes je najlepší priateľ človeka... Málokto však vie, že mačky by to strašne rady zmenili! Vlastne by chceli zájsť ešte o čosi ďalej a s ľuďmi sa nielen spriateliť, ale si ich aj podrobiť a vládnuť im! Ale pekne po poriadku... K vyhroteniu odvekých sporov medzi mačkami a psami došlo z jedného jediného dôvodu – ľudský profesor Brody (Jeff Goldblum) je totiž už len krôčik od prevratného objavu prípravku, vďaka ktorému by sa už žiaden človek na svete nemusel obávať alergie na psie chlpy! Je pochopiteľné, že psy sú preto odhodlaní jeho experiment chrániť aj za cenu vlastných životov. Mačky zase plánujú podniknúť hocičo, len aby mu zabránili uspieť a - och áno, popritom plánujú prevziať nadvládu nad celým svetom! Šéfuje im nebezpečne bystrý kocúr Pán Tinkles, ktorému sa po nečakanom odchode ostrieľaného psieho agenta do dôchodku odvážne postaví viac-menej náhodný náhradník - neskúsené šteniatko Lou! (TV Markíza)

blondboss

Dneska už sa nalejú prachy aj do ťažkých brakov, medzi ktoré jednoznačne tento snímok patrí. Nesympatické postavy, nulová dejová zaujímavosť, otrasné kulisy a ešte otrasnejšie efekty. Mal som čo robiť, aby som to dopozeral a Goldblumovi už asi dochádzali prachy, keď sa na toto dal. Dve slabé hviezdy za pár ako tak vtipných scénok, ale trápnosť to výrazne prevyšovala. 35 % ()

Phical

Proč musí byt zlá vždycky kočka? Proč to nemůže někdy být ten uslintanej pytel blech?! A ještě nějaká osvícená hlava udělá ze zlý kočky rusáka..... Americká slaboduchá klasika, která tomu fakt nasadila korunu, druhej mohl být francouz a bylo by to opravdu komplet, možná i ty 2* jsou moc.. Zase na druhou stranu některý kočičí i psí hlášky mě fakt bavily.. ()

Oskar

Že psi řídí veškeré naše jednání, je snad jasné. Napadlo vás třeba někdy, proč se říká "psí počasí"? Pejskaři vědí. Když je hezky, sucho a jaro, člověk by byl ochoten i tak trochu vířit a skotačit, pes kráčí disciplinovaně a rozvážně jako anglický buldok, i když je to německý boxer. A když je mokro a blátivo, pokládá za stavovskou čest vycachtat se v každé louži, zběsile vířit a skotačit jako francouzský pudl a ne německý boxer. Takže základní myšlenka je vlastně podepřena realitou. :-) O zákeřnosti koček snad taky nikdo nepochybuje a bondovská stylizace film příjemně odlehčuje a řadí ho mezi ty nápaditější produkty žánru rodinné komedie. 60 % ()

Tomulka odpad!

Podle mně to jsou vyhozené peníze. Byl jsem na tento film dokonce v kině, protože jsem hlídal caparty co to chtěli vidět a tak jsem šel s nimi. To bylo tak absurdní, že jsem se dávil. Když jsem se capartů zeptal co si o filmu myslí oni tak mi říkali, že je to dilné jak se ti psy tvářili a jak to že mluví psy , kočky a dokonce se mně ptali jestli byli některé zvířátka nemocné, jelikož některé digitálně upravéné vzhledy zvířátel působili hodně křečovitě. Rozhodně nedoporučuji na film koukat a nenechte na to koukat ani děti co jsou ve věku kdy mají spostu otázek :)) ()

kaylin

Hezké... Anebo vlastně ani ne. Moc nemám rád filmy, kde zvířata mluví, ale tady v tomhle případě je to opravdu celkem otravné, o to víc, že ty hlasy patří skvělým hercům. Příběh by se mi měl líbit, alespoň podle anotace, ale ruské kočky, američtí psy a podobné ptákoviny prostě nezabírají. Technicky zvládnuto docela dobře, dějově nikoli. ()

• Malou roličku si střihl i produční designer James D. Bissel. (HappySmile)
  • Perská kočka Mr. Tinkles je připomínkou perské kočky padoucha Blofelda (Charles Gray) z některých "bondovek". (ČSFD)