Lieta v tom

• Slovensko Otcom proti svojej vôli (pracovný názov) (viac)

Čo všetko sa môže stať, keď sa zapletiete do jedného „nevinného“ klamstva? Hlavný hrdina Lukáš (Kryštof Hádek) nemá o ženy vôbec núdzu, lenže problémom je, že máloktorá sa zaujíma o vesmír a kozmonautiku, pričom preňho je táto jeho vášeň vždy na prvom mieste. Lukáš chce ešte naposledy potešiť svoju chorú mamu, ktorá zo všetkého najviac túži po vnúčatách. Nenapadne mu nič lepšie, než presvedčiť prostorekú tehotnú susedu a bývalú striptérku Natáliu (Kristína Svarinská), aby predstierala, že je jeho nastávajúcou a budúcou matkou jeho dieťaťa. No čo čert nechcel, Lukášova mama sa zázračne uzdraví. Teraz sa za žiadnu cenu nesmie dozvedieť pravdu a Lukáš s Natáliou tak musia naďalej predstierať, že sú ako dve zamilované hrdličky. Do svojej hry sa začnú čoraz viac zamotávať a čoskoro sa strhne lavína nedorozumení a trapasov. Do udržania lži a mamičkinho šťastia sú postupne zatiahnutí aj ďalší členovia rodiny, priatelia, kolegovia z práce a vlastne aj všetci ostatní. Čoskoro v tom budú lietať úplne všetci... (Bontonfilm SK)

claudel

Nedivím se, že režiséři obsazují Kryštofa Hádka a Kristínu Svarinskou - tvoří velmi atraktivní a sympatický pár a sluší jim to spolu náramně. Zatímco ve Volze šlo o vztah dramatičtější, zde jsme svědky čiré situační komedie, která je povedená. Trapných okamžiků a postav je poskrovnu, stejně jako únavných klišé. Vítězí spíše originalita, zábavnost a chemie ústředního dua. Příjemná odpočinková zábava. ()

fafejt001

Omleté těma 100x dokola . Nejdřív hrají divadlo před matkou a v závěru zjistí ,že je vše jinak . Jinak Hádek  a Medvecká dobré , ale Svarinská mi lezla silně na nervy . A její přítel , nebo kdo to byl , dobrý kok...t.  Sorry . Takže žádná sláva a tudíž * a půl . Bylo by fajn ,  kdyby Češi a Slováci natočili skvělou komedií . Je to zřejmě jen zbožné přání . ()

Basniknoci

Dnes jsem byla v kině.  Film nepobavil, nudil, v půlce jsem začala uvažovat,  že odejdu, ale vydržela jsem sedět. K. Svarinská a K. Hádek mě jako dvojce nebavili. Naopak Polívková s Rajmontem byli vskutku lepší. S Rajmontem se ve filmech moc nesetkávám, příjemný herec, do budoucna má jistě potencionál. Samozřejmě to nejlepší nakonec... T. Medvecká si roli vyloženě užívala a byla perfektní! Byla jediným důvodem, proč tento filmový poděs dokoukat. ()

JimDeNiro

Tak to bylo ovšem ale příjemné překvapení. Sic se jedná o nějaký remake čehosi z Maďarska, tak jsem trochu zaváhal u hodnocení, ale stejně se přikláním k tomu lepšímu. nevím, co jsou teď u nás za trendy, že vezmeme poměrně nový film od blízkých sousedů a uděláme si remake, žeo. Nechápu to ale. Já teda nad českým filmem zlomil hůl již dávno (výjimku tvoří snad jen loňské filmy Němá tajemství, Přišla v noci a Bod obnovy), hlavně pokud se jedná o takovou žánrovku jako je romantická komedie. To ovšem nemění nic na tom, že ten film působí hodně sympaticky, obsazení perfektní, Kristina Svarinská je sympatická, není okoukaná, Táňa Medvecká po hodně dlouhé době ve větší roli v celovečerním filmu také velmi fajn (stejně úplně jejím hlasem slyším spoustu cizích hereček promlouvat, hlavně Susan Sarandon) a nakonec Kryštof Hádek, a navíc u něj je vidno to, že to je fakt dobrý herec, takže to je plus navíc. Snímek má navíc docela dobře použité a zapadající vizuální doplňky, což je příjemný element a navíc i ty efekty vypadají dobře. Samozřejmě, že film, jak se blíží ke konci tak sklouzává do totálního romantického klišé, ale s tím se musí u tohoto žánru počítat. Alespoň první půlka nebyla celá přeslazená a fungovala svižně a vtipně. Docela překvapení, fakt. Objektivně je to asi za 3, protože na naše poměry je film lehce nadprůměrný, ale já u české tvorby a zrovna tady milerád nadhodnotím trošku nahoru, i za to obsazení. Také si to zaslouží... ()

Alden_Larson

Je to film, který se bez pochyby nebere moc vážně. Jeho děj je místy absurdní a film je obecně plný humoru, který mi bohužel vtipný spíše nepřišel. Děj je taky plný klsických klišé, které se často objevují v romantických komediích, nevím ale, jestli tam ty klišé jsou dané neironicky, nebo jestli s nich film dělá srandu. Děj má celkově velmi zvláštní strukturu, první polovina je fajn, ale ke konci se začne trochu rozpadat, scény na sebe přestanou plynule navzovat a věci se dějí zdánlivě bezdůvodně. Postavy mezi sebou měly zajímavou dynamiku, ale bylo těžké se do nich vžít, hlavně proto, že Kryštof Hádek a Kristína Svarinská nebyli v totmo filmu zrovna nejlepší, co se hereckých výkonů týče. Taťjana Medevecká byla skvělá, ale ostatní to podle mě trochu odflákli. Prezentace filmu byla velmi zajímavá, film byl hodně dobře natočený a vizuální efekty se mi taky moc líbily. I hudba byla výborná. Nejslabšími aspekty filmu jsou ale havně jeho děj a humor, které podle mě moc lidí neosloví. 5/10 ()

• Jako kulisa časopisu „Věda a vesmír“, kde pracuje hlavní postava Lukáš (Kryštof Hádek), posloužila Studijní a vědecká knihovna v Hradci Králové. (riza-do)
  • Při záběru, kdy sanitka jede do Obřího akvária pro maminku, jede přes vodní elektrárnu Hučák. Zde ale auta nejezdí. Není k tomu ani důvod, jelikož z Fakultní Nemocnice Hradec Králové by na Obří akvárium jela po okruhu (je to asi kilometr), přičemž most je od Hučáku opravdu na dohled. (riza-do)
  • Výroba prebehla od jesene 2022, pričom jedna z posledných klapiek padla v kokpite rakety umiestnenej v pražskom Planetáriu (nedlho pred plánovanou rekonštrukciou) v júni 2023. (Arsenal83)