Stopy v snehu

• Česko Stopy ve sněhu (viac)

Hrdinkou trhilleru je krásná, inteligentní, ale citově odměřená mladá vědkyně Smilla. Pátrání po záhadných příčinách smrti malého chlapce ji zavede až na drsné zasněžené pláně Grónska. Postupně zjišťuje, že za vším stojí jakási společnost, která chlapce už roky pozorovala a pro níž pracoval i jeho otec. S pomocí svého přítele se Smilla dostane až nebezpečně blízko k přísně střeženému tajemství. (oficiálny text distribútora)

SjamK

Jen slabý odvar knížky. Detektivní zápletka je opravdu jen jedna z rovin Hoegova románu a sama o sobě není až tak nosná (nebo spíš příliš nepřehledná pro filmové zpracování). Tvůrci filmu si mohli dát víc práce zejména s hlubším vykreslením postav (asi mám na mysli hlavně Smillu - její vztah k minulosti, k otci, Dánsku a Grónsku, i k Izaiášovi... ). Julia Ormond do hlavní role nakonec sedla docela hezky, ale co mě vyloženě iritovalo byl Byrne, který měl k dyslektickému mechanikovi blízko asi tak jako Arnold Rimmer k elegantnímu fešákovi. Film sice nevýrazný, ale mohl dopadnout i hůř. Proto nechávám tři hvězdičky a doporučuji přečíst si knihu. ()

Rami

Dobrý film s nádechem tajemna, touhy po volnosti a skvělými hereckými výkony. Atmosfera (i hlavní hrdinka) mi hodně připomněla film Tři barvy: modrá. Julia Ormond skvěle vystihla pocit marnosti a vnitřního prázdna Inuitů v Grónsku a jiných severských oblastech, kde velké společnosti plundrují jejich zemi a mění jejich tradiční způsob života v náš "civilizovaný" západní. Objektivně by to možná bylo na 3 hvězdičky, ale jelikož jsem člověk, co miluje Grónsko, severské země a inuitskou kulturu obecně, musím dát lepší 4 hvězdičky (84%). ()

neneka

Byla jsem dost zvědavá... protože vím, jak to mám s filmy na základě knižních předloh... jsem knihomol a většinou vyhrávají knížky. A Cit slečny Smilly pro sníh patří zrovna mezi mé oblíbené. I v tomto případě čtené řádky vyhrály. A začnu-li srovnávat, je něco špatně. 3 hvězdičky dávám ale ráda: za mysterióznost, která zůstala zachována, a herecké výkony. Ono je asi opravdu dost těžké literární jazyk Petra Hoega zfilmovat. ()

sona123

Stopy ve sněhu mají hodně slibný začátek, ale bohužel to příslibem končí. Závěr, to už je naprostý blábol (možná, že kameru předali někomu, kdo šel kolem, ať už to dorazí, nebo fakt nevím, jak si to vysvětlit). Herecké výkony bídné, postavy se objevují a mizí bez jakékoliv souvislosti, samotný nápad tu byl už tisíckrát. Tohle byl zbytečný film, který měl snad jediný cíl - dostat na plátno krásnou Julii Ormond. Smutné. ()

galiyosha

Ľudia, to s tým hodnotením snáď nemyslíte vážne?! Smrteľne vážne sa tváriace "tajomno" pôsobiace ako absolútna blbosť by som možno pochopil v treťotriednom televíznom filme z produkcie SAT1, ale v prípade takto masívnej produkcie je to neodpustiteľný lapsus. Prihoretosť a vnútornú nelogickosť scenára a kŕčové herecké výkony na čele s Juliou Ormond ako "živočíšnou Inuitkou" radšej nebudem ďalej rozvádzať, lebo by som si mohol začať farbisto spomínať čo za príšerný snímok som to vlastne videl. A o tie spomienky veru ďalej nestojím. ()

• Snímek byl natočen na motivy knihy "Cit slečny Smilly pro sníh" od Petra Hoega. (mauinka)