Jediná věc nebezpečnější než mise je útěk... Tajný zpravodajský agent Tom Harris (Gerard Butler) pracuje pro CIA a operuje na Blízkém Východě. Uvízne na nepřátelském území v Afghánistánu poté, co selhal  a jeho krytí bylo odhaleno. Nyní musí i se svým tlumočníkem Moem (Navid Negahban) uprchnout. Pronásledují ho nejlepší žoldáci světa a elitní speciální jednotky nepřítele. Dostat se do Kandaháru je jediná šance na záchranu. Zde na hrdinu budou čekat buď spojenecké vrtulníky, nebo kulka s jeho jménem. (JOJ Cinema)

Shakers

Ric Roman Waugh mi nepríde ako zlý režisér a jeho filmy sú celkom dobre, no Kandahar je asi jeho najslabší kúsok. Príbeh nie je zlý a ďalšia spolupráca s Butlerom sa tiež podarila, ale prečo to je kurnik tak nezáživné, pomalé a natiahnuté na dve hodiny ? Čakal som viac od tohto overeného dua. Sklamanie, no na jedno pozretie to ušlo. 60% - 3* ()

Morholt

O CIA si můžete myslet co chcete, ale vyhodit do vzduchu jaderný program perských ručníkářů je prostě a jednoduše záslužný počin. Ovšem jedna tupá nána od novin si to nemyslí a tak to celé propálí a to včetně identity operujících agentů. No a jeden z těch operativců je samozřejmě Butler, kterého prozrazení zastihne uprostřed další operace, která už měla být fakt poslední, protože potřebuje domů za dcerou. A tak se musí opět dostat z bodu A do bodu B, přičemž v patách má snad všechny tajné služby v regionu a Talibance k tomu. Coby side-kick mu slouží tlumočník, se kterým vede během útěku hlubokomyslné debaty. Ono to bylo do určité míry zábavné špiónské béčko, ale nesmyslně natažené o blábolení o rodině a kulturních rozdílech. Díky tomu filmu strašně kolísalo tempo, nehledě na to, jak to všechno bylo otravné. Ani technicky to žádný zázrak nebyl a akce byla i díky výše zmíněnému roztahování spíš průměrná. Herecky to bylo odpovídající, takže butlerovský standard. Cením si celkem snahy ukázat celou naháněnou i z pohledů pákistánského a íránského agenta, ačkoliv to místy působilo spíš úsměvně. Každopádně jsem se moc nenudil a to mi tady vlastně stačilo. 55% ()

kenkaku

Jako ztratil jsem se už po 1/2 hodině. Iráncům něco Bouchal (OK), nějaká kráva o tom mluvila po telefonu (OK), Íránci chtějí odpovědi (OK). Děj se píše sám… tak sakra co ten mamlas dělá v Avganistánu? Jako proč vůbec? A děj najednou krávu ignoruje (už o ni neuslyšíme)… Tuna různých dalších postav, hromady dialogů a… co z toho? Proč je tam tolik linek? Už je mi jasné proč to má dvě hodiny… Pozn.: ten závěr to zabil úplně. ()

PauloZ

Tváří se to velice, ale schází tomu lepší scénář i režije. Rozhodně je to těžký průměr, místama uzívaný a nepřesvědčivý. Třeba ten motorkář, kterého staví celí děj do pozice největšího badasse, tam byl jako proč? No a celý ten závěr podél plotu je ultra trapný ve finálním kontextu, kdy zjistíte že za plotem je celá jednotka s letadlem a udělali úplné hovno. Ať nepluju jenom hněv tak pochválím záběry a to výpravnější pojetí. Jinak si to ale s čistým vědomím můžete odpostit. ()

mira007

Gerard Butler jako agent CIA jehož identita je prozrazena uprostřed mise a on musí v Afganistánu se svým tlumočníkem prchat 400km před talibanem, islámským státem, milicemi, iránskou jednotkou a jedním pakistánským Jamesem Bondem na motorce. Nějaký nápad to mělo, lokace krásný, ale scénáristicky a režijně to je kapku děravé, přičemž to občas kombinuje nudné pasáže s hloupými, takže jenom proto, že jsem toho drsňáka Butlerovi věřil jako vždy, tak dám tři hvězdy. PS: Vlastně to je naprostá kopie o pár měsíců staršího The Covenant od Ritchieho, což je podstatně dokonalejší záležitost. ()

• Film bol kompletne celý natočený v Saudskej Arábii, prevažne vo veľkomeste Džidda a neďaleko starovekého mesta Al-'Ula. Obdobie natáčania trvalo od 2. decembra 2021 do 28. januára 2022. (Real Tom Hardy)
  • Spojené štáty nemajú diplomatické vzťahy s Iránom od iránskej rukojemníckej krízy v roku 1979 a je veľmi nepravdepodobné, že by americký občan vykonával zmluvnú prácu v tejto krajine, najmä nie v telekomunikačnom odvetví. (MikaelSVK)
  • Scenár k filmu napísal bývalý analytik vojenskej rozviedky Mitchell LaFortune. Vo filme si strihol cameo, paradoxne taktiež ako analytik. Podieľal sa aj na produkcii ako pridružený producent. (Real Tom Hardy)