V čase mezi druhým a třetím Rockym natočil Sylvester Stallone akční pecku, která je svým tématem terorismu žhavě aktuální právě v těchto dnech. Deke DaSilva (Sylvester Stallone) a Matthew Fox (Billy Dee Williams) jsou partnery u newyorské policie a hlavní náplní jejich práce je potulovat se v převlecích po nocích jako návnada pro drobné násilníky a zlodějíčky, které pak společně nepříliš vybíravým způsobem lapají. Velmi brzy se však mají střetnout se zločincem daleko většího formátu. Jmenuje se Wulfgar a na scénu vstupuje bezcitným teroristickým útokem na londýnský obchodní dům. Zatímco Interpol školí oba svérázné policisty, aby dokázali proti Wulfgarovi účinně zasáhnout, terorista zajme jako rukojmí skupinu zástupců OSN. Je třeba zasáhnout a DaSilva s parťákem jdou do akce. (Řitka video)

D.Moore

Akční podívaná podle mého gusta. Nic extra složitého, člověk si tu vzpomene na Serpica, tu na Francouzskou spojku, jak to dopadne, není těžké odhadnout... No ale že by to vadilo? To ne. Pravda je, že nejlepší pasáž (setkání s Wulfgarem a poměrně dlouhá honička městem, podzemím a metrem), kterou prý režíroval Stallone osobně, už film nepřekoná, ale lanovka je také dobrá, no a ten konec! Kromě sympaťáka Stalloneho a neselhávajícího Hauera mě velice potěšil britský drsňák až za hrob Nigel Davenport. ()

movie

Osm let od SERPICA se Sly rozhodl porazit Al Pacina v soutěži o nejhorší image a povedlo se mu to na 100%. Klišovitý scénář s naprosto těžkotonážně mrzkými dialogy a dohromady se Slyho stylem dělá z NIGHTHAWKS snímek, na který se skutečně těžce kouká. Nejenže na sebe Sly aplikoval vzhled perverzního profesora dějepisu, v některých scénách si dokonce nasazuje brýle a mžourá skrz ně na v dálce usazeného Rutgera Hauera, ve dvou kličových scénách se naopak převleče za ženu, čímž se snaží oklamat padouchy (bez špatky nadsázky). Z toho lepšího bych vyzdvihl hudbu Keitha Emersona, dobrou honičku v metru a celkem dobře využité scenérie tehdy ještě šedivého a špinavého New Yorku. A taky stopáž pod 100 minut. ()

5150

Dávno zapomenutá a bohužel jen průměrná akční krimi se Stallonem. Za zmínku stojí snad jen slušný záporák v podání Rutgera Hauera a hudba. Tu zkomponoval Keith Emerson, známý zejména coby klávesák artrockové partičky Emerson, Lake and Palmer.. Závěrečné finále silně připomenulo slavnou scénu z PSYCHA. ()

Bauer

Na svou dobu typické béčko. Dva parťáci u policie, jeden bílý a druhý černý, patrájí po mezinárodním teroristovi. Dvojka Sylvester Stallone a Billy Dee Williams jsou docela dobrá dvojka. Ruther Hauer coby terorista je pro mně nezapomenutelný, protože to zahrál skvěle. Určitě by každý čekal, že Stallone bude běhat po New Yorku a bude tam střílet padouchy jednoho po druhém a dost možná by někdo čekal, že sem tam zastřelí i nevinného člověka a řekne, že jsou to vedlejší ztráty. Jenže, ten kdo si to myslel se dost spletl. Já jsem se velmi spletl!! Stallone váhá jestli vystřelit a nakonec zachraňuje lidi, takže se jedná docela o netradiční film s tímto " Rambem ". Film má celkem pomalé tempo, ale vše vyvrcholí závěrečnou akcí na lanovce a akcí po ní. Ve své době asi skvělý film. Dnes už jen obyčejný kriminální film! ()

Han22

Co si pamatuju tak to pro mě bylo kdysi těžké zklamání, Stallone je zarostlý a nesympatický a celý se to dost vleče. EDIT: Po opětovném shlédnutí přidávám hvězdičku. Je tu pár pěkných scén a napínavá situace s lanovkou. Jinak ošuntělá a nudná kriminálka se zarostlým Stallonem a ani další dvě postavy Billy Dee Williams a Rutger Hauer nic moc nepředvedli. EDIT 2024: Ani napotřetí mě to nebavilo. Nijaký Stallone s neslušivými vousy, který se chová jak idiot (půlhodiny čučí na teroristu na diskotéce), převlíká se za ženskou (dementní finále). Stejně nijaký Hauer jako terorista který odpaluje budovy, poté zbytečně obsadí lanovku (ze které se nemá jak dostat) a nakonec s nožem pronásleduje obyčejnou ženskou - proč? Pitomý příběh - proč by dvojici poldů honících chmatáky zvali k honu na teroristu? Je to utahaný, tmavý a do kategorie akční film to spadá jen díky pár výborným akcím. 2* nechávám. ()

• Tento film vydělal 14 905 000 dolarů. (McLushi)
  • Film kvôli prístupnosti prešiel úpravou v strižni. Necenzurovanej verzie sa nedočká ani 19.7.2016, kedy vychádza prvýkrát na blu-ray nosiči. (Paldiny)