Neviditeľný na úteku

• Česko Neviditelný na útěku (viac)

Nick Halloway se večer opil a druhého dne přišel na konferenci v magnetoskopickém ústavu s třeskutou kocovinou. Vědecké referáty mu jen přitížily, a tak se z jednacího sálu vytratil. Zatímco si dával šlofíka, došlo v objektu k havárii. Ústav byl vyklizen, o Nickovi na pánské umývárně však nikdo nevěděl. Řetězová reakce narušila molekulární pole a budova se vším, co v ní bylo, zmizela lidským zrakům. Na místo se dostavil agent CIA Jenkins, aby případ ututlal. Když zjistil, že neviditelným se stal i jeden muž, dostal šílený nápad: udělá z něj nepolapitelného atentátníka! Od té chvíle se z Nicka stává lovná zvěř. Není sice vidět, ale nebezpečí na něj číhá na každém kroku. Tam, kde má tělo, vidí chodci i řidiči jen vzduch. A zkuste si představit, jak to vypadá, když se Nick nají a potrava putuje zažívacím traktem! Navíc se ještě zamiloval... (oficiálny text distribútora)

dopita

Film o chlapíkovi, kterýho honěj zlý agenti. Vcelku klasická zápletka jak od Hitchcocka, jenže tam hlavní hrdina nikdy nevěděl, proč ho všichni naháněj. Tady to Nick moc dobře ví - je neviditelnej a tudíž nesmírně cennej. Takže komediální honička plná triků, které ve své době byly revoluční a přitom ani dnes nepůsobí nijak zastarale. Jako celek je film ale jen průměrný. ()

kingik

Nebýt vynikajícího Chevyho Chase, tak by nebylo na co se dívat. Triky právě nepatří k těm nejpovedenějším a stejně i dějově je to většinou nenápadité, když uvážíme, co neviditelnost skýtá, ale i tak je několik scén z tohoto hlediska povedených. Film nakonec nekompromisně propadl. John Carpenter mohl film udělat zajímavější. Nestalo se tak a výsledkem je mírně nadprůměrná verze se slibným potenciálem. 60% ()

castor

Naštěstí to i po letech stále funguje!! I když už spíš „jen“ na tři hvězdy. Lehce arogantní starý mládenec Chevy Chase se opil natolik, až zaspal svoje vlastní zmizení. Částečně se totiž vypařila nejen budova se supermoderní laboratoří, ale také on sám. Kdo by čekal opak, mýlil by se, protože život neviditelného podle legendárního Johna Carpentera není ani trochu jednoduchý. To Verhoevenova verze „neviditelného muže“ byla drsnější a nesmírně zajímavý Holanďan léta páně 2000 solidně poškádlil cenzory – hlavní „oběť“ v jeho variaci likvidovala nepřátele a po svém laškovala s opačným pohlavím, vše v umné kombinaci sci-fi, dramatu, thrilleru – to vše říznuté zvráceným smyslem pro humor. Ani tady se divák nenudí, potěší na svou dobu znamenité triky, naopak si nelze nevšimnout lehce jalového příběhu i méně výrazných vedlejších postav. Daryl Hannah k zulíbání, některé gagy nezestárnou, přesto se to celé houpe na docela průměrné vlně!! ()

Kimkong

První věc, co mě překvapila je věk všech herců. Všichni vypadají na čtyřicet a více. Vyděl bych to jako hlavní rozdíl mezi tím co se točí teď a dříve. Film není příliš akční, najde se pár nelogičností s onou neviditelností a jejich technika je dnes k smíchu. Ale i tak slušný retro film. Dokonce se našlo několik originálních momentů, což je u tak starého filmu něco naprosto nečekaného. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: lamps, ClintEastwood, korbitch ... Když jsem film viděl poprvé, byl jsem nadšený, po letech je to už vlažnější, ale přesto mám tento film rád. Chevy Chase je skvělý herec, jen kdyby ho "do rukou" dostal režisér, který fakt umí, mohlo by to pak být daleko lepší. Námět filmu je zajímavý, provedení skvělé a obsazení supr. Kromě Chevyho byla skvělá samozřejmě Daryl Hannah, mezi nima to příjemně jiskřilo a to dodávalo filmu romantický nádech. No a pak samozřejmě Sam Neil, to je skutečně pán herec, jak to potvrdil ve svém komentáři uživatel lamps, mám ho rád už od dob Jurského parku. V každém případě film je skvělý, hodnotím 4 hvězdičkami - 65% a tvrdím, že tento film se nikdy neztratí tak jako neviditelný muž, o němž Sam Neil ve filmu tvrdí: Má dokonalé předpoklady, byl neviditelný ještě dřív, než se jím stal ... ()

• Při tvorbě tohoto filmu se výrazně angažoval Chevy Chase, který byl v roce 1992 velkou hvězdou. Chase chtěl, aby film režíroval Ivan Reitman, ten ale projekt opustil, když zjistil, že herec požaduje, aby měl film vážnější vyznění. Po Reitmanovi jej přebral John Carpenter. (Zdroj: AXN)
  • Snímek byl natočen na motivy stejnojmenného románu H. F. Sainta. (Hans.)