První případ výzkumného týmu paranormálních specialistů je situován do oblasti, která je známa tím, že v ní mimozemšťané v 80. letech často a rádi zanechávali kruhy v obilí. Tentokrát ale v kruhu nechali i mrtvého muže. Ufolog je uprostřed parného léta nalezen zamrzlý v kostce ledu. Jak dlouho byl v kontaktu s mimozemšťany z Epsilon Eridani A? A čím je tak naštval? (Česká televize)

animario

Pilotní díl označil jeden uživatel trefně jako bezpohlavní. Postavy mají proti očekávání celkem nevýrazný a málo zábavný charaktery, jako by se herci báli rozjet show (vyjma Aničky Fialový, ale její estébačka s náturou drsný kapitalistický policajtky nevim,nepůsobí moc autenticky,dobově). Na parodii jsou repliky málo vtipný, ani v mysteriózní poloze to zatím úplně nefunguje (československá parodie na Akta X, v jakou jsem trochu doufal, se nekoná..) Pocitově něco jako speciální sci-fi díl seriálu Vyprávěj. Ale abych nedělal jen kritický kruhy v obilí, levitující závěr byl kouzelnej a slibnej. Věřím, že se to rozjede, potenciál to má. 🛸 ()

erpe

Tak prozatím průměr. Nenadchlo, neurazilo :-) Zdá se mi, že to bude další retro seriál střílící si z totalitních praktik, případně satirující "dobové nešvary, které dnes už prakticky vymizely" ;-) Myslím, že jsem najel na tu správnou vlnu a s příběhem si budeme rozumět. Nemám důvod hned s prvním dílem sejmout celý seriál, třeba ještě překvapí. V tuto chvíli to vypadá na hravé dílko, s trochou vtipování a s trochou hry na tajemno :-) Detektivka, thriller, komedie, parodie nebo nedejbože "naše Akta X", bych to teda vůbec nenazýval. Uvidíme, kam se to rozvine. Spousta děl je skvělých už jen pro to, jak jsou zahrané nebo zrežírované...zatím nic nezazářilo, ale nechme se překvapit a neplivejme hned na startu :-) ()

Xspy odpad!

Když už po prvním dílu víte , že scénaristé dokonale zahodili šanci využít plně potenciál látky kterou zpracovávají .Místo pseudo dokumentu o působení psychoenergetické laboratoře profesora F.Kahudy na pražské vysokoškolské půdě, který by zaručoval fakta i humor se autoři vrhli do prachsprosté parodické fikce . Důvody proč se má děj tohoto paskvilu odehrávat v reálném komunismu člověk těžko hledá ,zvlášť když tvůrci odmítají akceptovat i drobná dobová fakta.  Osazenstvo laboratoře je pak panoptikum samo pro sebe a parodická dvojice bratří výzkumníků či bengálského studenta na výměnném pobytu co neumí česky  tu parodují spíš dnešní realitu , než něco čeho jsme byli svědky tehdy . Tragédie je i bezbřehý angažovaný optimista J.Ciny citující encyklopedické poznámky k probíhajícím případům ... Inu vše by se dalo odpustit při troše chytrosti obsahu ale jak je vidět doposud se vše drží jedné šablony a jen se mění prostředí a výrazové pomůcky .... Popravdě vidět tohle u tvůrců letní filmové školy ,asi bych zatleskal .Ovšem tady za tím stojí profesionalové a rozpočet hrazený českou televizí .....a to už pak nevysvětlíte soudruzi ()

GeusX

První díl by měl nalákat a hlavně zaujmout. Měl jsem z toho pocit úplné nudy, příběhu postrádajícího humor. Nepatrný pokus o krimi vyšetřování v poslední třetině dílu taky nakonec nebylo nijak objevné. Jo, jeden dobrý vtip tu byl, ale ten již byl provařen do upoutávky na seriál. Jinak nemastné, neslané. Na to, jak jsem se na nový seriál těšil, byl pro mne první díl dost velké zklamání. 30% ()

geklon

Zázrak se nekonná. Dost pomalý a omšelý...a to vážně není kompliment. Macháček je rád, že se dopachtí do konce repliky o třech větách. Charisma ta tam. Cina hraje postavu z jiného seriálu. Potěšila Lenka Termerová a Rostislav Novák, ale boužel jejich postavy moc děj neovlivily. Ta hudba to posílá za oběžnou dráhu, kde se udusíte tou zatuchlostí a neinvenčním stereotypem. ()

• Scény ze zemědělského družstva se natáčely na farmě v Opatově u Svitav. (Olík)
  • Klubovna ufologů se nachází na fotbalovém hřišti v Třebotově u Černošic. (rakovnik)