Druhá strana mince

• Česko Vztekle tvá (viac)

Terry Wolfmeyerovou (Joan Allen - Tváří v tvář, Bournův mýtus) opustil manžel. Ponechal ji na pokraji zoufalství a napospas čtyřem dospívajícím dcerám. Osamělá žena naváže neobvyklý vztah se svým navenek nevlídným sousedem Dennym Davisem (Kevin Costner - Vzkaz v láhvi, Krajina střelců). Vypadá to, že jediné co ty dva spojuje, je láska k alkoholu. Úsměvný příběh o tom, že štěstí najdeš tam, kde ho nečekáš. (oficiálny text distribútora)

nash.

Není to romantická komedie, spíš vztahové drama obsahující občas humorný moment. Ovšem výborné vztahové drama. Joan Allen je v roli ženy, jíž se po zmizení manžela hroutí svět, ve kterém však stále žijí její dcery, o něž je třeba se postarat, naprosto úžasná, a to nejen v okamžicích, kdy chybuje nebo plná vzteku kouše, místo aby hladila. Stejné dobrý, i když ne tak výrazný, je Kevin Costner jako osamělý soused, hledající místo, kam by patřil, třeba i rodinu plnou konfliktů a napětí, které může explodovat v další konflikt jediným dobře myšleným slovem. Řada výborných scén „ze života“, které těm, co už mají leccos odžito, připomenou jejich vlastní prožitky, zdařile prokládané nenápadně dojemnými momenty i úsměvným odlehčením. Až na nepříliš vhodně zasazenou scénu (exploze), film, který nemá chybu a překvapil víc než příjemně. ()

Pepinec

Naprosto zbytečný film tak o ničem, že kdyby to nic bylo ještě o kousek větší, rozervalo by mojí televizi a všechny ty nezajímavé plky by vytekly do mojí postele. No a já chudák bych pak s nimi musel spát, že? Jó, kdyby z té barevné krabičky vypadl i vypečený sesterský čtyřlístek, mohla by tahle slátanina být alespoň v něčem přínosná, jinak totiž není dobrá ani jako příloha k večeři. ()

T2

Rozpočet $12miliónovTržby USA $18,761,993Tržby Celosvetovo $28,237,190║ No, heh, fúha. Dlhé roky som tento film obchádzal, reku nejaká rodinná zlátanina a nakoniec úplne delikátne vyšpičkované, či už po dramatickej ale aj nejakej tej odľahčenej stránke. Obsadenie filmu exkluzívne. Odporúčam. /90%/ ()

Mr.Nigga

Když u filmu vidím jako žánr Drama/Komedie, chytám se za hlavu a pokud se jedná o snímek "z českých luhů a hájů", vyhýbám se obloukem. Proto mě Vztekle tvá příjemně překvapilo, jedná se o poměrně inteligentní a dobře koukatelnou komedii s trochou dramatu v příběhu. Pro mě jeden z "generic" filmů, co kdovíjak nepotěší, ale zároveň ani náhodou neurazí ()

Gilmour93

Vzkaz v láhvi 2. Binder nahání po poli moc dramatických, komediálních i romantických zajíců, měl být skromnější a důslednější. Vzhledem k tomu, jak chce každý mentálně silnou „maminku roku“ profackovat, zaslouží si Joan Allen pochvalu za její ztvárnění a já se nedivím tělnatému ex-baseballistovy Kévovi, že přešel na druhou metu až ve stavu permanentního napuštění plechovkami ležáku. Spoileroidní dodatek: Škoda, že ta studna už nebyla používaná. Díky kostkám ledu v drincích paní Wolfmeyerové by byl manžel pořád s ní.. ()

• Scénárista Mike Binder psal scénář s tím, že hlavní roli bude mít Joan Allen. (viperblade)
  • Kevin Costner přibral pro svou roli 9 kg. (viperblade)