Odsouzený vrah (Ray Liotta) čeká na smrtící injekci, která ho navždy pošle tam, kam patří. Jaké je jeho překvapení, když se probere v márnici a je mu učiněna nabídka, která se neodmítá. Tedy že se stane jakýmsi laboratorním králíčkem a budou mu podávány prášky na změnu chování. Samozřejmě, že za smysluplnou spolupráci dostane jakousi svobodu s náramkem na noze. Ze začátku se zdá, že prášky nefungují, ale když se změní dávky, tak se subjekt i hlavní doktor nestačí divit. (PROCESOR)

keoma26

Existuje zdokumentovaný případ, kdy přivezli do nemocnice člověka, který tvrdil, že se z nešťastné lásky předávkoval pilulkama. Projevoval všechny klinické příznaky otravy. Zjistili, že byl v jedné testovací skupině na léky, a tak mu vypumpovali žaludek. Dodatečně se podle jeho karty ukázalo, že celou dobu dostával placebo ... ()

destroy83

Povedená béčková záležitost o biochemické převýchově vrahouna Lee Raye. Divákovi je předhozena nelítostná a bezcitná osobnost několikanásobného vraha, která se pod působením experimentální léčby pod vedením členů farmaceutické firmy, postupně mění v normálního člověka se všemi lidskými hodnotami. Vše je zaobaleno do poutavého příběhu se spoustou neočekávaných zvratů a touhou po odpuštění. Se svižně ubíhající stopáží, nudné pasáže dílko obsahuje minimálně, rostou divákovy sympatie s převychovávaným Lee Rayem, který musí nakonec čelit nejenom poskokům z farmaceutické firmy či útokům mafiánského zabijáka, ale také bratrovi jedné ze svých dřívějších obětí. Navíc příběh završuje velmi vydařený konec, který donutí trochu popřemýšlet o právu vzít někomu život. Hodnotím slabšími čtyřmi hvězdami. ()

Slavníkovec

Ono název sci-fi je u tohoto fimu nekorektní. Vždyď kdo ví jaké výzkumné laboratoře má dnes USA. Nesympatizoval jsem ani se zlým Lee Rayem, ani s hodným Lee Rayem. To, že se díky placebo změnil, stojí za přemýšlení, jestli ho nechat žít, či popravit. Zabil totiž i nevinné. Sám pociťuje po úspěšném léčení lítost. Ačkoliv zemřel možná očistěn od hrubosti, násilí, soucit jsem projevoval s obětmi a s lidmi, kteří si ho zamilovali. ()

jojinecko

Nie bohvieako zvládnuté béčko, ktoré sa tvári ako "áčko"...Škoda, pretože herci ako Dafoe (a povedzme, že aj Liotta) sú dostatočne kvalitný, námet nebol zlý...len to spracovanie!!! Keď opomeniem absurdity ako socialistické paneláky v pozadí akože US prostredia a ďalšie nelogickosti a medzery v scenári, dá sa na ten film pozerať a aj si ho svojim spôsobom užiť, no stále pre mňa zostáva mierny podpriemer, čiže 2,5*/5 ()

Asia_Power

Pohádka o tom, jak se několikanásobný vrahounek napravil. Nejvtipnější na celém filmu je fakt, že jsou kromě Raye skoro všichni takový přizdisráči, že Vám mezi nima přijde jako jedinej normální chlápek v okolí. Sice pozabíjel pár desítek lidí, ale potom co začne polykat bonbony se začne měnit v málem svatého a snad by pomohl i babičce s taškama do desátého patra aniž by měl v plánu jí potom prostřelit kebuli a sebrat důchod. To vše díky Willemovi, který věří, že každej je v jádru dobrák včetně Jacka Rozparovače, Zodiaka nebo Kalouska se Sobotkou... Takže vše vypadá růžově...dokud se to zase celé neposere a Ray bude mít opět lehkej problém a bude v něm, možná poprvé v životě, nevinně. ()

• Natáčelo se ve filmových studiích New Boyana v Sofii v Bulharsku. (Cheeker)