Paige Morganová měla svůj život pevně naplánovaný a byla nezlomně přesvědčena o tom, že neexistuje nic, co by jí mohlo zabránit vystudovat medicínu a stát se doktorkou. Pak ale potkala Eddieho, mladého sympatického podivína z Evropy. Zamilovali se. Ano. A už to vypadalo, že velkému štěstí nic nebrání. Jenže Eddie nebyl jen tak ledajaký student, ale Edvard Valdemar Dangaard, dánský princ a jediný dědic trůnu. Jeho otec leží na smrtelné posteli, takže Eddie musí zanechat rebelského poflakování v Americe a vrátit se domů na korunovaci. Bez Paige ovšem odjet nechce a tak šokovaná Paige odlétá do vzdálené země, aby se stala královnou. Dokáže to vůbec? Film se natáčel i v Česku (především interiéry paláců) a malou rolí se v něm může pochlubit např. modelka Andrea Verešová... (oficiálny text distribútora)

alambert

V podstatě to není špatný film, alespoň mezi ostatními filmy podobného námětu. Některé scény jsou vtipné, některé velmi trapné (motýl v hrsti atd.) Alě ty zvraty v ději mě nějak nudily, nejdřív jí nevadí, že jede na jiný kontinent bez rodiny a přátel, pak zas ano a nakonec se to nějak vyřeší...no nevím... ()

golfista

Už název vyvolá asociace s pohádkou. A děj filmu tomu odpovídá :) ... Ze začátku jsem uvažoval o tom nejnižším hodnocení - hlavní hrdina je zoufale nevýrazný, rozjezd filmu připomíná rozjezd žáka autoškoly, který šlape na plyn, ale nemá zařazenou rychlost - ale časem zjistíte, že se na to dá koukat. Hlavní zásluhu na tom má především Julia Stiles, která má charisma na rozdávání, je moc pěkná a hlavně - umí hrát ! ... Nebýt toho zbytečně pohádkového konce (byly natočeny dva, ale v Americe by se asi film s "pravdivějším" koncem nechytal) byly to čisté tři hvězdičky. Takhle je ta třetí spíš za Julii a také za české reálie i s herci (velká část filmu se natáčela v ČR). ()

ivishka

Naivní, předvídatelné a nanejvýš naprosto nereálné. Ovšem musím dát 3/5, jelikož každá holka si alespoň jednou za život takového prince vysnila a tento sen nás občas provází i celý život. Nejlepší na tom je, že je tu i skvělá herečka Julia Stiles v roli "holky z davu", která dělá film přirozenějším a luxusní sameček Luke Mably. Tato dvojka z trojice těchto filmů je naprosto v pořádku a díky tomu je to mnohem lepší. Takže tento díl ano a nevadí mi ani opakování...ale všeho s mírou. ()

Lennnnna

Odporně kýčovitá a slaboduchá slátanina, která ještě navíc trpí neduhem v podobě absolutně necharismatických herců. Když už je to takhle hloupé, pak bych si představila alespoň nějaké pokoukáníčko v podobě hezounků alá Freddie Prinze Jr. pro dámy a Jennifer Love Hewitt pro pány, abych ze zabitého večera alespoň něco měla, tyto kritéria však ani Julia Stiles, ani Luke Mably nesplňují. Škoda času! ()

janesX

Musím sa priznať že aj keď takéto filmy nevyhľadávam (skôr naopak), tento som videl a páčilo sa mi to. Skôr by som túto romantickú komédiu zaradil medzi rozprávky, tie predsa nemusia byť vyložene zo stredoveku, a ako rozprávka dnešnej doby ma to naozaj bavilo. Dokonca by som hodnotil aj vyššiie, nebyť tej dĺžky, kde zo 111 minút mohli kľudne 25 ubrať. Nie nadarmo sa hovorí že "menej je niekedy viac". Poznámka: Napriek kladnému hodnoteniu, na ďalšie tri pokračovania určite zvedavý niesom. ()

• Když princ Edvard (Luke Mably) mění olej z fritézy, tak mu začne stříkat a zaneřádí mu celé ruce od loktů dolů. V dalším záběru má ale ruce i rukavice úplně čisté. (MrAldridge)
  • Natáčelo se v Praze, Kodani a USA, ale také na zámcích Boskovice, Libochovice a Ploskovice. (M.B)
  • V záběru, kdy se Paige (Julia Stiles) s Edwardem (Luke Mably) procházejí po náměstí, je možné vidět česká auta Škoa Fabia. (tyna97)