Rob Roy

Americký historický film o muži, který nebojoval za vlast, nebojoval za svobodu a stal se postrachem pro nepřítele a legendou pro svůj lid i budoucnost. Skotsko na začátku 18 století: kvůli komplotu proradného Angličana Cunninghama musí vůdce klanu Rob Roy uprchnout do hor. Aby však pyšného a nezáludného horala dostal, je Cunninghamovi dost dobrý každý prostředek. Vypálí Royovu usedlost a znásilní jeho krásnou ženu Mary (oficiálny text distribútora)

sud

O třídu výše, než "Statečné srdce", i když s ním má společné jen to Skotsko. Atmosféra je dokonalá, stejně tak hudba z pera Cartera Burwella a herecké obsazení - charismatický Liam Neeson, stále pohledná Jessica Lange, neodolatelně arogantní John Hurt, bezcharakterní špekoun Brian Cox a Tim Roth? Do svého zákeřného a podrazáckého skrčka Cunninghama dal naprosto všechno a předvedl svůj životní výkon. Ze scén bych vyzdvihl zejména závěrečný realistický souboj, který minimálně v Hollywoodských končinách nemá obdoby. Michael Caton-Jones opět dokázal, že je schopný režisér. Poctivý a příjemně nehollywoodsky působící film (i ten závěrečný happyend je zbrocený potem a krví), kterých v dnešní době není mnoho. Možná poslední z elity žánru historicko-dobrodružného filmu. 100%. ()

Shit

Pro mě zklamání. Tváří se to jako nějakej historickej velkofilm typu Statečný srdce, ale nesahá tomu ani po kotníky. Ve filmu se nenajdou skoro žádny bitvy nebo souboje a ty který tam jsou, jsou na mizerný úrovni a pěkně krátký, jediný co se dá označit za slušnej souboj je ten závěrečnej(to byla asi jediná scéna z filmu, která mě zaujala, a ni ne tak jak probíhala, ale spíš jak byla zakončená). Příběh je taky pěkně stupidní, plnej nesrovnalostí a debilních zápletek, který se daj čekat a plyne nevírazně a pomalu, ale koukat se na to ještě dá a občas má i světlý chvilky Taky nevim proč museli z Rob Roye udělat nějakýho čestnýho farmáře, podle mě v týhle době nic takovýho ani nebylo, ale za to Tim Roth v roli Cunninghama je úplně jiný kafe, jeho výkon byl fakt skvělej a ta role pěknýho sviňáka mu dokonale sedla a to jak chováním, tak vzhledem, ale to je bohužel všechno co je v tomhle filmu výborný ()

Ilicka

Jedna z mých srdcovek, která dokonce těsně vede i nad filmem ze stejné země, ale jiné doby Statečným srdcem. Předně, hraje tam Liam Neeson a slova jako čest, slovo, poctivost nejsou jen prázdnými pojmy. A kdo by odolal megaodpornému záporákovi Timu Rothovi? Hudba je příjemná na poslech a skotské exteriéry jsou uchvacujíci. Jak jinak charakterizovat film, který jsem viděla alespoň desetkrát a který byl historicky první, který se mi povedlo nahrát na VHS? ()

Allien.9

Normálně by to bylo za čtyři, ale jelikož jsem film viděla v autobuse během přesunu z Edinburgu do Glen Affric, musím (vzhledem k živé skotské atmosféře) chtě-nechtě ještě jednu hvězdu přidat; nejlepším filmem na téma Skotsko pro mě nicméně i nadále zůstává Gibsonovo "Statečné srdce". A propos, životní role Tima Rotha. Brr. ()

Wacoslav1

Kdo čeká podobnou epic záležitost jako Statečné srdce, tak bude patrně zklamán. Tenhle filmek je spíš taková komorní historicko dobrodružná záležitost, ale mě nijak nepohoršil. Neeson svým charizma leccos utáhne a Roth je učebnicový bezcharakterák. Pravda při absenci nějakých větších akčních scén je očekávání diváka smrsknuto na závěrečnou konfrontaci na meče mezi Rob Royem a Cunninghamem, ale že bych se nějak výrazně nudil se říct nedá. No a hudba a výprava je každopádně na jedničku, takže vcelku spokojenost.60% ()

• Tim Roth obdržel za roli Archibalda Cunninghama svůj do té doby nejvyšší honorář. (D3VIL)
  • Velká část filmu byla natočena v Irsku. (CrownThomas)
  • Poslední do kin uvedený film Andrew Keira. (D3VIL)

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

Zemřel legendární John Hurt z Vetřelce

28.01.2017

Většina herců je ráda, když za život nastřádají hrstku výrazných rolí. John Hurt, jenž nás právě opustil ve věku 77 let (zákeřná rakovina...), ale na tak malé ambice kašlal. Hurt začal hrát ve… (viac)

Posily pro Hulka a Mumii

Posily pro Hulka a Mumii

17.05.2007

Letní natáčení největších trháků příštího roku se hopem blíží a castingoví agenti se činí, až se jim kouří od mobilů. Známe už hlavní představitele třetí Mumie (vrátí se Brendan Fraser, jeho syna si… (viac)