Prebudená smrť

• Česko Probuzená smrt (viac)

Sun Quan, hlava čínské mafie, neměl nikdy při pátrání po ztracené dceři narazit na gangstera na odpočinku Bena Archera (Jean-Claude Van Damme). A když už na něj narazil, neměl mu zabíjet manželku. Rozpoutal tím vražednou smršť, která neutichne, dokud se jeho hlava (nejlépe oddělená od těla) neocitne v Benových rukou. Co ale zmůže jeden k smrti naštvaný chlap proti armádě všehoschopných čínských zabijáků? (oficiálny text distribútora)

B!shop

Tak tohle byl dost slabej akcni film, ale presto se na nem da najit par kladu. Za prve tu neni Van Damme bejvalej marinak s deseti vyznamenanima a spoustou zvlastnich schopnosti, ale jen obycejnej bejvalej gangster a za druhy nepracuje sam, ale spolu se svejma kamosema. Sice se dej zvrhne ve variaci na tema zabili/unesli mi pribuzneho/kamarada a to nemeli ty parchanti delat, ale neprislo mi, ze by byl scenar tak uplne vymastenej, i kdyz obcas je fakt, ze na sebe sceny moc nenavazujou a dialogy misty pusobi smesne. Ale co je to platny, kdyz to je cely spis jak drama a akce tu je pomalu. Navic ji reziser neumi natocit dynamicky, i kdyz si pomaha vsim moznym. Akorat zaverecna akcicka se docela povedla. Co se tyce samotnyho Van Damma, tak je sice fakt, ze je krapet vrascitej, ale porad je ve forme, i kdyz tu vic pouziva pistole. Ale hlavne docela slusne hraje, krome zbytecne protahovany sceny s brecenim je vetsinou docela nasranej a fakt se mu to da verit. Celkove se nejedna o uplne spatnej film a v porovnani se Seagalovkama je tohle nadprumer, ale presto nemuzu dat vic jak 2*. ()

genetique

Áaale čo, tak ono sa nám tu Van Damme pokúša hrať! No len škoda, že ho to nenapadlo skôr, pretože v pár scénach sa mu to darí a tie, spolu s akciou asi jediné zachraňujú úplne tuctový a ohraný scenár. Na Jean.Claudea je to konečne rýchlejšie, efektnejšie a novšie. Nemôžem však povedať vyzretejšie. Jednoducho viac priťahujúce po iných stránkach, než tých, ktorý má vecný film mať. 65%. ()

choze odpad!

Nevandammovsky depresívní a temný thriller, stojící technicky o několik tříd výše než mistrův TEROR VE VLAKU. Málo akce (a to je automobilová honička ještě zrecyklována ve flashbacku), hodně smutku ve strhané van Dammově tváři a neúnosné množství nudy. Přirovnání zápletky k zápletce SMRTONOSNÉ ZBRANĚ 4 mě napadlo také, mimochodem v obou filmech se objevuje stejný asijský poskok (Philip Tan), kterého s židlí přitlačenou na krk vyslýchal Kurt Russell v TANGO A CASH. Jediné plus filmu vidím kromě solidní kamery v hlavním záporákovi (charizmatický Simon Yam z KULKY V HLAVĚ), ale i ten působí stejně jako van Damme už moc staře a vycucaně a film nezachrání. ()

Kaka

Snad poprvé od začátku své bohaté kariéry Van Damme předvádí něco, čemu se dá s trochou nadsázky říkat herecký výkon. Avšak v tomto případě zde chybí všechny ostatní potřebné filmové ingredience. Lepší scénář, zručněji natočená akce a lepší herci obecně. Technicky je film překvapivě povedený a nočním L.A. se rozhodně nic zkazit nedá. Van Damme předvádí minimum ze svého bojového repertoáru, což je relativně škoda a to hned dvojitá, protože korunu tomu nasazuje naprosto ubohoučký střih, který je především v akčních momentech snímku neskutečně těkavý a přehlednost akce je tudíž minimální. Hudební složka solidní, několik hlášek a pár zajímavých scén, avšak ve výsledku nic moc. Jedno se však musí nechat. Od Jeana je to trochu něco jiného, než na co jsme byli doposud zvyklí. ()

sedm.1

Jean-Claude van Damme mě už podruhé za sebou mile překvapil a z umírající generace akčních veteránů si vede v součastné době jasně nejlépe.Již z Až do smrti jsem byl docela nadšen a Probuzenou smrtí si to van Damme u mě nepokazil,ikdyž prvně jmenovaný film byl mnohem lepší a takové superlativy zde používat již v žádném případě nebudu.Probuzená smrt je čistě pomstichtivý snímek,který není ani originální,ani struhjící,ale svou kvalitu má.Van Damme je po celý film nabroušený a cooldrsný a hlavní záporák Simon Yam je charismatickým padouchem,ovšem velký problém vidím ve zpracování,neboť na to,jak je Jean-Claude po celou dobu nasranej,jeho činy jsou vyměklé a velmi málo drsné a když už něco drsnějšího přijde,on u toho není.Akce je tak akorát,mluví se tak akorát,prostě Probuzená smrt neurazí,pobaví,jen jak jsem se již zmiňoval,zpracování mohlo být mnohem dynamičtější,temnější a drsnejší.Přesto van Damme zatím u mě jede a dám mu narozdíl od ostatních bývalých akčních béčkových ikon(mám namysli Lundgren,Seagal,Dudikoff,Norris) šanci v jeho dalších filmech a pokud si udrží nastavený standart z posledních snímků,může ještě mile překvapit.3 a 1/2*! ()

• Ben (Jean-Claude Van Damme) hraje se svim synem Nicholasem hru „Tekken Tag Tournament“. (SeBig)
  • Honorář J.C.Van Damma činil 3 miliony dolarů. (M.B)
  • Původně režíroval film Ringo Lam, ale po pár týdnech natáčení v Kanadě od projektu ustoupil. (Cheeker)