Smrtící déšť

• Francúzsko Acide (viac)

Patnáctiletá Selma (Patience Munchenbach) vyrůstá mezi svými odděleně žijícími rodiči Michalem (Guillaume Canet) a Élise (Laetitia Dosch). Na Francii se snášejí mraky ničivých kyselých dešťů. Ve světě, který se chystá jít ke dnu, se tato rozdělená rodina bude muset spojit, aby čelila této klimatické katastrofě a pokusila se jí uniknout. (mac000)

Chrustyn

Klasicky vystavené katastrofické drama, které se bohužel bere smrtelně vážně a z velké části jde o komorní záležitost, kdy se postavy někde schovávají. Chybí tedy jakékoliv trikové atrakce, námět je dost hloupý na to, aby mohl fungovat jako vážně míněný film a herecky to je jedna velká tragédie. Naprosto zbytečný a velice špatný film. ()

Trixinka

Kdyby se film více zabýval onou dešťovou katastrofou, a ne vztahy v jedné pošahané rodině, tak by to dopadlo mnohem mnohem lépe. Vizuálně se film pohybuje hodně vysoko, např. scéna kdy Selma vybíhá z lesa současně s pár koňmi byla hodně dobrá. Příběh klasický - nefunkční rodina snažící se přežít přírodní katastrofu a dostat se někam do bezpečí. Fajn. Co ale film dokonale zničilo bylo postava patnáctileté Selmy. Ano, přesně takto dopadá "moderní výchova" dětí. Rozmazlená sebestředná káča, které rodina zajistí první poslední, ale milostivé to není dost dobré. Ta by potřebovala pár facek už na začátku filmu a byl by klid. Takto na její sobecké ukňourané jednání doplácí postupně celá její rodina, nejprve ji musejí zachraňovat z lesa a stájí (místo díků hysterický záchvat), po smrti její matky pospíchají s otcem do bezpečí a princezna není schopná vyběhnout kopec takže jí musí její otec táhnout jak pětiletou, ovšem vrcholem jejího frackovitého jednání byl onen útěk z auta a pak volání tati pomoc. Díky tomu přišel na konci filmu její otec o nohy. Parádní jednání patnáctiletého spratka. Kdyby jí bylo pět, tak neřeknu, ale tohle. Nikdy více už tento film nechci vidět, 2* dávám za onu přírodní katastrofu a pěkný vizuál. ()

misterz

Krásna ukážka a plejáda toho, čo všetko by nemal mať dobrý katastrofický film. Ten zoznam blbostí sa nedá ani spočítať, navyše sa to stupňuje ako film ide do finále. Jednoducho veľká nechuť. Mizériu umocňuje aj všadeprítomná nuda a takmer sto percentná absencia emócií (až na jednu scénu). Na hranici odpadu. 30/100 ()

Ivi06

A já se přiznám, že až na posledních 15min, mě to bavilo :) Ono je to asi celé trochu přitažené za vlasy, a ten konec obzvlášť, ale když s tím budete počítat a když se na tu vlnu naladíte a rozhodnete se na tu hru přistoupit, tak vás to podle mě neurazí.  Asi tam skutečně je spoustu nelogičností a absurdit, já se je asi rozhodla tolik nevnímat... nebo je odpustit. Co mě každopádně iritovalo hodně, byla postava patnáctileté rebelské Selmy, tu jsem měla chuť pořádně profackovat. Nevděčný ukňouraný spratek... Moc se mi to líbilo vizuálně, ta scéna kdy Selma vybíhá s koňmi z lesa, a za nimi ta černá oblaka - nádhera. [Festival de Cannes 2023] ()

POMO

Již samotný námět kyselinového deště způsobeného znečištěním ovzduší je na vážně se tvářící katastrofické drama moc. Scénář nepřichází s ničím zajímavým, zakázkově pracuje pouze s klišé a navíc disponuje o to více do oči bijící blbostí, čím blíže se blíží k finále. Které se překlopí takřka v nechtěnou parodii. Pouze jedna scéna nečekaného úmrtí důležité postavy někde uprostřed snímku je emotivní a zasáhne. Podprůměrná, zbytečná francouzská žánrovka. [Cannes FF] ()

• Natáčalo sa od 7. marca 2022 do 10. mája 2022 vo francúzskom Pecqueuse v Essonne a následne v Belgicku (Visé, Braine-le-Comte). Aby sa uľahčilo natáčanie, známy belgický most Pont de Lanaye bol počas produkcie vo Visé zatvorený. (Arsenal83)
  • Takmer všetky scény vznikli reálne pri natáčaní, CGI bolo využité minimálne. (Arsenal83)