Nimona

Rytíř chce po křivém obvinění prokázat svoji nevinu, a tak spojí síly s holkou, co umí měnit podobu. Ta je ale ve skutečnosti příšera, kterou má on za úkol zničit. (Netflix)

Qitek

Moc příjemný a originální překvápko. Na kráse mu ubírá pár nelogičností, no a pak především to drobné a zbytečné zasazení homosexuality, která vyvolá maximálně otázku “Proč?” U osmiletého dítěte ( dívky ) pak “Oni jsou bráchové nebo co?” U dvanáctiletého kluka pak “Really?”. Nic to neříká. Nic a nikoho to nerozvíjí. Žádnej “eye opening”, nic. Jen prostě Netflix. Jinak je Nimona jedna z nejoriginálnějších a nejzábavnějších postav v současném animovaném filmu. Chloe Grace Moretz jí pak propůjčila i jeden z nejlepších dabingů ever. ()

silentname

Už vidím, ako to celé s filmom "Nimona" nakoniec dopadne. Príde veľké - "homofóbi všetkých zemí spojte sa" a bude sa hádzať odpad jedna radosť. A len zbežný náhľad na záverečné najnižšie hodnotenia mi to len potvrdilo. Takže trend boja proti "woke propagande" pokračuje v rovnakom tempe. Ale to len tak na úvod. Aby som bol celkom úprimný, máme tu podľa mňa vynikajúci film, ktorý určite vie udrieť na správne struny. A napriek určitým klišé, ktoré tu máme podľa mňa vo svojich najsilnejších momentoch funguje absolútne perfektne. Pretože vie pracovať so svojou látkou a doručiť kvalitný produkt. Animácie by som mohol podobne ako v prípade "Across the Spider-Verse" označiť za prelomové. Spôsob ako to celé pôsobí, ako keby sa kombinovali ručné animácie s počítačovými je skvelé. Vyzerá to na pohľad úchvatne. Nimona a jej schopnosti sú kvalitne spracované a najmä to ešte veľmi dobre zachytáva aj to, že niekedy môžeme druhých skutočne dotlačiť svojimi reakciami, slovami a skutkami k niečomu skutočne bolestivému. Myslím si, že práve to je pre mňa najlepší moment celého filmu, ktorý nechcem spoilovať, no vidieť Nimonu ako sa chce načisto vzdať je veľmi silný a veľmi uveriteľný. Ak mi niekto ale bude tvrdiť, že k jej bláznivej náture to absolútne nesedí... ľudia vedia svoje problémy skrývať za rôzne masky. A vedia to veľmi dobre. Ako Pink spieva v jednej svojej skladbe: "Let´s play pretend", na čom je to celé v podstate postavené. Je pravda, že príbeh vieme sledovať a poznáme a najmä identita nášho zloducha je celkom ľahko odhadnuteľná, no vo svojej podstate ide pre mňa o film, ktorý sa na nič nehrá, ide na maximum a adresuje podstatné témy, o ktorých je treba hovoriť. Z toho titulu musím Nimonu náležite oceniť. Hodnotenie: A ()

ondraondra

Koncept futuristického středověku mě nikdy moc nebavil, ale chtěl jsem tomu dát šanci. Bohužel mě to minulo. Nimona je průměrný animák, který cílí především na děti. Je totiž barevný a pořád se tam něco děje, ale nic navíc nenabízí. K tomu si přičtěte levnou animaci a otravné vtipkování postav v nevhodných chvílích. Není to úplná blbost, spíš nezáživná šílenost. Ale cílovka si to určitě užije. ()

Ydrosten

Středovéké sci-fi které vypadá prazvláštně a prapodivně. Mix stylů není úplně špatný, jako experimentální nápad "jak by to mohlo / nemoho fungovat" to může zaujmout právě tím nápadem (Co všechno už zkusil třeba Pixar u čeho si divák řekne že to bude divný a ono to funguje) ale tohle se nějak zašprclo v půlce kdy to částečně funguje ale nesmíte u toho moc přemýšlet protože pak to přestane dávat smysl. No, co říci k příběhu. Není to žádná velká jízda a i ta zápletka je snadno odhalitelná a opět když nad tím budete přemýšlet tak to bude děravý jak rezatej cedník no ale je to pro děti a těm to stačí :) Animace je hezká, charaktery klasické, kdy celkem rychle odhadnete kdo je kdo a až na pár "odhalení" které přijdou se nemá dospělejší divák nad čím podivovat. Nimona je podle mě až moc aktivní a rebelská ale zase proč ne, je to dospělé dítě a vyloženě si to užívá. Konec je malinko jiný než by jeden čekal ale nebojte má to klasický hepy kůůl konec kdy se všechno vysvětlí, upraví, srovná, vyžehlí a my tak můžeme dětem znovu vysvětlovat že takhle to v realitě opravdu nevypadá a že svět je kapku větší svinstvo. Nicméně se Nimona lehce vyčleňuje z klasických animáků a proto má smysl se podívat. Za 3 palcáty + přihodím malou kudlu. 3,492 ()

oveckaoa

Netflix vydá ročně jeden animák, ale ten animák je topový. Chlápek má být rytířem, ale při ceremoniálu  na něho někdo nastraží to, že zabije královnu co chtěla otevřít svět kde jsou příšery. tak, že po nim všichni jdou a on se snaží zjistit kdo to na něho nastražil a do toho mu pomáhá holka co se dokáže měnit v zvířata (něco podobného bylo už v Vaianě s Mauim a v novém Dračím Doupěti) a lidi (tohle je novinka). Má to zvláštní animaci, ale v dobrém slova smyslu ,dobré vtipy u, kterých se pobaví všechny věkové skupiny a ten svět je zajímavý jelikož jsou tam rytíři s meči mají tam i různé drony , děla , tanky , létající auta a podobně. Na konci máme i Nimonin origin což je jeden z nejlepších originů v animácích je to pěkné a dojemné a pěkně to na vše navazuje proč je taková jaká je , proč ta královna chtěla otevřít království atd. Jediné mínus je v tom , že je tam hodně homosexuální agitka už od začátku a na konci se dva chlápci cucají nevím jestli to je manze nebo není to by mohlo hodně lidem vadit. 80 procent ()

• Film je založený na rovnomennom grafickom románe z roku 2015 od ND Stevensona, ktorý sa odohráva vo futuristickej verzii stredoveku. (Arsenal83)
  • Režisérské duo Troy Quane a Nick Bruno namluvilo postavy Sir Troy Quartermane a Sir Nicholas Brun, což jsou narážky na jejich jména. (petr.koca)
  • Film malo točiť štúdio Blue Sky pre Disney, avšak vedenie spoločnosti výrobu pozastavilo kvôli LGBT témam vo filme. Projekt zachránil Netflix. (Arsenal83)

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

Nominace na Ceny Akademie zveřejněny

23.01.2024

Herní Stray se dočká filmu

Herní Stray se dočká filmu

06.09.2023

Pokud jsou v otázce domácích mazlíčků kočky vaší preferovanou volbou a sem tam doma sáhnete po nějaké videohře, jistě vám neušel chválený loňský titul Stray od herní divize studia Annapurna Pictures.… (viac)