Ústředními postavami filmu Červená, bílá a královsky modrá, natočeného podle knižního bestselleru v žebříčku New York Times, jsou Alex, prezidentův syn, a britský princ Henry, jejichž spor hrozí vrazit klín do americko-britských vztahů. Když jsou donuceni naoko uzavřít příměří, jejich chladný vztah začne roztávat a z třecích ploch mezi nimi se roznítí něco hlubšího, než co kdy čekali. (Prime Video)

Arsenal83 odpad!

To sa tu ale vyrojilo teplárenských konzumentov! Nová doba, nová romantika. Stále viac dávivo impluzívna, ale to len naťahujú strunu, do kedy to človek vydrží, kým mu nepuknú z toho zvracania vredy. Kedysi vsunuli len nevinný bozk pri dvoch teplošoch, aby sa len poukázalo, haló, aj my tu sme, akceptujte to. Akceptovali sme. A prešli sme až do štádia, kedy vo filme prebiehajú každú chvíľu lizačky medzi dvoma mastnými nechuťákmi už na prvý pohľad a najromantickejšia scéna má byť tá, keď jeden z nich roztiahne svoje chlpaté nohy a ten druhý mu strká svoj špinavý penis do riti, zatiaľ čo ten prvý má od dojatia v očiach slzičky, pričom každý dobre vie, že to nie je od dojatia, ale od natrhnutia zvieračov. Až tam sme dospeli. Narážky na zlých republikánov, belochov a ťažké klimatické zmeny sa tu dokonca v tom dúhovom dusne aj strácajú a jediná poučka z toho je, že nič nové na svete. Aj tak sme vedeli, že v tej britskej kráľovskej, ako aj americkej prezidentskej rodine je to samý buzerant. Okrem Huntera Bidena. Ten je len kriminálny úchyl. ()

R.I.P. odpad!

Jednou přijde doba kdy se tyhle vynucené sračky přestanou točit z důvodu že je to cool, nařízeno a v trendech. Nebo že je to normální ?! Pokud by to bylo normální vše živé vymře. Ale to bude až tehdy kdy si lidé uvědomí, že většina se nikdy nemůže přispůsobovat menšině. Ne aby byl slyšet jen nějaký agresivní buzerant a lesba domáhající se výhod, jen proto, že jsou buzeranti a lesby. S  tím běžte už do hajzlu, na to nejsme zvědaví. Už nás začínáte pěkně srát. Dokonce jsou tací co nám vnucují, že jsou něco více a oni jsou ti kteří jsou úplně normální. A normální je rodina a dvou mužích a dvou ženách. No kurva že není. Smutná to doba. I z krásné duhy jste udělaly znak hnusu, ze kterého se chce blít. Kdo na tohle zareaguje je hold buzerant, ti ostatní co si hledí svého to nemůže urazit... ()

Algernons

Vcelku příjemná LGBT romance, která má zábavnou premisu a charismatické duo. Ovšem to celé padá na provedení, kdy to působí jako levný TV Film a dnešní seriály jako Srdcerváči působí víc filmově a mají osobitější styl. Je tu pár sekvencí s nápadem, ale v tomhle ve skrze podprůměrném provedení, působí jako pěst na oko. A i tyhle nápadité sekce jsou chabě provedené. No a nakonec je tu silně očividná zprává o liberalismu vs. anglickému konzervatismu, která je tak okrajově probádaná, až mě to lehce uráží svým laickým zakomponováním. Člověka to nutně nepobouří, dá se to zkouknout a dostanete lehce utahanou klasickou romantiku s průměrným provedením, ale doporučit to vlastně nikomu moc nemůžu. ()

tomeš

Když člověk od začátku přistoupí na to, že je to pohádka, je to fajn! Ale pokud chceme realističtější reprezentace královskejch queer trablů, doporučuju Young Royals. Memorable quote: "I went to an English boarding school, trust me, you are in good hands." :) PS: Jako avgeek se musím pozastavit nad volbou registrace RA0639 (kterážto si zahrála už ve víc filmech), proč? Jiný letadlo nebylo? ()

Idego

Je to na první pohled pohádka a už jenom když se řekne romcom, nelze čekat bůhvíco, přesto i v rámci žánru je to podprůměrné. Nějaký logický díry v ději jako že si ti dva můžou volně nakládat se svým časem a lítat si přes Atlantik na otočku, by se daly přejít, ale těžko nad tím nelámat hůl, když je špatně i všechno ostatní. Když jsou dialogy plejáda předvídatelných klišé, děj je na sílu vykonstruovanej, bez jedinýho originálno nápadu a až trapně patetický (ta scéna s králem!), jedinej vtip není vtipnej, hlavní představitelé umělí jak dva Kenové, jejich herecký výkony přinejlepším neinspirativní a emoce neupřímný, těžko hledám, co si na takovým filmu užít, snad krom reference na In the Mood for Love. ()

• Film sa natáčal v Londýne (Anglicko, Veľká Británia). Obdobie natáčania trvalo od 13. júna do 14. augusta 2022. (Arsenal83)