Tarot: Karty smrti

• USA Tarot (viac)

Keď partia priateľov poruší základné pravidlo veštenia z kariet a pri vykladaní budúcnosti použijú karty niekoho iného, nevedomky vypustia zlo prebývajúce v prekliatych tarotových kartách. Postupne sa ocitajú zoči-voči svojmu vyveštenému osudu a stávajú sa obeťami desivých výjavov z diabolských kariet. Podarí sa im túto hrozbu poraziť – alebo aspoň prežiť? (Itafilm)

panvasik

Když člověk nemá očekávání, tak se to nese líp. Já už se na horory v dnešní době většinou netěším, ale vždycky si na ně rád zajdu a doufám alespoň v průměr. Tarot je vesměs tuctový horor, který ničím nevybočuje. Parta mladých a nějaká kletba, tentokrát ozvláštněna kartami Tarot. Nevěřím na ty hlouposti se znamení a už vůbec nechápu, jak někdo může soudit člověka podle znamení. Vraždy až moc připomínají náhle události, jako v Nezvratném osudu. Jacob Batalon, ale stále baví a jde na něm vidět, že ho to samotné herectví baví a užívá si to, ale celkově, ten film fakt není jiný. Jumpscary, jsou předvídatelné a ničím překvapující a vždycky poserou atmosféru, která ta daná scéna měla 55% ()

Frenk

Zábavný příběh o osudu vyloženého z karet, který hodně rychle utekl. Necítil jsem nějak mocně tíživou atmosféru, ale jednotlivě zpracované osudy všech prokletých byly vyobrazeny velmi precizně. Při opakování věšteb, když šlo do tuhého a příběhy začaly dávat smysl, jsem měl husí kůži asi pokaždé. Příběhově to sedne hlavně lidem co jsou zatížení na horoskopy. Postavy jsou tady zapomenutelné, asi jako v každém druhém hororu, ale vizuál to dost zachránil. Určitě nadprůměr. *smajlík přinášející nepěkný osud* ()

Bublasaurus

Nelze říct, že je to zcela originální, ale spíše si to z těch klišé dělá srandu. Oceňuji střídání vtipnosti s romantickou linkou - jediné, co mi vadí, jsou ty karetní bubu věci - měly málo prostoru. Ale Magician a jeho show byla nejlepší scéna z filmu. Jinak asi první horor, který mne doslova v tomto roce překvapil! Jacob Batalon pobavil! A tento film bych určitě někomu doporučil ()

VelkyMrB

Nejlepší horor roku? To asi ne. Nejoriginálnější? To taky ne. Horor s nejvíce lekačkami? Jo. To je. Film je jich tak nacpaný, že za každým rohem snad jednu dvě čekáte dopředu. Doma nejspíš moc děsivé nebudou, ale když sedíte v kině a najednou vám něco odstřelí ušní bubínky hlasitostí požární sirény, tak se nejspíš leknete a nebo ohluchnete. Film vám už na začátky vylíčí jak kdo nejspíš umře, takže když už dopředu víte kdo jak umře, tak to není zas tak strašidelné, ale přesto jsem měl trochu nahnáno a to díky tempu filmu. Nenechá vám čas na odpočinek. Temná atmosféra, hlasité, divné a strašidelné zvuky jsou pořád v pozadí a maskéři odvedli skvělou práci. Na filmu jsem byl dvakrát a to kvůli scéně s Kouzelníkem. Ta byla prostě eňo ňuňo. ()

Peter.Coney

Je těžký filmu vyčítat demenci, když je evidentně dementní naschvál. Horoskopy a podobné věci nikdy nepatřily mezi moje oblíbené kratochvíle, ale to bych se mohl sám nakopat do řitě, abych to bral jako mínus, když jdu na film, kterej se doslova jmenuje TAROT, že jo. Co musím vyzdvihnout, tak to je fakt, že je to krásně svižný, tedy krátký úvod a hned se jede, bez toho aniž by se děj snažily nějak intelektuálně okecávat. Dá se říct, že premisa je komorní napodobenina Nezvratného osudu, akorát vám ty úmrtí na začátku víceméně vyspoilerujou. Co bych nadále vytknul je nadužívání digitálních efektů, který jsou víc cheap než ty copy/paste dialogy. Možná se zdá, že na to jen nadávám, ale opravdu jsem se u filmu nenudil a to je přece hlavní, když už člověk vyrazí do kina, no ne? ()