Non Plus Ultras

Scénář NON PLUS ULTRAS vychází ze skutečných událostí. Hlavní hrdinové žijí mezi námi, jen už se své oblíbené činnosti - fotbalovému chuligánství nevěnují s takovou vervou, jak tomu bylo v minulosti. Film je humorným pohledem na krátký časový výsek v životě dospělých chlapů, z nichž někteří zestárli předčasně a někteří naopak ještě nedospěli Tyčka, je jedno nedělní odpoledne před fotbalovým zápasem napaden dvěma sparťanskými fanoušky. Zachrání ho Bejčák, nepsaný vůdce několikačlenné party patřící k tvrdému sparťanskému jádru. Tyčka se ocitá v prostředí, které je pro. Osamělý muž středního věku, který později získá přezdívku něj nové a nezaujatě pozoruje partu stárnoucích fotbalových chuligánů. Každý tu má vlastní život, který se s tím fanouškovským více či méně prolíná. A není výjimkou, že v civilním životě mívají naši hrdinové tvář, v níž se odrážejí obyčejné sny, které zůstávají za branou stadionů. Během několika týdnů je život party konfrontován s řadou nečekaných událostí. Na návštěvu přijíždějí angličtí hooligans, kteří jsou pro některé členy party idolem, parta se vydá na dramatickou cestu na utkání s největším rivalem Sparty - Baníkem. (oficiálny text distribútora)

claudel

Jako mnozí ostatní jsem nebyl úplně schopný film žánrově zařadit a odhalit důvod, smysl či pointu. Hlavně jsem vůbec nepochopil, proč byla do děje zakomponována postava v podání Vladimíra Dlouhého. Musím ale přičíst k dobru pár povedených momentů, mezi něž tradičně patří skeče sehrané dvojky Kaiser-Lábus. ()

MM_Ramone

Nie som zrovna vášnivím obdivovateľom tuzemskej (Česko-Slovenskej) produkcie. Ale uznávam, že sa tu z času na čas objaví dielo, ktoré dosahuje úroveň rešpektovanej svetovej tvorby. "Non Plus Ultra" však takým filmom iste nie je. To v žiadnom prípade. Ale je to jeden z tých českých filmov, ktorý ma zaujal a dokázal i fajn pobaviť. Čo som od tohto titulu vôbec nečakal. V tomto prípade pôjdem proti prúdu. S radosťou dávam štyri hviezdičky a kričím: Sparta do toho! Old hooligans never die!!! **** ()

Aleee89

Tenhle typ filmů mě nikdy moc nezaujal, ani tento počin pak není výjimka. Na fotbal se kouknu docela ráda, ale jako námět na film? To se mi moc nezdá. Sice hooligans a Sparta x Baník byl docela problém doby, ale mě to fakt nebere. Můžu filmu připsat body, že situaci trefně a dobrými hláškami vystihl, ale to je asi tak všechno, toto mě prostě skoro vůbec nezaujalo. ()

viperblade

Před zhlédnutím jsem si říkal, že něco takového zde chybělo - film o fotbalu! Ale po zhlédnutí jsem si řekl, že něco takového tady fakt chybělo… film o ničem. O fotbalu se tam furt mluví, ale ze stadiónu je tam sotva pět minut. Navíc ten konec… To Slukovi nikdo neřekl, že film by měl mít nějakou pointu nebo příběh? 40 %. ()

campix

Mám rád fotbal, ale nijak zanícený klubista nejsem. Mám rád filmy, ale Non plus ultras se mi opravdu moc nelíbil. A to jsem si od začátku myslel, jaká to nebude sranda, jelikož českých filmů z fotbalového prostředí opravdu moc není a nejsem ani nijak výrazně zatížen proti Spartě, ale přišla mi ta parodie fanouškovství až moc přitažená za vlasy a zbytečná. Ale dobré pasáže se tu také najdou a proto není Non plus ultras čistě na odpad. Nějak si říkám, že to dopadnout jinak ani nemohlo. ()

• Ve filmu hraje Oldřich Kaiser se svou dcerou Karolínou Kaiserovou. (M.B)
  • Operní pěvec na koncertě v Rudolfině je otec režiséra Jakuba Sluky. (don corleone)
  • Celý film měla původně vyprávět postava Tyčky, kterého hraje Vladimír Dlouhý. Až před střihem se rozhodl Sluka jinak a David Novotný namluvil postavu vypravěče. Proto některé pasáže nedávají moc smysl. (don corleone)