Koho by napadlo, že kouzelník Magiáš (V. Hašek) bude potřebovat doktora! Když však spolkne švestku a ztratí hlas, musí se jeho pomocník Vincek (M. Pešek) hodně snažit, aby dostal na Hejšovinu slovutné lékaře – hronovského, kosteleckého a skalického (V. Menšík, P. Nárožný a L. Lipský). Nejdříve mu ale dají pěkně za vyučenou – pořádně ho vystraší… Protože ale doktoři musejí pomáhat nemocným, i kdyby si o nich nic dobrého nemysleli, kouzelníka Magiáše nakonec vyléčí nejen z nemoci, ale i od zla. (Česká televize)

Pitryx

Kdo na tomhle nevyrůstal asi nepochopí. Legrační pohádka, ve které naprosto exceluje pan Menšík a řečeno upřímně, mám pocit, žer některé jeho poznámky a připomínky jsou naprosto mimo scénář. Ovšem o to je to celé lepší. Ani nevím kolikrát jsem se zasmál. Hodně nadprůměrná pohádka z papundeklu.  -------- 70 %  ()

zdeny99

Karel Čapek je snad jediný autor, jehož pohádky jsou skvostné, ačkoliv jsou papundeklové. Své pohádky napsal tak kouzelně, že jejich kouzlo vítězí i v laciných televizních inscenacích. Tahle Doktorská není sice takový skvost jako LOUPEŽNICKÁ POHÁDKA, ale svým moderním pojetím a s Menšíkem, Nárožným coby doktory, Molavcovou coby lesní vílou a Dvořákem jakožto vodníkem, je příjemným zpřestřením nedělnho odpoledne. [2135. hodnocení, 55. komentář, 82%] ()

blackrain

Celou pohádku si pro sebe ukradl Vladimír Menšík. Může za to samozřejmě jeho živelná povaha. Zbytek osazenstva mu výtečně sekunduje, respektive, hnali vodu na jeho mlýn, jak se říká. Vtipná a inteligentní pohádka pro malé i velké. Všichni si tam něco najdou. Mám sto chutí si Čapkovy pohádky zase přečíst. ()

duddek

Pohádka protkaná slovním humorem, ten si ale užijí spíš dospělí – z pohledu dětí asi nic moc. "Špatný, půl šestý," zakončuje Nárožný rozmrzele měření tepu. :) A koketnice Molavcová je bezchybná, následný pozdrav medvědovi taktéž. Děj je ale přece jenom notně chudý a místy otravný (hlavně když je na plátně Vincek). "Let kolik je vám? Jak jste starej jako?" - "Já nevim, pane doktor." - "No... to je přece požehnanej věk. To zase to revma na ty roky neni tak špatný." :) ()

Romanstekl

Opět skvostný Menšík, kterého krásně doplňuje Lipský a v zápřahu Nárožný, herecký koncert těchto velikánů v klasické Čapkovské pohádce. V délce 3/4 hodiny se vyskytnou i jména jako Dvořák, nebo Cízler, spousta herců, popř. scénáristů by se zde mohlo učit, jak se správně nakládá se stopáží, aby se divák bavil. ()

• Hejšovina (Szczeliniec Wielki), kde sídlí kouzelník Magiáš, je pískovcová stolová hora v Polsku stojící kousek od českých hranic. Karel Čapek ji zmiňoval ve svých pohádkách, neboť pochází z blízkých Malých Svatoňovic. (rakovnik)