Neměl zrovna šťastné dětství, a tak rád unikal do světa filmu. Sylvester Stallone v tomhle dokumentu vypráví, jak se vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. (Netflix)

Hanys_

První půlka je hodně dobrá. Věnuje se začátkům a trablům před natáčením Rockyho a je přesně taková, jaká by měla být. Jenže pak se zbytek kariéry nutně musí vzít v kvapíkovém tempu a to už dokumentu nesedí. Jo jasně, bavilo mě to, a výtka je vlastně taková, že to mělo mít tak 6 hodinových dílů. Ale jsou tu i nezodpovězené otázky, jako třeba události kolem jeho syna a ani zmínka o jeho manželkách z 80. let. a proč o něm mluvil Quentin. Plus samozřejmě nezmínka o spoustě filmů, ale to jde na vrub tomu krátkému formátu. 7/10 ()

SniperG1

Stalloneho mám fakt rád jako herce a je to hlavně tím, že jsem na něm doslova vyrůstal ( Rocky, Rambo ...). Ale popravdě jsem o jeho životě nevěděl takřka nic a tenhle dokument mě dal spousty potřebných informací. Takže účel splněn. V dětství to byl pro mě hrdina na plátně, ale od teď je už Hrdinou jako člověk za to čím si prošel a co dokázal...80% ()

BoXBe

Hope and imagination a dokazování si (otci), že na to mám. Užil jsem si to. Jako motivační a inspirativní film. Pokud to nebude nutné, nemusí vznikat hraná biografie, řečeno bylo v tomto ohledu prakticky všechno o Slyovi, o jeho filmografii už tolik ne, v tom dokument rozhodně vyčerpávající není, protože řadu filmů proletí jen fotkou nebo záběrem. Celkově se nese film v intimnější rovině, než by člověk čekal. Sly je nicméně inteligentní chlap a tím, jak přemýšlí o svých scénářích a o životě, zaujme. Když si u toho člověk čte noviny, ani nenudí, naopak. ()

klukluka

Ten chlap by vás dojal i příběhem o tom, jak si šel ráno koupit rohlíky. Tahle superschopnost z něj udělala jednoho z nejslavnějších lidí světa. Je možná trochu monotematickej, ale z těch pár věcí, nad nimiž se zamýšlí (táta, táta, už zase ten hroznej táta), vykřesal naprostý maximum. Dokument jako takovej nic moc, postavenej výhradně na Slyově ochotě postavit se před kameru a mluvit a mluvit a mluvit… ()

Enšpígl

Vzpomínám si na obálku prvního filmového časopisu Cinema v ČR - Sly z filmui Kriminál. Za 24,- korun jsem okmažitě koupil a taky si vzpomínám na svůj první film po revoluci v kině - Sly - film Kriminál v kině Světozor. S touhle historií prostě nemůžu ignorovat dokument na Netflixu z názvem Sly. Hrozně jsem se těšil na svýho oblíbenýho hrdinu z dospívání, ale ve finále jsem mírně zklamán. Sly mluví o všem a o ničema zejména pokud jde o filmy - podstatnou část věnuje Rockymu, menší Rambovi číslo jedna. Z jeho života zase jen začátky kariéry + dětství. Zbytek skoro jako kdyby nebyl, zejména u filmů to zmrzí. Jo občas promluví Quentin, občas Arnie, Frank nebo Henry Winkler, ale to dokumentu ani osobnosti Slye beztak moc nepřináší. Ne, že by mě Slye nebavilo poslouchat, ale otázkou je co mě to o něm řeklo ? Co mě to řeklo o jeho vztahu k jeho filmům (vyjma Rockyho ). Jo asi to tady bude zavalený pěti hvězdičkama jak koukám, taky mám Slye rád a sakra hodně, ale to pro mě není automatika pro pět hvězdiček pro jeho dokument. ()

• Píseň, která zní během závěrečných titulků, je „Come On Up to the House“ nazpívaná americkým písničkářem Tomem Waitsem. (sator)