Píše se rok 2654 a válka s agresivními Kiletary je na spadnutí. Hlavní velitelství na hvězdě Vega, kde je umístěn nepostradatelný Navcom, umožňující skokové přesuny při vesmírných plavbách, hlásí nečekaný útok nepřítele. Země se tak ocitne v bezprostředním nebezpečí a nezbývá mnoho času na záchranu. Poblíž se nachází pouze kosmická loď kapitána Taggerta s dvoučlennou posádkou - piloty Marshalem a Blairem. A právě Chris Blair, aniž to tuší, se stává poslední nadějí lidstva. Jeho matka, po níž mu zbyl tajemný medailon, totiž patřila k vymírající rase "poutníků". Byli to první vesmírní výzkumníci, u nichž se vyvinul speciální dar vnitřní prostorové a časové orientace, k níž nepotřebovali žádné navigační přístroje. Chris, který tyto výjimečné schopnosti zdědil, tedy musí dokázat to, čeho žádný jiný smrtelník není schopen - skok z pulsaru Charybda směrem k ohrožené Zemi. Kdyby se mu to nepovedlo, lidská civilizace zanikne... (oficiálny text distribútora)

drankeryth

Occhh nie, cakal som od tohoto sci-fi filmu viac, ze konecne uvidim poriadnu scifarnu vo vesmire. Ani neviem preco som si to myslel, ved staci sa pozriet na samotne hodnotenie kolko ma tento film percent. Ja som mu daval sancu, ze sa urcite vacsina myli, ale opak je pravdou. Dokopy sa vo filme tej akcie ani poriadny priestor nedostavil, len sa vacsinou obkecavalo na palube vesmirnej lode, ktora sa plavila v tmavom vesmire. Film by sa skor hodil ako nejaky pilotny film k nejakemu sci-fi serialu, ale ako samotny film to neni moc presvedcive, ze by ste to sledovali s potesenim az do konca. Co sa tyka pocitacovych efektov vyzeralo to dost zastaralo a ani moc toho vo vesmire stihaci moc nepredviedli. Az pri konci filmu sa aj dostavil priestor pre mimozemske tvory, ktory skor vyzerali vzhladovo na detsky sposob smiesny a nie ze by ste mali z nich strach, ako vyzeraju. Skoda, ze boje viac nepredlzili, ako aj to nepatrne dobijanie na mimozemskom korabe, kde likvidovali ludia mimozemstanov chodbicku po chodbicke. V tomto pripade je hra jasnym vitazom a tento film mu skor robi hanbu, ako by mal samotnu hru obohatit na poli filmovom. ()

HAL

Je to hodně špatný film, ale já se u něj vlastně i docela bavil, hlavně proto že poslední dobou jsem z tohoto žánru nic jiného neviděl. A je docela paradoxní že herní předloha měla videosekvence s mnohem lepším obsazením než toto, tak strašně špatné a nesympatické herce musel režisér hledat asi hodně dlouho. 4/10 ()

kingik

Akční sci-fi se odehrává v polovině 27. století, kdy Pozemská konfederace bujuje s impériem Kilrathi, jež obývá zlovolná rasa. Poté, co je zničena pozemská základna,se Kilrathi zmocní navigační jednotky, která umožnuje skoky červími děrami ve vesmíru za linie nepřátel. V cestě jim stojí jen speciálně vycvičenýoddíl, který vedou 3 mladí piloti. Film v režii Chrise Robertse byl natočen podle oblíbené stejnojmenné video hry a praklticky v ničem nevyniká. Vlastně vyniká....jsou zde špatní herci a je to špatný film.... ()

kombajn

Ok, jsem divnej. Nevím proč se mi to docela líbilo, ale kvůli scénáři to nebude, je to příliš přímočaré a je tam tolik klišé... Efekty chvílemi docela v pohodě, chvílemi spíš hodné parodie (zvlášť ztvárnění nepřátelské rasy je ehm... velice vtipné, vezmu-li v úvahu rok vzniku stejný jako v případě Galaxy Questu). Inu pozvat si mezi herce Prochnowa skoro vždy zavánělo průšvihem. Ale obávám se, že tento film by neutáhlo ani 20 držitelů Oscara. Objektivně bych měl dát 1,5*, možná to ale zachránil ten Keryo (škoda že divák ví polovinu filmu, jak to s ním asi bude). ()

Mik_e

Druhá světová válka a ponorkový válačný film, to je zhruba Wing Commander v kostce. VELMI osobitý devadesátkový design lodí, obleků, a vůbec všeho dnes působí poněkud bizarně...nic nemá ovšem na stíhačky, které vypadají jako letadla z druhý světový, jejich motory vydávají podobný zvuk, a ostatně střelba a manévry jsou taky podobné. V kontrastu s tím souboje velkých křižníků jsou jak vytrženy z ponorkového filmu - pálí se torpéda z boku, dodržuje radiový klid, a ani šeptat se na palubě nesmí..Do toho se nesmí zapomenout na naprosto hroznej příběh, škoda..Nemluvě o hlavních dvou hereckých představitelích, tedy Prinze Jr. a Lillard, kteří u vás skoro celý film soutěží o to, který z nich je víc na pěst (spoiler: je to Lillard). Za co teda tři hvězdy? Tak za prvé, nějakým zázrakem se na to dá koukat. Dále, něco tak neskutečnýho se prostě nevidí. Za další...moje oblíbená Saffron Burrows, tehdy ještě mladá. Ostatně jména jako Suchet a Prochnow taky nejsou marný, škoda že nemají co hrát. No a pak tedy nostalgie, ten film byl natočen v době, kdy byly vesmírné simulátory na vrcholu popularity a já je tehdy měl moc rád (hlavně Conflict : Freespace) A na závěr? Navcom značky Nokia..koho by tehdy napadlo, že půjde holka do kopru.. ()

• Režisér Chris Roberts se na okamžik objevil ve filmu. Zahrál si cameo roli pilota, který na konci filmu vyzvedává hlavní postavu Blaira. (Caszidy)
  • Filmový Wing Commander nedostal jediné ocenění a na portálu metacritic.com si drží průměrné recenzní skóre 21 %. Jedinečný kontrast mezi ním a původní videohrou stejného názvu, která po světě sklízela největší ocenění, z něj tak dělá pozoruhodné dílo. (Zdroj: Letní filmová škola)
  • Ve filmu učinkuje i Mark Hamill, ač není uveden v titulcích. Daboval palubní počítač Merlin ve stíhači hlavního hrdiny Christophera Blaira (Freddie Prinze Jr.). Tuto postavu si mimochodem zahrál v animacích samotné počítačové hry. (Caszidy)