Nikto ťa nezachráni

• Česko Nikdo tě nezachrání (viac)

Nikdo tě nezachrání je film o talentované mladé ženě Brynn, jež se vzdálila své komunitě. Osamělá žena plná naděje nachází útěchu v domě, kde vyrůstala, avšak vyruší ji podivné zvuky pocházející od vetřelců z jiné planety. Následuje akční utkání Brynn s mimozemskými bytostmi, které ohrožují její budoucnost a zároveň ji nutí čelit vlastní minulosti. (Disney+)

Bloody13

Asi úplně první NĚMÝ sci-fi horor, co jsem viděl. Hlavní hrdinka za celou dobu nepromluví, ani těch pár vedlejších postav neřekne ani popel. Nelze se tedy divit, že do takhle tiché scény dorazí vesmírná delegace už po úvodních 10 minutách, přičemž vesele a hlavně potichu obsadí celé městečko. Škoda, že emzáci mají dost klišoidní design (snad jen ta "pavoučí matka" se vymykala), protože jinak jsou to docela kluci pracovití a naši hrdinku nahání téměř ustavičně. Škoda, že tahle svižně odsýpající jízda v závěru citelně přibrzdí a finišuje trapným, sluníčkovým epilogem, v němž budou šťastné obě strany (lidstvo i marťani), diváci ale nikoliv. ()

dubinak

Vidět tohle třeba ve třinácti asi bych z toho mohla být slušně odvařená, protože jako PG-13 sci-fi "horor" pro děti to může fungovat dobře. Pro mě to byla ale osina v zadku, protože mimozemšťan se vyjeví asi během prvních dvaceti minut, takže napětí se nekoná ani v nejmenším. Dobrý pocit jsem z toho měla právě do toho momentu, než se tam začlo všechno rozjíždět jak epileptický záchvat a nastal v podstatě jen chaos, předváděčka CGI efektů a navrch ještě na sílu vycucaná typicky americká drama zápletka, která nebýt v tom příběhu přítomná, možná by to dopadlo lépe. Nevím, sice je to všechno vlastně moc dobře řemeslně zvládnuté a profesionální, na druhou stranu mě to skoro celou dobu vytáčelo, jak strašně si to dovoluje. Naposled jsem podobné pocity měla u nového Hellraisera, který na mě taky působil jak pohádka pro děti. Hulu u mě zatim moc neprospívá. ()

Astaroth12

Tak ku pozretiu tohto filmu, som nečakal tak dlho, ako u minuloročného Nope a to práve kvoli spomínanému filmu, ktorý sa mi dosť páčil a to ufo tematiku nevyhľadávam. Najprv film ukázal sympatickú Brynn a asi po desiatich minútach začala intenzívna naháňačka, kde ani chlapci z Fast and the Furious by rozhodne tomuto tempu podľahli. Hlavne som nechápal, prečo hlavná postava je tak zachmárená a aj keď príde do mesta, nielenže je nemá, ale aj ju ľudia radi nevidia a to mi prišlo, že tam bude aj nejaká dohra a áno na konci aj bola. Mimozemšťania ako náhle sa zjavili, moc dobrý a ani prepracovaný dojem som z nich nemal a aj ten veľký pavúčik sa podobal z filmu Hmla. Ale hlavnej postave išli statne po krku a dostali by ju, keby jej nepomohlo toľko klišéovitých náhod. Triky sú užasne, votrelci troška menej a príbeh o invázii votrelcov z vesmíru originálny rozhodne nie je, ale aj tak niektoré nápady sú skvelé. Už som tu písal, že finiš ukázal Brynn ako to v minulosti posrala, ale takou nezaujímavou až hlúpou formou. Cítil som, že postava Brynn skrýva nejaké tajomstvo a vobec mi neprišla ako bezbranná obeť a vobec som jej nefandil, to asi pre jej divno vykreslenú postavu, ktorá nemohla u iných zbudiť nejaký súcit. Silné 3*. ()

castor

Mrazivá (tématika znásilnění) dramatická série Neuvěřitelná či návykovost po americku v sérii Absťák. V obou případech se talentovaná Kaitlyn Dever dokonale vryla do paměti, ovšem na tohle stylistické cvičení divák naopak velmi rád a brzy zapomene. Od nějaké poloviny se totiž zoufale točíme v kruhu, snaha o rozebrání traumatu ústřední hrdinky úplně nevychází. Určitě je to symboličtější a promyšlenější, než to na první dobrou vypadá, nicméně to „propojení“ s mimozemskou invazí mě úplně nevtáhlo. Navíc si myslím, že tvůrci (mezi kterými tak nějak chyběl dramaturg) všechny žánrové karty vytasili příliš brzy. A jakási aura příslibu se poměrně časně rozplyne. Je to sice už pár dní, nicméně samotný závěr si už skutečně vůbec nepamatuju. Snaživé Kaitlyn Dever přeju pořádnou hlavní roli. ()

tron

Nápad s lesmi izolovanou oblasťou s rodinnými domami, na ktorých obyvateľov pod rúškom tmy zaútočí agresívne naladená mimozemská civilizácia, je rovnakou mierou neoriginálny, ako nepríjemný. Mne ako obrovskému fanúšikovi Shyamalanových Znamení okamžite zaplesalo srdce, keď som sa dozvedel, že takýto film vzniká. A treba povedať, že tvorcom sa podarilo dať dokopy viacero mrazivých nápadov a znepokojivých scén (ako je tá s autobusom). Žiaľ, čo sa ústrednej hrdinky týka, nemali po kastingovej stránke práve najšťastnejšiu voľnu. Kaitlyn Dever nie je zlá, ale je taká nejaká... nijaká. Dobrý dojem nezanechajú ani efekty, ktorých je žiaľ ku koncu čoraz viac, ich úroveň rapídne klesá a už na začiatku nebola valná. Pár dní som premýšľal, ako hodnotiť. 2* sa mi zdali predsa len málo, ale napokon ich musím udeliť, pretože to na mňa celé pôsobilo značne béčkarský, triky boli fakt mizerné, scenár divný a herečka neveľmi sympatická. ()

• Hlavné natáčanie sa uskutočnilo v New Orleans od apríla do júna 2022. (Arsenal83)
  • První okamžik oficiálního dialogu nastane až v čase 01:09:05. (Lajty)
  • V celom filme zaznie v origináli len 8 slov. (Arsenal83)