Příběh se dehrává v Tacomě, stát Washington, a jeho hrdinou je majitel malé pizzérie Joey Boca, dobrý otec a manžel, který má pouze jednu jedinou chybu. Je své manželce nevěrný pokaždé, když se k tomu naskytne příležitost. Jak si pracně vypočítá u zpovědi, za posledních čtrnáct dnů asi dvanáctkrát, a to s pěti různými ženami. Když ho jeho žena Rosalie, dlouho odmítající věřit v jeho zálety, přistihne, jak si domlouvá schůzku s další mladou dívkou, chce se zabít, ale v tom ji zabrání její matka Nadja, která přijde s jiným, ovšem stejně radikálním řešením. Lepší by podle ní bylo zabít nevěrného manžela. A hned se také pustí do díla a najmou na vraždu svého krajana. Ten Joeye přepadne, ale muž se ubrání a ještě na nešikovného vraha poštve policii. Rosalie a její matka se rozhodnou spoléhat pouze na sebe a tak matka vlastnoručně zhotoví bombu, kterou nastraží do zeťova auta. Ani tento pokus však nevyjde a tak se obě ženy rozhodnou vrátit k tradičním způsobům. Do omáčky ke špagetám rukou společnou nasypou dvě krabičky prášků pro spaní. Joey si pochutná, ale ke zděšení obou žen nezemře, jen usne. Stejně neúspěšným se vzápětí stane pokus nevěrného muže zastřelit. Přestože vitální Ital všechny úklady přežije, ukáže se, že to nebyla pro Rosalii tak úplně "zbytečná práce". (oficiálny text distribútora)

Heywood

Film z doby, kdy se neřešily LGBT+SDKKDP aj. a tak je to o humoru. Jeden záletník, šílená tchýně, dva feťáci a zakomplexovaný mladík milující svou šéfovou. Jak se tak dívám z okna, vídám hnedle tři sousedské domy, kde je to podobně. Některé herecké výkony mě doslova porazily (v tom dobrém), celkově film měl řadu překvapivých momentů, ( musel jsem se smát) a zůstalo to crazy a nespadlo to do patosu. 65%. ()

tron

Prvý raz to dávali v 90-tych rokoch na Markíze, pozeral som to s mamou a mohli sme sa pri tom uchechtať do bezvedomia. Predovšetkým huličsko-flákačská dvojka Keanu Reeves a William Hurt (!) bola neuveriteľná. Samotná zápletka je šialená. Dnes už to až taká bomba nie je, dosť to zostarlo. Napriek tomu je to myslím stále dostatočný dôkaz toho, že v 90. rokoch sa robili kvalitné komédie, ktoré mali hlavu a pätu (ďalej napr. Môj bratranec Vinny). Dosť veľkú škodu tu každopádne pácha môj vždy neobľúbený Kevin Kline. ()

Rorschach_SK

Nič nevzbudí lásku neverného manžela k vlastnej manželke ako guľka v hlave - alebo - Joeyho Boca je fakt ťažké zabiť. Výborná čierna komédia, klasika svojho žánru s výborným obsadením kde platí, že najlepšiu inšpiráciu prináša sám život. Kevin Kline v jednej zo svojich pamätných úloh, Joan Plowright ako vtelenie svokry z pekla, či duo Hurt/Reeves ako nezapomenuteľný "zabijácky" feťáci. Jedna z málo komédií, ku ktorej sa vraciam pravidelne. ()

BoredSeal

Nevím, jestli se v té době válely davy diváků smíchy po podlaze, ale po třiceti letech už je to strašlivě blbá (tím není myšleno zábavně dementní ala Blbý a blbější) komedie plná nudy pramenící ze skromného děje a nezáživných postav, minima slovního humoru a pochybným morálním vyústěním. Asi se víc nasměju u Texas Chainsaw Massacre. Snaha různých menšin a minorit, aby je hráli autenticky jejich zástupci, nás možná občas připraví o zábavnou hereckou metamorfózu, ale fake snědá matka s dcerou a obzvláště Ital vytmaveného Kevina Kline by si výměnu zasloužili. Jediný klad filmu (a důvod, proč jsem byl zvědavý) je výborná menší role úplně vyfetovaného Keanu Reevese. ()

D.Moore

Takové, no, mdlé, a to navzdory skvělému Kevinu Klineovi, kterému italského sukničkáře věříte stejně jako jste už Peteru Sellersovi věřili francouzského detektiva, indického herce, prezidenta USA nebo německého exnacistu. Ani námět Miluji tě k smrti přitom není špatný, ale podle mě by potřeboval mnohem více "britskosti", aby byl vtipně suchý a ne jen suchý s občasným vtipem... Zkrátka aby se mohl měřit třeba s Rybou jménem Wanda, starší o dva roky. ()

• Lawrence Kasdan, režisér snímku, se objeví ve filmu jako právník Deva. (aluna)
  • River Phoenix a Kevin Kline, kteří se spolu objevili v tomto filmu, spolu "soupeřili" o sošku Oscara. Kline, který cenu získal, byl nominován za film Ryba jménem Wanda (1988) a Phoenix za snímek Čas zastavit se (1988). (Zdroj: ČSFD)
  • Phoebe Cates hraje slečnu, o jejíž přízeň se na diskotéce uchází Joey. Kevin Kline hrající Joeyho a Phoebe Cates jsou v reálném životě manželé a mají dvě děti. (aluna)