12-letý Naota je na "rande" s přítelkyní jeho bratra, který se odstěhoval do Ameriky, Mamimi. Když se vrací, přejede ho šíleně praštěná dívka Haruko Haruhara, řítící se svém mopedu Vespa a třískne ho po hlavě kytarou. Později mu z onoho místa na hlavě začnou vylézat roboti, kteří spolu bojují. A aby toho nebylo málo, Haruko se nastěhuje k Naotovi domů. A nad tím vším (rozuměj nad městem), ční obrovská napařovací žehlička.

Komediální anime s dějem o mnoho pošahanějším než bývá obvyklé a bizarními postavičkami. (Subjektiv)

K.a.r.i.n

Totální úlet!!! – ne, bez těch vykřičníků to bohužel říct nejde. Praštěné ženské, ujetý příběh, dokonalý soundtrack (ta hlavní melodie je skvělá), spousta elektrických kytar, baseball a obrovská žehlička... a abych nezapomněla, tak mě už od prvního dílu úplně dostala animace, která sice nebyla dokonalá, ale tak nějak... řekněme zvláštní, stejně jako celé Furi Kuri. :) Takováhle šílenost si nezaslouží nic menšího než 5*. ()

Katakimiku

Příběhy s podobně šíleným dějem mě baví a tady se navíc později ukáže, jaký to mělo důvod a smysl více než uspokojivým koncem. Mezi vším tím bláznivým humorem, se ale objevilo i pár vážnějších témat, která jsou taky provedená dobře a nijak tempo děje nezdržují, právě naopak. Animace byla krásně živá a i když mecha není zrovna můj šálek kávy, tady mě souboje nadchly mnohem víc než jsem čekala (a to jakože fakt hodně). Postavy byly taktéž super a jejich vztahy působily povětšinou i dost reálně. Je to celé velká šílenost, ale tím správným způsobem, v té správné míře tak, aby se člověk nestihl nudit. 8.2/10 ()

Illioplius odpad!

Ukričané, bezobsažné, otravné a nudné. Vyslovene som sa donútil dopozerať to (ale to bolo v rámci jedného dňa). Hovoril som si, že v ďalšom diele sa už predsa niečo musí stať. Nuž a nestalo sa. A celkom ma to naštvalo. To chcem tak veľa, aby to, na čo sa pozerám, malo nejaký obsah? Nechcem veriť tomu, že priaznivci anime zožerú pomaly všetko, čo vyzerá ako anime, nech je to akokoľvek zlé, ale musím povedať, že mi to tak trochu pripadá. Druhá možnosť je, že mi to skrátka vôbec, ale vôbec nesadlo. ()

Radek.SCH

Na seriál krátké, na film dlouhé, hudba (ač váz z toho ruchu bude po pár dílech bolet hlava) parádní. Titulky jsem občas (často) nestačil číst (a že jsem nějaký čtenář). Nadsazenost (skoro parodii) nemám rád. Sci-fi linii jsem moc nechápal/nepobral. Po prvním díle jsem z toho měl dobrý pocit, ke konci jsem byl rád za to, že je to tak krátké. - 60 % ()

Shredder

Bizarny, uleteny, osobity, pohodovy a predovsetkym preexponovany coming of age pribeh. Ako je tomu v CoA zvykom, Naota je "strateny" a najst sa mu pomoze vynimocna zena. Vychovava ho otec stroskotanec, starsi idealizovany brat je odcestovany v USA a nasim hrdinom navyse zmietaju hormony. Pocas siestich epizod si stihne usporiadat vztahy s otcom, kamaratmi aj ex-priatelkou svojho starsieho brata a posunut sa v zivote dalej. Stredoskolacka Mamimi, osamela a s depresiami si urobila z Naota svoju hracku a vidi v nom akusi nahradu za jeho starsieho brata, no jeho postupny vyvoj zasiahne neskor aj ju. Vedlajsia linia zahrna kratke mecha suboje a sci-fi prvky spojene s druhou najdolezitejsou postavou, mimozemstankou Haruko.Ta obracia vsetko v meste naruby a jej prave umysly su odhalene az ku koncu, avsak je to prave ona, ktora najviac ovplyvni Naotu a jeho pohlad na svet. Samozrejme vsetko co spominam, nie je prezentovane tradicionalisticky, ale naopak v naozaj nevsednom kabate, ktory nemusi byt kazdemu po chuti. ()

• Atomsk je názov románu Cordwainera Smitha. (Flipper)
  • Amaraove nezabudnuteľné obočie je v skutočnosti "nori" - vysušené kúsky morskej riasy, ktorá sa používa pri príprave sushi. Neskôr boli naskenované do počítača. (Flipper)
  • Učiteľkine auto, ktoré je zničené Naotom, je VW Beetle. (Flipper)