Game Story

• Česko Bitová generace (pracovný názov)

Příběhy vzniku nejzásadnějších českých počítačových her posledních čtyř desetiletí, které formovaly generace fanoušků a dokázaly se prosadit ve světě. Unikátní pohled na zrození nejúspěšnějších domácích herních vizionářů, jejichž kariéra začínala často v „garážích" a mnohé z nich dovedla až k milionovému byznysu. V jednotlivých dílech nechá seriál nahlédnout do zákulisí tuzemské herní scény, fascinujícího tvůrčího odvětví, které generuje větší příjmy, než filmový a hudební průmysl dohromady. Game Story připomene legendární herní tituly, z nichž se staly fenomény daného žánru. (iVysílání)

dan4815

Když jsem o seriálu poprvé slyšel, byl jsem velmi zvědav a natěšen. Výsledek stojí za menší hovno. Nechápu, co se těm lidem okolo tvorby honí v hlavě, když si řeknou, že seriálový díl bude mít patnáct minut. Ne, to opravdu nestačí snad na žádné téma... možná jedině na školící videa, který dokáží unudit už během dvou minut k spánku. Obsahově je dokumentární seriál... no, slovo dokument bych nechal zmizet, protože počet informací na jeden díl by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Co se týče komentáře ženštiny, tak je to kolikrát na strčení prstů do ušních otvorů. Nevím, pro koho je tento dokument určen. Pro hráče to nebude, pro nehráče je to taktéž o ničem. Štěpán Vodrážka měl zůstat u těch reklamních spotů, jde vidět, že nic delšího a obsahově hutného nezvládne. ()

bobstock

Bohužel to ztrácí na stopáži a tudíž na obsahu, který určují ti druzí. Stejně tak jako jsou desítky let zatracovanou skupinou mimozemšťanů nerdi, stejně tak se vždy dávalo prostoru pro pařanskou skupinu lidí včetně vyvojářů. Někteří to dělali pro vzrušení z příkazových řádků, jiní v tom viděli business a my ostatní sme prostě hráli a škvařili 286tky, pentíčka a áemdéčka do upálení celé základní desky. Sám sem nejednu odrovnal nezřízeným taktováním, protože mi ten Alien vs. Predator s Half-lifem museli jít naprosto hladce!! Nechápu, co všechno sem na MS-Dosu zvládal jako kluk a co všechno jsem si dokázal upravit v editorech pro hry. Nádherný pařanský roky, který odstartoval Caveman na Dosu, Zimní olympiáda, Commander Ken, Chicago90, Duken Nuken, Doom, Wolfenstein, NHL,Fifa98, Tomb Raider, Red Alert, Carmageddon, Tiberian Sun, zapomenutá česká adventura Dream Land, AoE, Quake, System Shock, Unreal, Flashpoint srdcovka, Mafie, Homeworld, série Rainbow Six, SWAT, vše okolo Half-lifu, Rollcage, Pharaoh, Need for Speed, GTA etc... V televizi běžel Game Page se stejně zoufalou stopáží, jo a levnější alternativou ke korporaci Level-Score byl tenkrát Gamestar, který sem okolo milénia miloval se všemi demíčky, patchy a updaty. Místního prodejce z papírnictví to skoro dohnalo do blázince, když naháněl malý kluky, co mu z obalů kradli cédéčka od herních časáků. :D ()

Pete

První tři části jsem se orientoval, a znal jsem ty lidi - vždyť jsem tehdy hrál i ty hry. Další díly byly pro mě už vyloženě španělskou vesnicí, nicméně šel jsem do toho se zájmem. Formát příliš krátkých epizod však dovoluje pouze povrchní obsah, a zvolená forma je pak přinejmenším podivná - tvůrci sice očividně chtěli osvěžit nudné prostředí výroby her i klasický dokumentární přístup mluvících hlav, jenže rádoby vtipné vstupy s ukázkami z dobové TV nesedí vždy dobře, a většinou jen kazí výsledný dojem a informační hodnotu. Jinými slovy natočili několik zajímavých rozhovorů, a pak to ve střižně amatérsky domrvili. Game Story jakoby se nemohlo nemohlo rozhodnout, jestli chce seriózně vyprávět o startupech vývojářů a nadšenců, komunitách závislých hračů, či snad mapovat komplikované vztahy podnikatelů herního průmyslu, nebo jen tak bavit neznalé mainstreamové publikum. Pořádně nedělá ani jedno, a za promrhaný potenciál srážím hodnocení. ()

celticek

Seriál hodně sráží dementní vata z produkce ČT. Absolutně nevyužitý potenciál v oboru, ve kterém jsme špička. Od Fuky přes časopis Score až po KCD, Samorost, Factorio. Programátoři nemají šanci se ani vyjádřit, místo toho člověk čumí na politické hnoje a dobové prostřihy. Bohužel postrádající špetku humoru. Obrovský provar. Bohužel. Jako průřez CZ scénou jakžtakž. ()

Hatred

Vtipný dokument, kterému nejvíc škodí rozsekání na deset krátkých dílů, kdyby to byly dva delší díly po hodině a čtvrt, nic by se nestalo. A kdyby to bylo deset dílů po hodině a čtvrt, taky by se nic nestalo a zřejmě by si to diváky našlo, takto dokument jen klouže po povrchu a i když mi vtipné prostřihy nevadí, uvítal bych víc informací a hlubší ponoření do témat, zvlášť když už tam ty osobnosti jednou jsou a mají co říct. ()