Osud kobky visí na vlásku a Kabru vyjednává s elfy. Duch zatáhne Laiose s partou do zakleté Zlaté země. (Netflix)

TV spot

TheDarKnig

Dorazili elfové a jsou přesně takoví, jaké byste je čekali v takto propracované fikci. Už z prvního momentu, kdy je člověk uvidí, je každý z nich velmi barvitý, plný osobitého šarmu a charismatu. A jde to odvodit vlastně ještě dříve než vůbec kdokoliv z nich promluví - to je ta obrovská síla designu postav u Ryoko Kui. Svět se kvůli nim taky zase velmi pěkně rozevře, stejně jako minulost a motivace Kabra, kterého konečně začínám chápat. A zatímco se velmi zřetelně stahují mračna a v kobkách začíná bouřka, naše skupinka bláznivých, ale odhodlaných a vesměs inteligentních dobrodruhů vchází do (příslovečného) jádra labyrintu. Ani tato epizoda neselhává po stránce režie, animace a samozřejmě výborného humoru. Ale je znovu vidět, že autorka velmi dobře dokáže pracovat i se zcela vážnými tématy a hlavně budováním světa a příběhu. Jsem zvědavý, na jakém bodě zlomu první série skončí. ()