Millerovo dievča

Talentovaná mladá spisovateľka (Jenna Ortega) sa vydáva na tvorivú odyseu, keď jej profesor (Martin Freeman) zadá projekt, ktorý ich oboch zamotá do čoraz zložitejšej siete. Keď sa hranice rozmazávajú a ich životy sa prelínajú, profesor a študentka sa musia konfrontovať so svojimi najtemnejšími ja, pričom sa snažia zachovať svoj individuálny zmysel pre život a veci, ktoré sú im najdrahšie. (Continental film)

Lolos

Martin Freeman se vydal na cestu sebepoškozování. To mi neříkejte, že musí brát takové sračkoidní role, aby zaplatil za plyn a elektriku? Martine, seš v pohodě??? Vsadím celých pět korun, že ten scénář byl původně nějaká povídka na fanfiction.net. „I can paper-mache you with cum and money.“ Tato věta mě odpálila do jiné galaxie. Ge-ni-ál-ní! Přiznávám, že jsem se chvílema přistihla, jak si ty debilní dialogy zvrhle užívám. To musel být nějaký stihomam. A teď si jdu kleknout k posteli a prosit Boha o odpuštění. Amen. ()

RAFT

Tak a máme film za sebou . Kdyby jsem se na film nepodíval určitě ,by sem ztrávil lépe čas. Profesor a žačka. Jenna Ortega se chce stát skutečnou hvězdou .Po vřískotu to zkouší v různých žánrech. Nefungovalo to od začátku až po samý konec. 50% ()

Estwen

Námět jistě dobrý, výsledky nebyly dobré. Bohužel se nepodařilo vytěžit potenciál tématu, herců, hudba mimo. Pokus stvořit něco mezi Lolitou a Basic Instinct v young adult provedení nedopadl a zanechal místo tenzních a šokujicích dialogů jen trapnost a klišé. ()

Bublaga

Psát, nebo nepsat? A když psát, tak musí z mlžných lesů vyjít talentovaná, mystériem (panenství/sexu) obestřená, krásná dívka a trochu svým géniem poškádlit vyčpělého učitele/spisovatele. Ale k tomu, aby měl film drive, nepomůže vysypat z korby náklaďáku pár jinotajných úryvků prózy nebo poezie. Ani rádoby kontroverzní dynamika vztahu nadaná studentka a učitel, který chce od života víc. Ani Martin Freeman a Jenna Ortega. Není to pak ani uvěřitelné, ani zábavné. ()

Fungore

Jenna Ortega je pravděpodobně hlavní důvod, proč si většina z nás film pustí. Začátek je poetický s příjemným prostředím venkova, vizuálně dokáže zaujmout a hudba to hezky dokresluje. Pak přijdou intelektuální konverzace o literatuře a začne se rozvíjet vztah mezi nadanou studentkou Ortegou a učitelem Freemanem (nedoceněným spisovatelem, který zanevřel na psaní). Do té doby film vlastně celkem zabaví. Později se však děj začne ubírat směrem, který jistým způsobem pohřbil potenciál filmu, a nakonec finále tak nějak vyšumělo do prázdna. Pokud očekáváte nějaké sexy scény, tak je zde nenajdete. Budete se muset spokojit s Ortegy kukučem, který samozřejmě využít umí, a že hraje přesvědčivě, to snad ani nemusím zmiňovat. Co mi ale nesedlo, byl Freeman. Do role nudného učitele zapadá, ale svým zjevem mi nesedl do samotné chemie hlavních postav, která by tady měla být hlavní prioritou. Nemohu říct, že by se o to nesnažil, herec je to zkušený, ale často jsem si říkal, že bych si tam představoval někoho charismatičtějšího. Scény sexuálního podtextu jsou podivné, ale ve výsledku se tam vlastně stejně skoro nic nestane. Je to taková jednohubka spíše pro dámy na nudné nedělní odpoledne, která neurazí, ale zároveň nic moc nepředá. ()

Stifmeister

///   Na tento film jsem se delší dobu upřímně těšil. Trailer mne zaujal, Martina mám opravdu rád, a poslední dobou se mi zalíbila i mlaďoučká Jenna Ortega, která dle mého názoru jednoho dne bude velikou hvězdou. Abych začal spíš těmi pozitivy - herecké výkony opravdu kvalitní, dobrá hudba, normální kamera, která neurazí, kratší délka filmu (s ohledem na žánr). Zde ale moje pozitiva jaksi bohužel končí. Kdybych měl začít mluvit o scénáři, příběhu a režii, shodl bych se s mnohými recenzemi, na které k tomuto filmu narážím - "nevyužitý potenciál". A opravdu, bohužel tomu tak je. Scénář strašně, ale strašně škobrtá, nedotahuje věci do konce, nevyužívá mnoho vztahy mezi postavami, zdá se velmi fádní, jako kdyby už na začátku člověk věděl, jak to dopadne. Nejsem ani fanda toho temného konce, který nám Jade Halley Bartlett představila. I přes veškerou snahu herců příběh není ničím zajímavý, což je strašná škoda, protože dle traileru jsem měl naprosto jinou představu nad tím, jak by tento film mohl vypadat a dopadnout. |5/10| ()

natalie15

Dlho som váhala medzi 3 a 4 hviezdami, ale nakoniec som sa rozhodla pre 3. Čo sa mi na filme páčilo najviac bola vzájomná chémia medzi Martinom Freemanom a Jennou Ortegou. To bolo ozaj uveriteľné a dobre zahrané. Takisto vizuál to má krásny, priam podmanivý. Avšak dej je veľmi jednoduchý, vedľajšie postavy sú väčšinou nezáživné a koniec tiež mohol byť lepší. Takže lepšie 3 * a 65%. ()

CZRohlik

Promarněná šance... neříkám, že se jedná přímo o zklamání roku, ale s ohledem na to jak zajímavě zněla samotná premisa filmu je tohle fakt zklamavší počin. Jenna s Freemanem hrají dobře a mají mezi sebou dobrou chemii, ale je to houby platný, když mi na jejich postavách vlastně ani nezáleží. Provedením fajn - hlavně soundtrack. Bohužel kamera byla chvilkama mírně sterilní a nezajímavá... 6/10!... Více na: YouTube! ()

blondboss

Zabudnuteľný snímok plný filozofického balastu, pokusu o romantický príbeh a celkovo nezvládnutú charakterovú identifikáciu hlavných postáv. Na druhej strane celkom príjemná melancholická atmosféra a nezabudnuteľná Jenna Ortega, ktorá aj keby vo filme iba stála ako soľný stĺp, úplne by mi to postačovalo. 50 % ()

Simonro

Zas takový průser to není. Postavy celkem fajn a některé dialogy velmi vtipné. Občas trochu moc edgy a cool, ale v kontextu příběhu je to pochopitelné. Jen škoda toho závěru…. Film buduje a buduje, aby nakonec řekl strašně málo a ten konec prostě není tak uspokojivý jak by měl. Je to debut krásně natočený a peněz za lístek jsem nelitoval, takže dobrý :) ()

CAR0DEJ

Začiatok, asi prvá tretina filmu, bola skvelá. Keďže sám sa pokúšam písať, bolo to pre mňa povznášajúce, inšpiratívne a veľmi emotívne. Prostredná časť bola trochu "mediocere", "not great, not terrible". Bolo to trochu sexi a vzrušujúce, ale určite sa to dalo spraviť "strhujúce", "if you know, what I mean". Ten záver bol trochu zádumčivý, so over and over nie zlé, ale okrem tej prvej časti, sa to dalo určite dotiahnuť "do konca", k "vyvrcholeniu" určite nedošlo, takže nakoniec mali recenzenti pravdu Mr. Miller, "overachieving, but without ambition"... ()

Rikku

Nebýt ústřední herecké dvojice, bylo by to na jednu hvězdičku. Jenna Ortega má skutečně talent a snad se jí brzy naskytne příležitost zazářit v propracovanějším snímku. Millerova holka měla velké ambice a trailer vyvolal pocit, že by mohlo jít o zajímavé psychologické drama. Bohužel, snímek padá na mizerném scénáři a prapodivné dramaturgii. Postavy neustále mluví (většinou naprázdno a o ničem) a celé zpracování působí spíše jako divadelní hra než film, i když je možné, že je to důsledkem nízkého rozpočtu - prostory vytváří jen kulisu, všechny scény probíhají buď ve třídě, na prázdném hřišti nebo v Millerově domácnosti a postavy (dvě hlavní a tři vedlejší) mají interakce pouze mezi sebou, jako by byly vytržené od okolního světa, který snad ani neexistuje. Děj je zasazen kamsi do díry v Tennessie a vytvořené prostředí působí uměle - Cairo vyrůstá úplně sama a nikdo to neřeší / střední škola v maloměstěch či vesnicích obvykle nebývá / Millerova manželka pracuje asi pouze z domova, protože tráví veškerý čas v negližé a se sklenkou v ruce atd. Prokreslení postav působí schematicky, způsob jakým se vyjadřují je na jednu stranu velmi vulgární ale přitom nad míru intelektuální - jednoduše řečeno, nikdo takhle ve skutečném světě nemluví, ale možná mělo jít o poctu tvorbě Henryho Millera. Až mě při sledování filmu napadlo, jestli to celé není jen (dosti braková) fantazie Cairo už od první minuty. Je to velká škoda, protože potenciál pro napínavý film tu byl. ()

Hunnemia

1. Ústřední dvojice podle mě dobrá. Na oba se hezky kouká. 2. O něco míň hezky už se koukalo na Freemanovu manželku, která zde celou dobu jen nadávala na kolegyni Amy, která nespolupracuje nebo na Freemana samotného, to vše pouze v podprsence, v saténovém župánku a sklenkou čehokoliv v ruce. Stejně otravná pro mě byla i kamarádka Cairo, Winnie. 3. Jenna Ortega si zde víceméně zahrála znovu Wednesday – Cairo volí stejné barvy oblečení, stejně se tváří, stejně mluví a bydlí sama ve velkém tajemném domě. Už jsem jen čekala, kdy jí z batůžku vyleze „Thing“. 4. Vlastně zde neexistuje vedlejší, ale jakože fakt vedlejší postava. Proto ani neexistuje nikdo, koho by pohoršovalo nebo minimálně zaráželo, že Winnie na chodbě okatě balí oblíbeného fyzikáře nebo se lascivně válí po Freemanově katedře, což ani samotného fyzikáře nerozhodilo, naopak, chvilku poté si vyměnili telefonní čísla. 5. Čeština je naneštěstí hodně barvitý jazyk, takže u scén, kdy se čte nebo cituje erotický výňatek z textu jedné nebo druhé hlavní postavy jsem už pomalu ani nechtěla číst titulky a řekla jsem si, že si to poslechnu jen anglicky. 6. Obecně bych scény, ve kterých hlavní postavy citují literaturu a navzájem žasnou nad tím, kolik si toho ten druhý pamatuje zkrátila a o to prodloužila konec, který byl podle mě nedotažený. Celou dobu film tak hezky pomalounku gradoval, ale divák se nějakého konečného rozuzlení nedočkal. ()

Polux

5/10 | To nejdůležitější hned na úvod. Sterilní trailer bohužel ani trochu nekecal a taneční kreace Ortegy ve Wednesday je neskonale stylovější, svým balancováním na hraně cudnosti a smyslnosti rafinovanější, ale především mnohem zábavnější, než celá tahle rádoby neslušná historka, která vyvede z míry snad jen zasloužilé osazenstvo církevní školy. A navíc netrvá hodinu a půl, takže zbytek času lze využít mnohem smysluplněji (třeba jejím sledováním ve smyčce:-)). | Bartlett si může gratulovat, že do hlavních rolí u svého debutu ukecala Freemana a zejména zmíněnou Ortegu, která je v současnosti hodně v kurzu, protože jinak by po její kdoví kolikáté školní variaci na téma zakázaného vztahu, který se postupně přemění v manipulativní boj o moc mezi oběma partnery, neštěkl ani pes a skončila by jako hromada podobných zapomenutelných žánrovek s bezejmenným castingem a mizivým rozpočtem někde na Hallmarku. | Na jakékoliv pikantnosti prakticky nedojde (respektive jsou odbyty pouhým verbálním popisem), vzájemná chemie mezi Freemanem a Ortegou nedosahuje nějakých závratných výšin, thrillerová hra studentské kočky s profesorskou myší má povážlivé trhliny, protože přichází příliš pozdě a v nepříliš sofistikovaném provedení a celé to má produkčními hodnotami parametry obyčejné televizní inscenace. Zachraňuje to tak skutečně jen Freeman s Ortegou, kteří dokážou svým solidním výkonem částečně vynahradit nedostatky na straně unylé režie a fádního scénáře. | PeZet ()

gogo77

8/10 ... kto prekrocil hranice nevinnosti ako prvy? Provokativna ziacka alebo frustrovany nezbedny profesor? ... komorny pribeh na ktorom som bol uz druhy krat pretoze ma zaujal svojou hlbkou a pritom az drzou a odpornou povrchnostou dnesneho sveta .... 18rocna Cairo sa znudene chysta na prijimacky na vysku a kedze jej esej ma byt o najvacsom dosiahnutom zivotnom uspechu ... rozhodne sa zviest svojho ucitela literatury tym co nanho najviac plati.... vlastnymi zbranami a teda napise poviedku ktora svojou povrchnou primitivnostou vyvola nieco o com pan profesor ani netusil ze v nom drieme.... vyborne herecke vykony a atmosfera ()

Mrsina

Poměrně zklamání. Příběhově jednoduché, herecky, až na Jennu nevýrazné, to samé se dá říct i o vedlejších postavách, které byly téměř úplně zbytečné a celkově to prostředí bylo jako bez duše a nepůsobilo uvěřitelně. A vidět ty dva spolu, při jakémkoliv osobnějším aktu, bylo divné až nechutné. Ovšem feremony z toho čiřely, to zase jo. ()

Vena69 odpad!

Chápu, že existují náctileté studentky, které se zamilují do svého učitele a představují si, že by s ním mohly zažít nějaký románek. Ale to přece není námět na film. Bohužel v tomto případě je a projevuje se to od začátku až do konce - každá, opravdu každá scéna v tomto filmu je zbytečně dramatická, všechno je o přitažlivosti a sexu, všechno je to jako vytažené z hlavy zamilované třináctileté holky nebo nějaké brazilské telenovely. Příběh, postavy, dialogy - všechno působí tak neuvěřitelně, nejde to dohromady - Cairo je 18, ale chová se tak na 13 a přitom čte a vyjadřuje se jako by jí bylo 50 a žila v 18. století. K tomu všemu se občas objeví nějaká rádoby vtipná scéna - některá z postav z ničeho nic vstoupí před kameru a udělá nebo řekne nějakou pitomost. Působí to jako špatná komedie v divadle nebo bloopers z nějakého sitcomu. (Postavy trenéra Fillmora a kamarádky Winnie působily opravdu hodně nepatřičně.) Asi byla zábava se na to dívat a poukazovat na všechny ty pitomosti, co se tam dějí, ale Miller's Girl opravdu není kvalitní film. Jenna Ortega a Martin Freeman jsou určitě dobří herci, ale mám pocit, že práci v tomto filmu vzali jen, aby se dostali co nejdál od Bilba Pytlíka a Wednesday. Sice oba dostanou svůj prostor, ale k čemu to je, když celý film působí, jako by ho psal někdo, kdo o lidských interakcích četl jen na internetu a nikdy žádnou nezažil. Ústřední pointa filmu - zakázaná láska - je tady zpracována dost bídně. Film se k tomuto tématu v podstatě vůbec nevyjadřuje, prostě to jen tak nechává plynout a konec to pak úplně potopí. Miller's Girl nijak neprovokuje, nepřichází s ničím zajímavým, je to celé takové suché, nudné. Bohužel nenacházím nic, co by mě na tomto filmu bavilo a co by ho jakkoliv zachraňovalo. ()

Tadas

Vizuální stránka filmu je neuvěřitelně uspokojivá. Příběh, scénář, postavy, tajemnost. Velmi jsem si to užil. Typicky podhodnocený film zde na csfd.. I kdybych to bral hodně přísně, tak 70% je minimum. ()