Zdá se, doby, kdy se James Bond pravidelně utkával s všudypřítomnými agenty KGB, jsou nenávratně pryč. Ale temní zpravodajci z východu, s nimiž nebylo nikdy radno žertovat, si se svými kontakty, prostředky a výcvikem dál vedou velice čiperně. Právě teď unesli Jumbo Jet s ruskou zlatou rezervou a pěkně v klidu ho odstavili do odlehlého kouta arizonské pouště, než seženou solventního zájemce. Parašutistický instruktor Ditch Brodie, provokující policii i osud svými riskantními seskoky, nemá o mafiánskách technikách bývalých špionážních centrál ani ěpotuchy až do chvíle, kdy se po kamuflované tragické nehodě při cvičném seskoku dostane do neúprosného boje dvou zpravodajských frakcí. I v bývalé KGB totiž panuje názorová pluralita co se týče dalšího osudu ruského zlata. A tak se poněkud zmanipulovaný Ditch (který ostatně nemá příliš na výběr) ocitne rychle po boku půvabné, leč smrtelně nebezpečné agentky Chris, se kterou se pustí do nerovného boje s precizně organizovanou bandou bývalých zabijáků ve státních službách. Ve chvíli, kdy se zdá, že už je všechno ztraceno, se Ditch odhodlá k nejriskantnějšímu seskoku svého života... (oficiálny text distribútora)

Lacike

V roku 1994 sme sa dockali suboja dvoch akcnych filmov o parasutistoch. Dnes si uz asi tento suboj nikto nepamäta. Zatialco Zóna úniku s Wesley Snipesom je stale slusny akcniak s par pôsobivymi akcnymi scenami, tak Nebezpečné pády zapadli plnym pravom. Vysledok je podpriemerny film s fadnou zapletkou, slabymi zaporakmi (aj inak brilantny Gandolfini ma evidentne slabsie chvilky), nesympatickym hlavnym hrdinom (Sheena mam celkom rad, ale jeho hrdina je nesympaticke hovado, ktore je naviac nemehlo a je vlastne zbytocnym pricmrndavacom zenskej hrdinke), nevyraznou hlavnou hrdinkou a minimom akcnych scen. Ovela viac sa tam keca ako jedna a tie kecy su rovnako na hovno ako je na hovno nevyrazne natocena akcia. Deran Sarafian sa pravom medzi rezisersku elitu nedostal a evidentne mal pri skvelom filme Gunmen to, comu alkoholici hovoria jasna chvilka. 3/10. ()

Belmondicek

Poctivý áčkový blockbuster, jaké se točily v první polovině devadesátých let. Ostřílený instruktor skydivingu Ditch Brodie tvrdě narazí, když si u něj jednoho dne přijde domluvit lekci tajemná kráska. Pohodový seskok padákem se rychle změní na střemhlavý pád smrti. Ditch se ocitá uprostřed intrik a podvodů, které připomínají hru kočky s myší. Sympatický Charlie Sheen (tehdy na vrcholu popularity, šel z filmu do filmu), sice pomáhá krásné Nastassji Kinski, ale celou dobu neví, která bije. Snímek režíroval Deran Sarafian (oblíbení Gunmen), má téměř nepřetržitou akci, napětí, humor a strhující záběry skydivingu. Scéna s letícím autem (byla bezostyšně okopírovaná ve sračce Uncharted), má správný grády i dnes! "Střílej!...Nefunguje!...Tak ji odjisti, kopyto!" ()

Jara.Cimrman.jr

"Na sejf zapomeň. Ten je tam proto, aby zmátl blbce." No a my tu zrovna jednoho takového chodícího penisa máme. Pardon, opravuju. Ditch sám sebe nazývá létajícím penisem, tak to nebudu rozporovat. Spíš se soustředím na snímek a odborně se k němu vyjádřím ještě odbornějším tvrzením, že je to hrozná blbost. Nicméně samotné seskoky nejsou špatné, "mrtvá" Chris je docela zajímavá, občasný vtípek potěšil a karbanátkový let mezi větrné elektrárny mi napověděl, že tohle asi nemám dělat. Co však rozhodně udělat chci, tak to je tandemový seskok z letadla s červeným Cadillacem Allante a kráskou zavřenou v kufru vozidla, protože to by měl každý správný chlap alespoň jednou za život prubnout. Tedy myslím. ()

Kingjiri

Akční béčka posledních dvou desetiletí minulýho století mám fakt rád, ale Terminal Velocity už bylo dost přiblblý i na mě. Ze začátku jsem měl pocit, že už jsem něco na tenhle způsob viděl. Jenomže potom, co Krista při seskoku "zhebla", z parašutistickýho instruktora Brodieho se z čista jasna stal špion, level: James Bond a začali se objevovat zlý i hodný okupanti (rozuměj rusáci), jsem musel uznat, že něco takovýho jsem fakt ještě neviděl. Druhá hvězda za pár hlášek, extrémně přehnanou akční scénu "Brodie a kabriolet", roztomile debilní závěr a Charlieho "Tyhří krev" Sheena v hlavní roli. ()

Kryton

Oddychovka akorát na dopoledne, kde Charlie Sheen hlásí jedna báseň "měl jsem jed do moskvy na olympiadu, podruhé už ze sebe blbce dělat nebudu" a Nastassja Kinski je k zulíbání. Výbuchy a akce ve vzduchu je povedená. Jen je celá story prostinká jako postava Richarda. Pokud si chcete odpočinout u jedné z posledních věci ve stylu zlatých 80. let, pak se nudit nebudete. Hledáte-li něco více pak si raději zajděte ven na vzduch. ()

• Když probíhá souboj v letadle mezi Chris Morrow (Nastassja Kinski) a Benem  Pinkwaterem (James Gandolfini), je patrné, že Ben jakožto nezraněný dostane kopem do obličeje a krev má pod nosem dřív, než ránu dostane. (icewhite)