Král Syrohlav

• Česko Velkohlavý král (neoficiálny názov) (viac)

Nedaleko malého městečka Rathmorne se mužům pracujícím na poli nešťastnou náhodou podaří osvobodit ze staletého zajetí starobylého démona Rawheada. V ten samý čas do města přijíždí se svojí rodinou historik Howard Hallenbeck (David Dukes), aby se zde věnoval sběru materiálu pro svoji knihu o starých pohanských posvátných místech. Krvavému teroru, který Rawhead ve městečku rozpoutá, padne za oběť i historikův syn a zoufalý Hallenbeck všech svých poznatků využije k tomu, aby monstrum jednou provždy zničil. (kosta73)

SOLOM.

Samotné monstrum je asi největší slabinou tohoto jinak průměrného filmu. Je vzhled a především maska vyvolají v divákovi spíše smích, než hrůzu v očích. V některých scénách jsem měl obavy, aby nespadla herci z hlavy, jak se mu třepala. Atmosféra se však vydařila tvůrcům skoro na jedičku. Tady nemám nějakých větších výhrad, protože jsem se tu vůbec nenudil. ()

hladass

Škoda téhle nevyužité šance... Barkerův scénář je docela slušný (příběh jakoby vypadl z některé Knihy krve) a herci, stejně jako atmosféra, jsou více než dobří... To, co mě masivně sralo celý film, byla naprosto debilní maska... Ta Rawheada neuvěřitelně sráží a dělá z více než slušného hororu jen průměrný kousek... ()

GigaPudding

Když jsem četla kdysi předlohu Krále syrohlava z třetí knihy krve, tak mi to přišlo docela jako nuda a hlavně jsem ani netušila, že podle toho natočili i film. Říkala jsem si, že když je to z osmdesátých let a všichni se tak odvolávají na to, že hrozná maska, tak že tomu nebudu křivdit jen kvůli masce a podívám se pořádně. Maska je sice hrozná a při čtení povídky jsem si to monstrum představovala jinak než jako kingkonga se zubama a králičíma očima, ale to není to nejhorší na tom filmu. Ještě u prvního zabíjení v domě se statkářem a jeho těhotnou manželkou to má ještě trošku napětí a atmosféru, ale pak to šlo velmi silně z kopce. Kdykoli to může být aspoň trošku napínavé, tak se to nějak pokazí jako třeba ve scéně s klukem v autě a od půlky se to vleče k nevydržení. Obzvlášť přiblblé jsou jakékoli scény s policisty, kteří se sice drží všech klišé která existují, ale jejich dialogy jsou hrozně hloupé :) viz třeba když jim donesou obrázek načmáraného rawheada :). Takže nuda s kingkongem co vraždí, močí na kněží a koulí a švidrá svýma králičíma očima. ()

obitus

Kdyz chcete v polovine osmdesatyhc let zfilmovat povidku, ktera z velke casti stoji na postave starobyleho vrazdiciho bozstva, jehoz vzhled ma nahanet strach, musite mit sakra dobrou masku jinak jde celej film do kytek. Bohuzel, vzhled Rawheada je to nejslabsi co ve filmu je. Umela, nepohybliva tlama, kterou ma na sobe chlapek navlecenej do spinavejch hadru neni zrovna moc koser. A je to skoda, protoze pribeh a misty husta atmosfera davaji tusit, ze film mohl byt pecka. Takhle zustava, i pres Bakeruv scenar a zajimave herce, pouze lehkym nadprumerem. ()

corpsy

Pre mňa naprosté ( a utajované ) prekvapenie. Ten prastarý monstroidný týpek má niečo do seba, pohybuje sa v skvelo vybratých lokáciách ( depresívne, chladné počasie, občas pripomenie staré Hammerovky ) a ak dôjde na akciu s ním, nemá sa snímok za čo hanbiť. Trochu ľutujem minimum gore, ktoré by takémuto námetu primerane sadlo a vzhľadom na veľkosť titulného mäsiara, by sa malo na čo pozerať. ()