Lovci z konce světa

• Južná Kórea Hwang-ya (viac)

Po ničivém zemětřesení je Soul v troskách a platí v něm zákony džungle. Neohrožený lovec vyráží do jeho ulic zachránit puberťačku, kterou unesl šílený doktor. (Netflix)

Marcos22

Postapokaliptické zombie headshot sci-fi o snaze evolvovat lidskou rasu formou zdokonalení regenerace těla. Ústřední myšlenka snímku zní zajímavě, nicméně provedení samotné je naprosto tristní, a to od použitých vizuálních efektů, přes béčkové výkony herců až po totálně odbytý scénář. Lovci z konce světa představují pomyslné dno, kam až lze v daném žánru zajít. Doporučuji se tomuto filmu vyhnout velkým obloukem a svůj drahocenný čas věnovat nějakému kvalitnějšímu sci-fi fláku. 👎 (26.01.2024) ()

M.i.k.e

o něco málo zábavnější než loňský korejský pokus o postapo v podobě seriálového Černého rytíře. Vizuál je sice opět třetí cenová, ale tvůrci se to alespoň snaží přebít slušnou dávkou akce, která není úplně jalová a jako bonus je tu minimálně jeden z hlavních hrdinů docela sympaťák (ten kterého sem si na první dobrou spletl s Benedictem Wongem)...50% ()

agentmiky

Postapokalyptický námět a řízek Dong-Seok Ma v hlavní roli? Tohle jsem musel vidět. Film bych rozdělil na dvě dosti odlišné poloviny. První nabídne spíše pouze nějakou expozici do děje, která ale bohužel vůbec nenadchne. Ba naopak. Vše se vleče, místy to sází až moc na vtip (to mi k tomuto tématu zas tak moc nesedělo). Ale s příchodem do nemocnice, kde se dějí všelijaké experimenty, to nabralo správné grády. Zejména ta choreografie kontaktních bitek špičková (vše okořeněné ještě poctivou dávkou brutality...Korea nezklamala). Precizně vystavěné finále, to se filmu jednoduše upřít nedá. Kdyby se film po celou dobu stopáže nesl v tomto duchu, moc námitek bych neměl. Ale i tak si to ty 3 hvězdičky zaslouží. Za mě dávám 6/10 ()

Lenka.Vilka

Čekala jsem blbinu s plochýma postavama, ale alespoň luxusní akcí. Naštěstí jsem ale dostala něco úplně jiného. Tenhle film je prostě čistokrevná zábava. A na to je během sledování třeba myslet. Navíc se tam pořád něco děje, takže film uteče vážně rychle. Po dějové stránce je tady sice všechno docela předvídatelný, ale fakt je potřeba nějak upgradovat linku: dojdeme tam, když bude třeba všechny je sejmem a odvedeme jí domu? Neměla jsem s tím problém. Stejně jako s humorem. Jo, je to extrémně vtipný. A přestože jsem občas byla skoro až šokovaná, kam všude byl narvaný...možná víc jsem byla šokovaná, že to na mě pokaždé fungovalo. Prostě příjemný film na páteční večer. Možná to ani nemělo mít větší ambice. Než prostě na ty necelé dvě hodiny zabavit. A to se povedlo :) ()

Necrotongue

No jo, čekal jsem jakousi korejskou verzi Šíleného Maxe a zas tak úplně to nedopadlo. Korejští tvůrci se vydali poněkud jiným směrem a myslím, že to tak bylo mnohem lepší, než kdybych sledoval nějakou parodii na zabijáckou road movie. Tohle přetváření sutin Soulu na severokorejský převýchovný tábor vlastně nebylo až tak špatné, nebudu předstírat, že jsem se tu a tam dobře nebavil, jindy jsem se jen bavil a objevila se i místa, kdy jsem se bavil vskutku pramálo. Myslím, že by Korejci udělali mnohem lépe, kdyby se vykašlali na snahu o humor, která většinou končila pitomým pitvořením (Tygr et consortes), a namísto toho se mohli soustředit na ještě větší propracování mutantů, kteří měli svůj potenciál. Při vypnutí většiny vyšších mozkových funkcí to ale nebyla špatná, oddechová záležitost a jen výše zmíněné nedostatky spolu s nadměrným počtem Terminátorů mohou za to, že jsem se neodhodlal pro čtvrtou pěticípou. / Poučení: S nabitou brokovnicí nemusíš klepat. 3*+ ()