Taxikár Miroslav Macháček nevie polícii vysvetliť, ako sa do kufra jeho auta dostala mŕtvola muža. Vyšetrovanie prípadu, ktorého sa ujme major Milan Sandhaus, navyše čoskoro skomplikuje dalšia vražda... (oficiálny text distribútora)

klukluka

Zmiňují to i ostatní uživatelé- tahle krimi má výbornou atmosféru. Může za to i charisma a hlas představitele hlavní role pana Sandhause. O tomto herci jsem snad nikdy nikoho neslyšel mluvit, nikdy jsem o něm nic nečetl, zdá se být neviditelným a přitom je nepřehlédnutelný. Past na kachnu má bohužel zmatečné finále, ještě deset minut před koncem bych ji hodnotil lépe. ()

dobytek

Tenhle film asi musel vidět Frank de Wulf a inspiroval se tu hlavní melodií :-) Linea alba - Space travel Jinak jedna z řady českejch detektivek, pro který mam taky slabost. Bohužel film si neudrží kvalitu z první poloviny a ke konci se to začne nějak podivně zamotávat a já se v tom chvílema poněkud ztrácel. První polovina za 4 hvězdy, druhá polovina slabý 3. 65% ()

Karlos80

Průměrné krimi s dobrou atmosférou a formálními efekty. Hraní legendárních karbanistických her jako Oko bere, Gotes neboli platínko mělo pro milovníky hazardu jistě také svou hodnotu, ostatně jako třeba dnes pro některé, hraní rulety, šipek atd. Zajímavý a klíčový okamžik: Tak zajisté závěrečná scéna přestřelky a honičky na Letné resp. na Pražské Spartě. Nejlepší výkon podle mně podal Petr Čepek ale třeba i Jiří Zahajský, oba dva zahráli bezchybně. ()

HonzaBez

Hodně průměrná "socialistická" detektivka, v jejímž ději se člověk dost těžko orientuje. V úvodu jsem měl radost z postavy Miroslava Macháčka, později jsem se skoro už jen těšil, jak to celé skončí. Závěrečná honička z prostředí starého stadionu Sparty  se vcelku povedla, stejně jako celková hudba Martina Kratochvíla, ()

Enšpígl

Ze začátku se film rozjíždí docela dobře. Návštvěva hráčského doupěte patří dokonce mezi jednu z nejlepších scén co jsem v našich krimoškách viděl, když nepočítám nahý baby, samozřejmě. Ovšem předfinálová fáze je naprosto příšerná, zamotaná a tachometr napětí strašně rychle sklouzává na nulu. Samotný finále filmu jistě potěší fanoušky Sparty, zejména ty co chodili ještě na starou "letnou", ovšem nikoho dalšího už asi moc nepotěší, protože je natočeno naprosto nepřehledně a špatně. ()

• Dům hostince Smíchovské restaurace, kde kriminalisté odhalí karbanické kasino, stojí na rohu Slivenecké ulice a ulice V Bokách 1. Jen zděný transformátor v současnosti už chybí. (Ganglion)