Thomas P. Johnson byl obchodníkem, který byl tak posedlý touhou po zisku a úspěchu, že si téměř neměl čas všímat své manželky Carol i jejich malého syna Briana. A pak přišla tragická autonehoda, při níž jeho vůz vylétl z vozovky a narazil do stromu. Thomas P. Johnson zemřel na místě. A pak se probudil jako štěně, které dostalo jméno Klika (Fluke). Mohl by před sebou mít docela obyčejný a příjemný psí život, kdyby už jako štěně neskončil psinci, kde mu hrozí smrt a neměl všechny ty zlé a podivné sny. Těsně před tím, než se ho v útulku pokusí zbavit uspávací injekcí, podaří se mu uprchnout a tak začne ochutnávat svět, toulat se ulicemi a učit se co a jak v psím životě. Krade žrádlo na tržnici, sem tam se pokusí vetřít do přízně člověka, najde si psího kamaráda a učitele Rumba, a pokouší se pochopit ty podivné sny, které naznačují, že nebyl vždy psím štěnětem, ale člověkem. Postupně se z nich vynořuje tvář ženy Carol, láska jeho malého syna a také tušení, že s jeho smrtí nebylo všechno tak úplně v pořádku, že byl možná zavražděn. Když vzpomínky nabývají na síle, touží muž v psí kůži stále více po návratu do ztraceného domova. Chce být opět s Carol a Brianem, kterým by rád nahradil vše, co jako člověk zanedbal a navíc by rád odhalil tajemství své smrti a tvář muže, který je s ní spojen. Vydá se tedy na dlouhou cestu domů, která je však plná nečekaných překážek a zákrutů. (oficiálny text distribútora)

Mordenroth

Perfektne natočené! Tento film vo mne vyvolal podobné, resp. ešte silnejšie pocity, ako o rok starší Black Beauty. Aj Fluke ponúka dojemný (zvierací) príbeh a nadpozemsky krásnu hudbu (jednoznačne odporúčam soundtrack), ktorá robí z filmu nezabudnuteľný a emocionálne veľmi silný zážitok. Slzy sa mi opäť raz tlačili do očí... Nádhera! ()

TesterX odpad!

Puvodne jsem filmu dal tri hvezdy, jenze to jsem si ho spletl s filmem jinym stejneho nametu (ale v comedy zanru). Takze upravuji hodnoceni na jednu hvezdu, ponevadz se jedna o slzypudnou slataninu, ktera se vas snazi kazdou minutou co nejvice dojmout. Zabralo to- po dvaceti minutach jsem s brekem utekl od televize. .) ()

werus

Tenhle film, podle mě (a ikdyž se mnou nebude asi hodně lidí souhlasit) vyčuhuje z průměru. A určitě si ho zapamatuju. No jo, je to trošičku nereálný, ale co! To Matrix taky :), v tom problém nevidím. Pointa filmu je pěkná, příběh je více než (za)jímavý. Častečně je to docela sranda, ale v určitých chvílích a hlavně na konci, určitě sáhnete po kapesníku a místo toho, abyste si říkali, jaká je to vlastně blbost, bude dojmutí až hrůza. Ale tenhle film žádná hrůza není. Pokud já vím, dávali to v televizi loni na vánoce až to budou dávat znovu, dám si (tentokrát už připravená s kapesníky) s chutí repete. ()

veru_needy

Tento film jsem viděla poprvé, když jsem byla malá a už tehdy na mě dost zapůsobil i přesto, že jsem tak úplně nechápala, o co vlastně jde. Jako starší, už film vnímám opravdu jinak. Celá atmosféra filmu je taková vzláštní a silná. Vtipné pasáže se hezky prolínají s vážnějšími, děj příjemně ubíhá a pointa je taky zajímavá. Film nešetří dojemnými scénami, zejména teda na konci snímku, kdy jedno oko nezůstane suché. Konec je opravdu až moc typicky americky přeslazený, ale ani tak člověk nedokáže odolat. A také se mi dost líbí hudba. Jinak hrozně nádherný irský setr v hlavní roli, pro milovníky psů trefa do černého. - "I loved them too much to get in the way of their happiness." ()

ScreamJay

Proč nenatočit citlivý film? Ač se tyhle city tváří uměle, je důležité komu jsou směřované. Přesto, že příběh není nijak originální, scénář je snadno čitelný, pořád jde o něco ze života. Jasně, že se neproměníte v psa, ale když se zamyslíte, leckdy jste si neudělali čas na to co je v životě opravdu podstatné, na přátele, rodinu nebo své blízké. Tohle televizní zpracování staví vše na umě spojených momentech, kdy srdce divákovo poznává v situacích něco ze svého života. Herecky slušně sehrané party, které sice nemají na stříbrná plátna, ale na obrazovkách rozehrávají koncert zajímavých melodií. V momentech pod noční oblohou a v záplavách padajícího sněhu spíš než chlad převažuje hřejivá lidskost. Pakliže si nepotrpíte na dojemné a rodinným filmem zavánějící projekty, radím ruce pryč. Řekl bych, že tenhle film Carla Carleie nedojde nikdy docenění, protože se na něj nikdy nepodívá tolik lidí, aby si šlo udělat jednoznačný názor. Nesklouzlo to k laciné komedii, ani k romantické frašce a tak dávám 3 a 1/2. Těžko s českým dabingem docením hlas Samuela L. Jacksona, naopak docenit můžu kolébavou a klidnou kameru Raffaele Mertese a adekvátní hudební doprovod Carla Siliotta. Velmi milé překvapení na televizních luzích a hájích. ()