Rozhovor dekády

• Veľká Británia Scoop

Jak se ženám z pořadu Newsnight podařilo vyzpovídat britského prince Andrewa? Pohled na jeden osudový rozhovor podle skutečných událostí. (Netflix)

SAINTS

Film Scoop rozpráva mediálny príbeh o páde princa Andrewa nudným spôsobom. Scoop je príbehom o tom, ako skupina novinárov z Newsnight na BBC v roku 2019 vyjednala, aby získala rozhovor s princom Andrewom. V tomto rozhovore sa vojvodu z Yorku opýtali na jeho priateľstvo s Epsteinom. Táto epizóda ukončila jeho kariéru člena kráľovskej rodiny. Problémom je, že zatiaľ čo segment rozhovor je strhujúci, nič čo k nemu vedie, nie je také zaujímavé. Nie je to zlé, ale nedosahuje ten strhujúci a podnetný zážitok ktorý by ste od filmu, ktorý sa zaoberá takouto závažnou témou očakávali. PS výborná recenzia SKEKSIS 🤗 ()

Skeksis odpad!

Toto, že bol rozhovor dekády? Možno iba počtom zhliadnutí. Tak veľa tam zase nenarozprávali, resp. takmer nič. Keby divák nemal prehľad o škandále Jeffreyho úchyláckeho pedofilného sadistického a narcistického kokota Epsteina a jeho debilnej podobne poškodenej partnerky Veroniky Guillénovej, tak by asi nemal šajnu, o čo ide. Povrchne natočená záležitosť, ktorá neposkytla satisfakciu ani jednej postave. Je jasnejšie ako číre jazero, že úchyl Andrew okrem princátkovania chodil na "pedofilný ostrov", rovnako ako stovky neplnoletých dievčat "Lolita expresom". Určite tam nechodili kvôli intelektuálnym rozhovorom. A pokiaľ nebol slepý, hluchý a sprostý, tak ich tam musel minimálne vidieť. Lenže pokiaľ ide o kraľovanie, princovanie a princeznovanie, tak spoločnosť náhle postihne kolektívna porucha - stanú sa slepí, hluchí, nemí a sprostí. Som rada, že sa to v tomto prípade aspoň trochu prelomilo. Najzaujímavejšie na tomto nepodarku boli zábery psa. ()

Janek

Extra nízké hodnocení určitě neodpovídá, je to fajn rekonstrukce, jen chybí to napětí, které měl třeba Frost vs. Nixon. Samozřejmě pro ty, kteří celkem čerstvou kauzu znají tam a zpátky, tak Scoop nepřináší nic nového. Uvidíme co Prime Amazon verze s Michaelem Sheenem, jestli se víc pošťourá ve vztazích Epstein/Andrew. Více v podcastu Platformers ()

rikitiki

Zbytečně dlouhé, na to, že se opravdu jen popisuje zákulisí jednoho rozhovoru, který byl zajímavý, ale pro UK učítě mnohem víc než pro nás. Protože co nám koneckonců po nějakém princi,  který není nejbystřejším modrokrevníkem ani v rámci rodiny. Není důvod prince litovat, ale nebyl jediný, kdo se svezl. ()

fixaman

Nemůžu si pomoct, ale důležitost toho rozhovoru dost dobře nechápu. Nic neprokázal, téměř nic jsme se z něj nedozvěděli… Asi bych potřeboval víc kontextu, aby mi to dávalo smysl, ale ten ve filmu chyběl. Jinak je smutné, že tohle byl rozhovor dekády, ale že Trump u Epsteina trávily řady dnů a veřejně se chvástal tím, že sdílejí zájem o podobné ženy spíš výrazně mladších ročníků, z toho se nic nevyvodilo, ještě se ten pedofil stal prezidentem, přesto že očividně podle médií souložil třináctileté holky. Na to ať se filmaři zaměří. ()