Fern Brady: Autistic Bikini Queen

Réžia:

Phoebe Bourke

Účinkujú:

Fern Brady

Svérázná skotská komička si to ve stand-upovém vystoupení z Bristolu vyřídí se smrtí, stárnutím a pocity zklamání, které lidi prožívají ve středním věku. (Netflix)

Necrotongue

Dneska se mi s postávajícími komičkami mocně zadařilo. Netflix mi nabídl pro mě zcela neznámou Fern Brady a šlo o jasnou trefu do černého. Opět jsem se utvrdil v tom, že by měli být lidé, kteří se živí tvorbou humorů, nějakým způsobem mentálně narušení, protože to jejich činnosti evidentně prospívá. Fern Brady mě od počátku zaujala svým výrazným přízvukem i pro mě příjemně nakřáplým hlasem, a když to doplnila ještě kvalitními humory, neměl jsem o plné palbě žádné pochyby. Jo, jo, užil jsem si to a procvičil si bránici. / Poučení: Každý dobrovolník by si měl vzít příklad z Ollieho. ()

Devadesát Dva

"...The Abortion Princess." Hahahaha. Fern je na mojí vlnové délce. Není nad ženskou, nebo osobu celkově, co dokáže o svých neurózách mluvit takhle otevřeně, bez toho, aby se "snažila" z toho dělat komedii, nebo roubovala a tlačila šablony divakům do ksichtu... nechává tak zářit jen sebe, se svou osobností, jaká je, se vším, kompletně, ale v rámci humoru. Zajímavé, slyšet o tom důvodu k partnerstvi, "jako každá malá holka, chci přehodit zodpovědnost za odpojení od přistrojů z rodičů na přítele", vazba s nízkým sebevědomím, spojeným s traumatem z dětství. "So he's only gonna marry me if im terribly ill." (...) "What do you think we'll have to eat on our wedding day? And he just was like: Whatever they'll put into your feeding tube..." Love is powerful, but not as powerful as... a jo, po třicítce už nechcete začít nanovo. Fern fandím, na nic si nehraje, ale taky nechce ublížit, což pro spoustu lidí není samozřejmé (já to z osobních zkušeností chápu velmi). Prima úsměvný závěr. ()