Mladá Carol pracuje jako ošetřovatelka v pečovatelském ústavu a ubíjí ji nuda v práci i v manželství s Waynem. Jednoho dne ale do ústavu přivezou záhadného pacienta - je to postarší sympaťák Henry a Carol zanedlouho zjistí, že nový pacient skrývá nějaké tajemství. To vyprovokuje její zvědavost s časem se oba spřátelí. Vyjde ale najevo, že Henry je zkušený zloděj, který se do ústavu dostal proto, aby se vyhnul vězení. Vznikne mezi nimi zvláštní vztah a ten v Carol probudí odvahu a schopnosti, o kterých sama nevěděla. S těmito novými zlodějskými ambicemi Carol přesvědčí Henryho, aby spolu udělali jeho poslední akci. Henry ji a Wayna začne učit a tato zvláštní trojice začne připravovat rafinovanou a nebezpečnou akci. Na jejím konci na ně čeká pořádný balík peněz... (oficiálny text distribútora)

Jara.Cimrman.jr

Balík peněz ke svému životu v podstatě nepotřebuji, ale kdyby mi ho nějaký nehybný stařík nabídl, tak bych mu patrně rovněž pomohl roztočit kola jeho invalidního vozíku. Mne tedy mrtvicový Newman docela pobavil, stejně jako tento snímek, i když o nějakou ukrutně rafinovanou zlodějinu světového formátu se rozhodně nejedná. Avšak obsahuje to tolik hlášek jako novoroční projev libovolného amerického prezidenta a v některých momentech je to i zábavnější. ()

Campbell

Naprosto průměrný film. CHvíli jsem si říkal "ty vole to je komedie?" nebo "Ty vole to je krimi?". Tenhle film si hraje na dva žánry a bohužel ani jeden pořádně nedržel po hromadě. Film je průměrný ve všech strnankách, herci (kromě jako vždy vynikajícího Newmana), příběh, scénář. A jediné co film vytahuje je vynikající hudba. Film nedoporučuji ale jako jednorázová zábava postačí dokonale. ()

tron

„Paráda, ukradla ste trúbu. Keby ste si dala dole nohavičky, možno by vám dal aj kávovar.“ Paul Newman hrá v BALÍKU PEŇAZÍ noblesného lupiča, ktorý predstiera infarkt, aby sa vyhol kriminálu; namiesto toho je „prevelený“ do obyčajného ústavu. Tu sa oňho stará atraktívna opatrovateľka (Linda Fiorentinová), ktorá odhalí mužov podvod a spolu s priateľom ho zatiahne do svojho lupičského plánu... Dobrý nápad, svižné dialógy, milá atmosféra a zdatné herecké obsadenie v čele so šarmantne starnúcim Paulom Newmanom. ()

Necrotongue

Nešlo sice o nějaký propracovaný velkofilm a místy to bylo dost znát, protože logika tu a tam zakulhala, pokud ale k této záležitosti člověk přistoupí jako k pohodové oddechovce, neměl by být zklamán. Příběh věru nekladl důraz na divákovu představivost, děj byl prostý a předvídatelný, ale já jsem přes všechny tyto připomínky nebyl nespokojen. Všechny nedostatky byly totiž snesitelnější díky obsazení obou hlavních rolí. Paul Newman byl pan herec a dokazoval to i v tomto filmu. Jeho scény měly úplně jiný náboj; to charisma by se asi nepodařilo utopit ani v německé komedii z osmdesátek. A Linda Fiorentino... Na ni jsem nikdy nedal dopustit. Krom toho, že jsem ji vždycky považoval za dobrou herečku, byla pro mě i velmi, velmi atraktivní bytostí. Kdepak, kam se hrabe nějaká Angelina Jolie a jí podobné přeceňované hvězdy. / Poučení: Neházej flintu do žita. Skončil jsi na vozíku? Pořiď si galusky. ()

Martin741

Hlavny herec Paul Newman hra lupica, ktory predstiera chorobu, aby sa vyhol base. Tak sa dostal do isteho ustavu, kde pracuje mlada atraktivna vysetrovatelka Linda Fiorentino, a zacne sa odohravat klasicky pribeh. Aj ked osobne Newmana nejako extra nemusim, uznavam, ze hrat rozhodne vedel. Meno rezisera Kanievska mi nic nehovori. Ale aj tak slusny priemer : 62 % ()