Poslední eskorta

• USA The Last Detail (viac)
TV spot

Dvojice cynických poddůstojníků amerického námořnictva Buddusky (Jack Nicholson) a Mulhall (Otis Young) dostane za úkol eskortovat řadového mariňáka Larryho Meadowse (Randy Quaid), odsouzeného k osmi letům za mřížemi, z norfolkské námořní základny do námořního vězení v Portsmouthu. Mladý rebel ale vzbudí u svých starších kolegů sympatie a Buddusky se rozhodne udělat z cesty na sever jeden velký mejdan. Ve Washingtonu trojice jen o vlásek unikne rvačce v baru, pokochá se památkami hlavního města a pak se opije v hotelovém pokoji. V New Yorku se střetnou s mariňáky ve veřejné umývárně a zúčastní se setkání náboženského kultu, po kterém je v Greenwich Village vyzvedne dívka, s níž si zabruslí v Radio City. A v bordelu v Bostonu seznámí Buddusky s Mulhallem svého zajatce se sexuální přívětivostí prostitutky... (Cinemax)

TV spot

Aluska88

Excelentní komedie s nádechem dramatu a skvěle k sobě padnoucímu ústřednímu triu. Živelný Jack Nicholson, který mi zde svou postavou připomněl svého geniálního Randlea McMurphyho z Přeletu, mě neznámý Otis Young a především také nehorázně mladý Randy Quaid, jehož mám zapamatovaného jako arogantního Joea Aguirreho z Brokeback Mountain. Jsem ani netušila, jak fešný Randy jako mladík byl:) Poslední eskorta je našlapaný příběh plný podnětných dialogů a humorných scének. Když dostali ti tři záchvaty smíchu, byla jsem hotová i já:) "Ten by si ani netroufl říct, že chce jít na záchod, ani kdyby měl sračku." ()

dobytek

Někde jsem se dočet, že tady Jack Nicholson údajně předved svůj vůbec nejlepší výkon. Nechci polemizovat nad tim, jestli byl lepší tady nebo v Přeletu nad kukaččim hnízdem, ale v každym případě tenhle film prakticky ukrad pro sebe. Otis Young a Randy Quaid sice svoje role zahráli bez nějakejch vad na kráse, ale Nicholson je svym výkonem odsunul až na druhou kolej. Jinak celej film je o tom, že tahle trojice navštěvuje různý hospody a bordely a užívá si života. Konec je hořkej, ale na mě působil dost rozpačitě. Myslim si, že se dala vymyslet i nějaká lepší pointa. 70% ()

Slartibarkfast

Celý ten příběh se mi zdál takový mdlý a strohý. Synek se tu za svou blbost dostal do situace, ze které nebylo východisko a dva kmeti, kteří ho eskortují do vězení, mu alespoň připomínají, co že je to ta skutečná svoboda, kterou v armádě neměl ani příležitost okusit a už o ni přichází. Nic složitého, nic extra záživného. Jediným plusem jsou košaté a barvitě vymazlené dialogy. 60% ()

troufalka

Že bych se smíchy za břicho popadala, to teda ne, ale dÍvat se na to dalo. Nicholson tu ztvárňuje přesně typ lidí, které v osobním životě nemám ráda a vyhýbám se jim, seč můžu. Poučení na závěr? V americkém námožnictvu lze člověka nepřiměřeně postihnout za cokoliv ...? ó jak povzbudivé. Opravdová zábava! ()

Vančura

Civilní podívaná postavená na silných hereckých výkonech. V jistém smyslu je to psychologická road movie, fungující mimo jiné i jako zajímavá zpráva o podobě Ameriky v 70. letech. Tohle komediální drama obsahuje řadu působivých scén a celkově soudím, že je to velmi dobrý film. Snad jen bych si neodpustil svůj typický stesk nad tím, že jsem to viděl na ČT2 v dabingu - hlas Borise Rösnera mi k Jacku Nicholsonovi opravdu nesedl. Bože, jak já nesnáším dabing. ()

• Natáčení filmu bylo pozastaveno na osmnáct měsíců, kdy Jack Nicholson natáčel snímek Král z Marvin Gardens (1972). (Terva)
  • Režisér Hal Ashby chtěl natáčet na základně v Norfolku ve Virginii, ale námořnictvo Spojených států nedalo povolení. Nakonec se natáčelo na námořní základně v Torontu v kanadském Ontariu. (Terva)

Zemřel kameraman Michael Chapman

Zemřel kameraman Michael Chapman

22.09.2020

Z Los Angeles přišla dnes ráno zpráva o úmrtí známého amerického kameramana, režiséra a herce Michaela Chapmana. Na dva Oscary nominovaný tvůrce zemřel ve věku 84 let na srdeční selhání, informaci na… (viac)