James Shannon (Peter Ustinov), starý otec Jimmieho Shannona (Chris O'Donnell), bol čudák - a nestálosť jeho vnuka mu vždy liezla hore krkom. Keď zomrel, zanechal Jimmiemu ten najzvláštnejší závet, o akom ste kedy počuli... Jimmie totiž zdedí 100 miliónov dolárov – ale len ak sa ožení a zostane ženatý najmenej desať rokov, pričom počas prvých piatich rokov má splodiť potomka! Svadbu musí stihnúť do svojich 30. narodenín, čo je už... Zajtra! Zhodou okolností však Jimmieho po troch rokoch známosti opustila láska jeho života Anne Ardenová (Renée Zellweger), a teraz má len 24 hodín na to, aby sa s ňou buď udobril, alebo si za ňu našiel adekvátnu náhradu. Zatiaľ čo prvá možnosť neustále naráža na prekážku v podobe odmietavého mlčania adresátky, predo dvermi sa už začínajú hromadiť húfy nových kandidátok. Milionára na ženenie predsa nenájdete na ulici každý deň... (TV Markíza)

dudo0606 odpad!

Nikdy by ma nenapadlo, že Renée budem vidieť v takej kravine. Keď už vám je hlavný hrdina celý film nesympatický nezachráni to ani Renée Zellweger, na ktorú sa asi jedinú dalo pozerať s tými jej brčkami. Bože už len základná myšlienka príbehu bola taká sprostá, že nechápem ako mohli schváliť točenie filmu, a toľko zúfalých neviest nikde inde pokope neuvidíte. Och, že ja som sa radšej neučil na skúšku, fakt by to bol sto krát lepšie využitý čas. ()

Death

Bylo tam par vcelku slusnych scen, ale vetsinu casu film nemel co nabidnout. Nuda je slovo, ktere mi prichazelo na mysl az prilis casto i na romanticky film teto kategorie. No a ten totalne klisoidni a debilni zaver netreba komentovat, americky rukopis je do tohoto snimku doslova vypalen. Jedine pozitivum je snad pro me Renee, i kdyz je pravda, ze bohuzel v tomto filmu spise vzhledem, nez svym hereckym vykonem. ()

MickeyStuma

Romantická komedie, která by se dala považovat i jako remake grotesky Bustera Keatona ´Seven Chances´ z roku 1925. Vše podstatné tu je. Mládence majícího problém se vyjádřit své dívce kterou miluje a do toho astronomické dědictví, které získá pouze pod podmínkou, že se ožení. A tak započne lov nevěsty. Zpočátku je odmítán, ale nakonec se to otočí a vše se zvrhne na lov jeho. Tolik nevěst pohromadě právě od dob grotesky Bustera Keatona ve filmu snad vidět nebylo. Groteska je však groteska a romantický film je romantický film. Typická šablona sice chybí, ale jakoby to nevadilo. Příběh je úsměvný, odpočinkový a celkově tak nějak příjemný. Pobaví už začátek snímku pojednávající o tom, jakou hrůzu mají mládenci ze svatby. Chris O´Donnell a Renée Zellweger jsou jasnou volbou. ()

peetriss

Jako romantický film i přes intenzivní dávkování cukru naprosto impotentní, neřkuli hloupé. Z hlediska komediálního nedokáže několik povedených situací divákovo zklamání vynahradit. Ženich na útěku je pouhým instantním produktem, jakých Hollywood natočil mraky, byť jsem viděl horší tituly. Chris O'Donnell se snaží, Renéée Zellweger jako vždy sympatická, ale mým hereckým vítězem je půvabná Brooke Shields, jejíž epizodní, ekonomicky racionálně smýšlející, postava mě dokázala rozesmát. ()

Snorlax

Mám za sebou druhý pracovní víkend, tak jsem se rozhodla, že vypnu IQ a zapnu televizi. Obé jsem splnila a jukla na mě Renée Zellweger. Neb ji mám ráda, rozhodla jsem setrvat u obrazovky. Jelikož jsem opomenula zapnout IQ, zcela spořádaně jsem zhlédla celý film, aniž by mne kterákoliv pasáž urazila. Pokud ho chcete sledovat, doporučuji zvolit obdobný postup jako já. ()

• Jedna z nevěst se snaží udělat na Jimmiho (Chris O'Donnell) dojem tím, že chodila na vysokou v Princetonu, kam chodila i Brooke Shields, která hraje ve filmu postavu Buckley. (peetriss)
  • V závěrečné scéně, kdy je ženich pronásledován nevěstami, účinkovalo tisíc komparzistek. Některé si dokonce přinesly svatební šaty z domu i přesto, že štáb je měl připravené pro všechny. (lesumir)
  • Ve scéně, kdy si Jimmi (Chris O'Donnell) bere Anne (Renée Zellweger), má Anne nejdříve v ruce kytici světle růžových růží, ale vzápětí je její kytice z bílých lilií, poté se opět změní v růže a v posledním záběru opět na lilie. (Klariska)