Newyorský detektív Frank Keller (Al Pacino) a jeho kolegovia Terry (Michael Rooker) a Sherman (John Goodman) vyšetrujú sériu vrážd. Obeťami sú výlučne muži, všetci boli zastrelení, všetkých zastihla smrť v posteli za zvukov piesne More lásky a všetci si podali veršovaný inzerát v zoznamovacej rubrike časopisu pre slobodných. Aby našli vraha, Frank a Terry sa vydávajú za osamelých mužov a podávajú podobné inzeráty v nádeji, že ich privedú na stopu. Ozve sa im niekoľko žien, medzi ktorými je aj blonďavá predavačka obuvi Helen (Ellen Barkinová), obetavá slobodná matka malého dievčatka a vášnivá milenka. Frank Keller, skúsený detektív s dvadsaťročnou praxou, ktorý ani vo chvíľach voľna neprestáva byť v strehu, sa do nej zamiluje. Za sebou má jedno skrachované manželstvo a neverí, že by Helen mohla byť chladnokrvnou vrahyňou. Lenže Helen má doma zbierku starých platní, medzi ktoré patrí tiež More lásky, ktorú Keller našiel pri jednej z obetí a naviac má na chladničke označené mená mužov, ktorí sa stali obeťou neznámeho vraha, teda vrahyne. A tak je Frank Keller nútený zvádzať krutý vnútorný boj, kde na jednej strane stojí láska a na druhej varovanie sebazáchovného inštinktu. (TV JOJ)

lennyd

Detektivové Frank Keller (Al Pacino) a Teri Sherman (John Goodman) se vydávají po stopě sériového vraha (vražedkyně). Všechny oběti jsou muži v nejlepších letech, zastřeleni a v okolí vyhrává gramofon profláklou skladbu Moře Lásky. A taky si všechny oběti v poslední době dali inzerát do seznamky. Detektivové se shodnou, že jediným způsobem jak vražedkyni odhalit je, podat si vlastní inzerát. A tak se Frank seznamuje s vášnivou Helen, která naplňuje všechny indicie - jenže je tu problém, Frank se do ní zamiluje. Dokáže vraha odhalit dříve, než doplní řady obětí? ... Filmu vévodí jediná hvězda, a to Al Pacino. Tato role je mu napsána téměř na tělo (obdobně jako v pozdější Insomnii), a nijak si nedovedu představit v roli detektiva Kellera nikoho jiného. Ostatní mu jen tak přicmrndávají, a to ať John Goodman jako jeho kolega, či příjemná Ellen Barkin v roli Helen. Rozuzlení mne docela překvapilo, i když je vlastně jediné logické - ale pravda, čekal jsem leccos. Moře lásky je asi nejlepší film Harolda Beckera - i když jeho pozdější filmy nebyly špatné, tomuto už nesahají ani po kotníky.. ()

Gilmour93

Zapomenutý klenot ze zaprášené poličky sklonku osmdesátých let.. Usuzujíc pouze z názvu jsem já hlupák spoustu let žil v omylu, že Sea of Love je nějaká romantika ve stylu Frankie a Johnny a ona to přitom skvostná krimi dovedně přemosťující oldschoolové detektivky Kojakova New Yorku do generace modernějšího filmového stylu alá Basic Instinct, jenž je navíc překvapivě plná humoru (stará se především J.Goodman) a co je nejdůležitější, po čtyřleté nechuti k herecké profesi vrátila k naší libosti pana mistra Al Pacina zase do hry. Elektrizující napětí potemnělého města, co nikdy nespí, skvěle navozuje rezonující hudba, která místy neuvěřitelně připomínala tu z jižanského satanistického nerváku Angel Heart (jméno Trevor Jones potom vše vysvětlilo). ()

uiu

Průměrná "detektivka", kde mě Al Pacino zklamal nejen výkonem, ale i tím, že do takového projektu šel. Ono to možná jako scénář na papíře vypadalo slibně, ale film jako celek je předvídatelné krimi, kdy Al Pacino s Johnem Goodmanem hledají vraha 3 mužů, kteří měli vždy společné to, že měli v novinách inzerát na seznámení (a že byla deska Sea Of Love v gramofonu není vůbec podstatné). Pustí se do hledání ženy, připraví past s vlastním inzerátem a věřte tomu nebo ne, ale Al Pacino se zamiluje do jedné ze slečen, které na inzerát odpoví a věřte tomu nebo ne, ale zrovna ona, za kterou by dal ruku do ohně bude mít něco s těmi vraždami společné. Promiňte ten spoiler, ale to napadne i hlupáka :) Očividná zápletka a romantické klišé mi do filmu s Pacinem nesedí. ()

Maq

Stejná šablona jako o něco pozdější Basic Instinct. --- Námět intimního vztahu mezi policistou a podezřelou poskytuje velkolepé možnosti pro rafinovaný scénář a mistrovské herecké výkony. Pravda, ty možnosti by musel někdo využít. Scénář je průměrně napsaný a navíc děravý, a pokud jde o Ala Pacina, jde zřejmě o záležitost nějakého tajného kultu, do něhož jsem nebyl zasvěcen. ()

Colonist

Stárnoucí newyorský polda, který utápí krizi středního věku v alkoholu, během vyšetřování série vražd potkává tajuplnou ženu, jež v něm znovu probudí vášeň a chuť do života. Jenže co když je ona žena právě tím hledaným vrahem? Sea of Love je takový nenápadný a zapomenutý film v Al Pacinově filmografii. Přitom vůbec není špatný. Jedná se o vydařený krimi thriller s pěkným hereckým obsazením (klasicky bezchybný Al Pacino, žhavá Ellen Barkin a hláškující John Goodman), napětím, romancí, špetkou erotiky a hlavně s chytře napsaným scénářem (nápad se seznamkou, vyústění případu). Silné čtyři hvězdičky. ()

• V poslední scéně filmu je vidět, jak někdo Pacina odstrčí stranou, zatímco on na ulici mluví s Ellen Barkin. Dle tvrzení režiséra Beckera se jednalo o skutečného Newyorčana, který se jim připletl do záběru, a ne komparzistu. Pacino přitom pokračoval v hraní své úlohy bez sebemenšího zaváhání. (StarsFan)
  • Scéna, kdy jsou kriminálnící zatčeni na "Meet the Yankees" akci, se zakládá na skutečné události. (StarsFan)
  • Richard Price původně napsal scénář pro Dustina Hoffmana, ten si ho ale přál přepsat tolikrát, že nakonec jeho roli převzal Al Pacino. (StarsFan)