Doteky francouzské hudby v Praze

Hudobný
Česko, 2022, 76 min

Réžia:

Adam Rezek

V listopadu 2022 vystoupili na koncertě v Tereziánském sále Břevnovského kláštera vynikající mladí francouzští interpreté T. Fouchenneret, B. Borgolotto a smyčcové kvarteto Quatuor Arod se skladbami C. Francka, E. Chaussona a R. Schumanna. Pražské publikum si tak užilo nádherných dotyků francouzské hudby... Klavírista Théo Fouchenneret je vítězem Mezinárodní interpretační soutěže v Ženevě v roce 2018 a přes své mládí již patří ke špičce francouzských pianistů a pravidelně vystupuje s celou plejádou nejlepších francouzských interpretů. Boris Borgolotto je hvězdou současné mladé francouzské houslové scény. I on má za sebou vítězství na řadě soutěží a mnoho prestižních vystoupení po celém světě. A obdobně úspěšný je i francouzský smyčcový kvartet Quatuor Arod, který vznikl v roce 2013 na proslulé Pařížské konzervatoři. (Česká televize)

Marze

Koncert na České televizi Artu. Učil jsem se sedm let na klavír, ale tento geniální talent bere dech. Ke shlédnutí zde  https://www.ceskatelevize.cz/porady/15382124121-doteky-francouzske-hudby-v-praze/ ()