Jimi Hendrix: Voodoo Child

USA, 2010, 90 min

Réžia:

Bob Smeaton

Jimi Hendrix (a.z.), Noel Redding (a.z.), Mitch Mitchell (a.z.), Dick Cavett (a.z.), Chas Chandler (a.z.), Billy Cox (a.z.), Bob Dylan (a.z.), Maurice Gibb (a.z.), Brian Jones (a.z.) (viac)

Jeden z nejuznávanějších rockových kytaristů vyobrazený za pomocí svých vlastních slov a textů... Jimi Hendrix se i přes svou krátkou kariéru zařadil mezi největší legendy rockové hudby. Svým přístupem ke skládání a hře na kytaru ovlivnil, a stále ovlivňuje, generace hudebníků. Dokument režiséra Boba Smeatona je do jisté míry autobiografický, protože je složen z rozhovorů, které Hendrix poskytl, dopisů, dosud neviděných fotografií a filmových záběrů z archivu jeho rodiny. Mapuje tak nejen hudebníkovu kariéru, ale dává možnost nahlédnout do jeho soukromí a tvůrčího procesu. Nechybí ani největší hity, které Hendrix složil – „Purple Haze“, „Hey Joe“, „Fire“ nebo titulní „Voodoo Child (Slight Return)“. (Česká televize)

gizi

Kdo miluje (nebo má aspoň rád) Jimiho, tak musí tento dokument vidět, ne proto, že by byl ten dokument tak skvělý, ale proto, že zazní mnoho Hendrixových skvělých písní a nejen zazní, může je vidět živě. Jimi není žádný filozof a tak jeho komentáře jsou spíš obrazem doby a doplněním jeho života. Ale o to primárně nejde. Dokument je velmi pěkně připraven a tak prostě 5* v mém případě je bez váhání. ()

Tethys

Poslouchala jsem hodne jeho i Janis Joplin a Boba Dylana(ten nastesti zije doted)a moje nejoblibenejsi jsou doted All Along The Watchtower a Hey Joe. Kdyby zil dele tak nevim co by asi s kytarou dokazal… ()