Príbeh o Zúfalčekovi

• Česko Příběh o Zoufálkovi (viac)

Příběh o Zoufálkovi je tak trochu jiný animáč. Vizuálně se od svých lehce umělohmotně působících kolegů liší stylizací, která připomíná obrazy slavných vlámských malířů. Jinudy se vydává k divákovi i příběh. Nespoléhá na popkulturní odkazy a samoúčelné vtípky, ale vší silou se upíná k samotnému vyprávění a jeho postavám. Ocitáme se v kouzelném království, které se chystá na každoroční polévkovou slavnost. Dlouhá řada velmi nešťastných náhod ale způsobí tragédii, která králi zlomí srdce, princezně Hrášce přivodí těžké osamění a jejich poddané připraví o polévku. Do odvolání. Když už se zdá, že krize nemůže být krizovatější, narodí se Zoufálek. Malý myšák s velkýma ušima, který se zcela vymyká myšímu společenství, protože – nebojí se koček a pastí, knížky nežere, ale čte, sní o tom, že se stane rytířem a navíc mluví s lidmi, tedy s princeznou. Za všechny tyto hříchy proti myšímu soužití musí být po zásluze potrestán, a tak je uvržen do temnoty, aby z ní vyjel jako rytíř v blyštivé zbroji a v nouzi nejvyšší zachránil život princezny a osud celého království. Tedy pokud mu na to bude jeho odvaha stačit. (oficiálny text distribútora)

Herráček

Pokud to mám srovnat se současnou českou pohádkovou produkcí, tak výrazně lepší... Ale pokud už to budu srovnávat například s Flushed Away, tak poněkud pokulhává... Možná to je i tím, že je to právě čistokrevná pohádka... A možná se mi to jenom zdálo, ale přišlo mi, jako by se Emma Watson pomalu připravovala na konec své kariéry ve filmu, jelikož v tom hlase mi chyběly emoce (i když za to možná mohla kvalita zvuku a nebo to mohl být záměr...) ()

Rincewind

Přiznávám se, na animáky mám fakt slabost...Ale aby se mi tohle líbilo, to by ta slabost musela hraničit s nekritickým obdivem...Tvůrci se asi inspirovali leckde, připadalo mi to jako směs Ratatouille, Happy Feet a Flushed Away. Bohužel z těchto filmů si to nic kladného nevzalo. Nebylo to vtipné, ani trošku napínavé, milé a už vůbec to nemělo svoje kouzlo. A celou dobu jsem přemýšlel, jestli to má nebo nemá být pohádkové. Jasně, malá statečná myš, která se shlédne v rytířském příběhu a zachrání princeznu. Ale co ty krvelačné masožravé krysy, které chtějí princeznu sprovodit ze světa nějakým ošklivým způsobem??? To je na rodinný film už trochu moc. 40% a ani o chlup víc. ()

frashmaker

Film plný nádherných animací, zajímavých i hlubších myšlenek na téma biodiverzity, fanatizmu a snad i užívání si utápění se v depresích, avšak i méně pozorný divák si všimne značných podobností s filmy Ratatouille, Spláchnutej a Dumbo. Zoufálkovi chybí jiskra. Ze začátku jsem jí ve filmu snad ani neměl chuť postrádat, ale vzhledem k druhé části příběhu jsem si říkal, že snad jen pekárna v londýnské Pudding Lane měla tu sílu rozpoutat takový oheň, že by film vytáhl na pět hvězdiček. ()

sona123

V pohádkách mám docela přehled :-) Tuhle jsem v kině nějak přehlédla a do rukou se mi dostala, aniž bych o ní něco věděla či čekala a příjemně překvapila - rozhodně hodnotím jako nadprůměr. Moc pěkná animace, zajímavá kombinace vypravěčky a samotného příběhu, který má hlavu a patu. Příjemně to uteklo. ()

ScarPoul

Ja by som to nevidel tak temne. Iste je to ďalší animák, ktorý postráda isté kúzlo aj keď svojím spôsobom je celý kúzelný, čo je celkom škoda, ale ako dobrodružstvo pre najmänších nemôže sklamať. Keby som bol o desať rokov menší tak to hltám jak blázon. ono len zamrzí ten nevyužitý potenciál a odbočky, ktoré film spomalujú - dcéra a otec, ktorý sa znova našli, mi prišla úplne zbytočná. Zúfalček by mohol byť troška istejší v tom čo robí, alebo byť aspoň bližší deckému divákovi, predsa len je to hlavná postava. Ale kupodivu svet v ktorom hlavný hrdinovia a záporaci žili sa mi nehorázne páčil, či už mouseworld alebo ratworld. Byť rovnako malý tak by som sa tam išiel pozrieť. Teraz už záleží na vás či to chcete vidieť, alebo nie. Pretože ak si to nepozriete o nič neprídete. ()

• Film vznikl podle stejnojmenné knihy z roku 2003 autorky Kate DiCamillo. Dílo přečetlo asi 10 milionů čtenářů a titul se dlouho držel na předních pozicích žebříčku nejprodávanějších knih. (hippyman)
  • Vzhled "zeleninového strašidla" Bolda inspirovaly slavné obrazy italského malíře Giuseppeho Arcimbolda. (D.Moore)
  • Původně byl navržený na hlavní postavu hlas Justina Longa, nakonec však role připadla Matthew Broderickovi. (sir-dave)