Pohádky J. Š. Kubína se v televizních přepisech často objevují na obrazovce, i když jejich převod do dramatického tvaru nebývá snadný. Mívají zvláštní příběh, v němž hrají důležitou roli nejen lidé, ale také příroda i pitoreskní pohádkové bytůstky. Navíc tu dominuje autorův originální jazyk jako neoddělitelná součást atmosféry pohádkového příběhu. Přesto se ukázalo, že právě televize má řadu možností, jak Kubínovy pohádky adaptovat a neporušit při tom jejich svébytnost. (oficiálny text distribútora)

otík

Příjemně rozverná kulisová pohádka s dobrým obsazením. Přináší především slušnou zábavu, hodí se pro dospělé i malé diváky a vaší poobědovou siestu výborně zpříjemní. Příběh není nijak důležitý, snad jen dobré zmínit, že poctivost pekařská opět vyhrála a princezna si zase jednou nemusela vzít prince. Hudba: Vadim Petrov ()

Danulinda

Kromě nápaditého scénáře bych vyzdvihl skvělý výkon herců Janžurové (dvorní dáma), Císlera (lékař-chemik), Lábuse (bázlivý princ-krásný kontrast ve srovnání s jeho sebevědomým Rumburakem z Arabely točené krátce před touto Hodinovkou) či Havelky (zlý pekař), přičemž paní Bohdalová jako Čertova babička je absolutní pecka. Výborně jim sekundovali i pánové Vašinka (hodný pekař), Luťanský (pozdější princ) a Poloczek (šéf vojáků) či paní Jakoubková (princezna), ale i ostatní kolegové (např. p. Moučka jako král). ()

fantoci

V tom ohodnocování snímků by to chtělo nějaké kategorie. Extra hodnotit pohádky, televizní tvorbu, seriály, klasické filmy, filmy pro diváka náročného, béčkové horrory atd. Této pohádce dávám čtyři hvězdičky. Budí v mně nostalgii po dětství. Pohádka má veselý náboj a je výtečně herecky obsazena. Tuším, že patří k původním pohádkám. Rád jsem si ji po letech připomenul. I v intrikářské roli dvorní dámy byla Iva Janžurová roztomilá. Vedle hlavních postav jsou nádherné roličky Bronislava Poloczka (vojenský velitel) a Jiřího Císlera (doktor). Skvělou roli záporňáka vytvořil Ondřej Havelka. ()

Karlos80

Pohádka podle J. Š. Kubína o princezně Valerii, pekaři Matějovi (Marcel Vašinka) a čarovné růži, která hodnému pomáhá a zlého trestá. Více než lakotná, panovačná a rozmazlená princezna Valerie (Eva Jakoubková), se mi páčil medikus (Jiří Císler), spravedlivý král (Jiří Moučka), nebo piplající čertovská bába (Jiřina Bohdalová) a ta její kouzelná růže, která způsobila to co způsobila a asi i napravila to co napravit měla.. Toto je přesně ten typ pohodové a odpočinkové pohádky, ne až tak moc často vysílaný, avšak krásně se hodící jako taková skvělá záležitost, takhle někdy po nedělním odpoledni a zrovna chutně vychutnaném obědě. ()

blackrain

Taková parádní květinka by se hodila i dnes. Škoda, že to byl pouze pohádkový výplod něčí fantazie. Jiřina Bohdalová byla jako čertovská babička kouzelná. Vyskytuje se zde jeden otřesný kostým, který vypadá jako žabí hněv. Takové plesové šaty bych si na sebe vzala snad jedině za trest. Záporná role Ondřeji Havelkovi sedla jako ulitá. ()

• Podle stejného scénáře vznikla i rozhlasová pohádka O kouzelné stolístce a srdci z perníku (1982, režie Jan Berger). (Přemek)